ProSadGuru.com

W piwonie chorują, co wpływa na szkodniki

Piwonie Byłem więcej niż czterdzieści lat. Nawet w 80 lat nabył kolekcję najpiękniejszych w tym czasie egzemplarzy wystawowych. Ale od momentu zakupu, znalazłem wielu moich Piwonie oznak zmian wirusowych i wszelkiego rodzaju uszkodzeń grzybami. Musiałem nauczyć się radzić sobie z tymi chorobami. Żaden gatunek nie umiera i nie zdegenerowane. I jeszcze na miejscu wcześnie kwitnące hybrydy frotte Burgundii, pluszowe półpełne różowe odmiany, luksusowe później różowe i białe piwonie i bardzo piękne japońskich odmian ozdobnych.

piwonie 6

Głównym wrogiem musi znać osobiście. to jest wirus 

Najgroźniejszy wróg piwonii - wirusy. W 90% przypadków tych chorób można uzyskać przez niskiej jakości materiału rozmnożeniowego zakupie. Ale nawet jeśli nabyły korzeń piwonii, zdrowe przedszkola mszyce i inne owady ssące będzie nosicielami wirusa z sąsiednimi chorych roślin. I po 3-5 latach będzie można zobaczyć nowe produkty na liściach przebarwionych półpierścieni i zespołów, a kilka lat, osłabione rośliny będą cierpieć z powodu różnych chorób grzybiczych.

Nawet jeśli wirus zakupione piony nigdzie nie można znaleźć, znajdą w chwasty, ogórki, ziemniaki, papryka, truskawki, maliny. I owadów ssących w ogrodzie jest zawsze.

wirus

Wirusy, które znaleziono na piony?

Na szczęście, nie wszystkie odmiany piwonii odpowiedzi na rozwój wirusa ciężkiej choroby, takie jak tulipany czy mieczyk. Większość starych odmian nie dać zewnętrznych oznak choroby, ale nowoczesne amerykański frotte wczesne hybrydy cierpi mocno i szybko giną z połączenia grzybów chorobotwórczych. Jednak, gdy dobrych praktyk rolniczych i ochrony przed chorobami grzybowymi jakiegokolwiek rodzaju może być piękny kwiat w nieskończoność.

Zazwyczaj, choroba wirusowa piwonii rzadko spowodowanych przez jeden patogenu jest zwykle mieszane zakażenia. Ogrody botaniczne są teraz łatwo określić metodami laboratoryjnymi. Kochankowie, że to nie jest konieczne, ale dla szerokości wizji, będę notować główne wirusy.

Na przykład, na kwiaty z objawami wirusa wykrywa się pestrolepestnosti żółtej (BYMV) mozaikę fasoli - na kopiach z objawami izrastaniya leaf - wirus ogórek mozaika (CMV), Arabis mozaika (ArMV), żółta karłowatość jęczmienia (BYDV). W niektórych roślin z objawami łączących dystans płytkiej wody na liściach wykazały wirusa mozaiki narcyz (wirus mozaiki Narcisus) i pomidora aspermia (wirus Tomato aspermy). W większości przypadków, w kompleksu zakażenia zawiera wirusy TAV CMV ArMV, CarMV (Carnation wirusa plamistości - dzika wirusa plamistości) TMV (wirus mozaiki tytoniu - mozaikowej tytoniu) w różnych kombinacjach.

Wirus Pogremkovosti - główną plagą naszych piwonie

Prawie zawsze pierwszy wirus, który infekuje nasze piwonie, tytoń jest pogremkovosti wirusa (wirus tytoniu grzechotka), który był wcześniej znany jako wirus pierścieniowej plamistości piony.

Objawy uszkodzenia widzę żadnego ogrodnik, jeżeli w okresie maj-czerwiec, bliżej przyjrzeć się ich zakładów. Pojawiają się na liściach żyły pomiędzy pierścieniami i półkolami, listew o różnych kształtach i barwach - jasnozielony, zielonkawo-żółtych na jasnożółty. Mogą one łączyć, a tam jest charakterystyczny marmurowe liście lub liniowy wzór.

Nasilenie wirusa zależy od rodzaju

Moi kapryśny Piwonie wczesnej amerykańskiej Red Charm wirusy frotte hybrydowe zdziwiony wszystko z datą zakupu - przez 40 lat. I nic! Bardziej bujne, kolorowe cięcia wcześnie rynek nie daje mi żadnej innej marki.

Ten gatunek Pytałem wielu ogrodników. Mimo ostrzeżeń, że nie obchodzi go jako kapryśny o chorowitym dzieckiem. Posadzone w pobliżu malin, nie zemlyanikoy- odmłodzić krzewy, dzieląc i przesadzania je w nowym miejscu co 3 lat-nie rozpyla zapobiegania mszyce i grzybów. To trwa 3-5 lat, a ten rodzaj zabił prawie wszystkich. 

Ed sup

Pestrolepestnost na liściach, ale kwiaty szyk. Oto jego kwiaty z bliska:

redcharm

Jakie grzyby są dotknięte piwonie?

Chorób grzybiczych na pion wspólnej szara pleśń, rdza i różne miejsca.

szara pleśń

Patogeny - Botrytis cinerea, B. paeoniae. Zazwyczaj wiosną zaraz po odrost z młodych pędów u ich podstaw pojawić brązowe plamy, a następnie w tym momencie łodyg rot ogrodnika widzi szary proszek, a rozkładające tkanki - małe czarne kropki grzybnia. Łodygi więdną, a następnie nadlamyvayutsya i upadku. Czasami próchnica występuje już na 10-12 cm nad ziemią.

Z klęsce liściach pojawiają się duże brązowe plamy, które stopniowo suchą suchą pogodę i na mokrej nawierzchni i pokryte szarym rozkwicie zgnilizny. W okresie pączkowania samo można zaobserwować w zarodku. Małe pąków zmieni kolor na czarny, więdną lub rot, a większe - stają się brązowe, słabo kwitną.

Wideo: ogórek. Pasynkovanie i właściwa uprawa

Choroba rozwija się bardzo szybko, a ciężkie przypadki rozpadnie krzewów, łodygi usychają i opadają. Grzyb przeżywa w resztek roślin i kłącza piwonii, powodując ich gnicie, rozprzestrzenia się deszczu i przenoszone przez mrówek.

Aktywnie wspierać rozwój choroby zimną deszczową pogodę wiosną i latem, i nagłe zmiany temperatury powietrza. Gwałtowny przebieg choroby zanotowano w wilgotnych gleb ilastych oraz części zwilżającego, oraz zagęszczonych, słabo wentylowane nasadzenia.

Na ogół, rozwój choroby przyczynia się do wysokiej wilgotności, nadmiar azotu w cieniowania gleby i roślin. Silniejszy niż inne dotknięte wczesnych odmian, a zwłaszcza - w hybrydy.

grib1

rdza 

Cronartium flaccidum. Choroba ta występuje we wszystkich obszarach północno-zachodniej, na Krym. Pierwsze objawy choroby obserwuje się w środku lata, zaraz po kwitnieniu. Na górnej stronie liści pojawiają brązowy, żółto-brązowy lub brązowy z odcieniem fioletowym plamy czasami otoczone brązowym granicy. Na spodniej uformowanej małej żółto-brązowy, pomarańczowy podkładki zawierające zarodniki grzybiczych, które są łatwo przenoszone przez wiatr, zainfekowania nowych roślin. Pod koniec lata pojawiają się wśród poduszek uredospores żółtawo-brązowe, Róg kształcie wygiętych prętów, całkowicie zakrywającej plamy na spodzie liści, które Curl i więdną. W sprzyjających warunkach choroba może rozprzestrzeniać się za 2-3 dni, wpływając na duże obszary piwonii.

Autumn zarodniki zakażonych sosny - pośrednim gospodarzem grzyba. Drzewa te mogą być źródłem infekcji długoterminowej.

Rozwój choroby przyczynia się do wilgotnego ciepła pogoda. W takich warunkach, patogen rozprzestrzenia się szybko, w lipcu, powodując wysychania liści oraz skrócenie okresu wegetacyjnego, co osłabia rośliny i niekorzystnie wpływa zimotrwalosc i kwitną w następnym roku.

rdza

Cladosporium, lub brązowych plam 

Cladosporium paeoniae. Choroba zwykle objawia się w pierwszej połowie lata, jest bardziej powszechne w południowej części Rosji. Na liście są utworzone duży brązowy, brązowy lub ciemny fiolet plamy, które stopniowo rosnąć, łączenia, i może obejmować całą płytę. Z biegiem czasu, ciemnej plamy, a liście pojawiają przypalony. Podczas deszczowej pogody na ich spodniej stronie pojawia ciemnoszary, dymny patyna przetrwalników grzybów. Czasami dotknięte pędy, pąki i kwiaty.

Na młode pędy są zazwyczaj tworzą wydłużone plamy czerwono-brązowy, a następnie łodyga jest pokryta ciemnym i zadymionym rozkwicie, pąki stają się brązowe, płatki opadają. Zima zarodników grzybów na opadłych liściach.

Septoria spot lub brązowych plam

Septoria macrospora. Wpływa na liście i łodygi. Pierwsze objawy choroby pojawiają się w czerwcu i lipcu na arkuszu po obu stronach i utworzonych brązowo-żółto-brązowe plamy zaokrąglone lub wydłużone i lżejsze środku ciemnej purpury granicy. Stopniowo plamy zlewają się i stają się jasnobrązowy kolor z popielatym odcieniem.

Choroba pojawia się najpierw na dolnych liściach, a następnie rozprzestrzenia się trzpień. W ciężkich przypadkach pozostawia całkowicie wyschnąć, ale nie może przez długi czas spadać. Choroba osłabia rośliny i niekorzystnie wpływa na twardość i kwitnące piwonie w przyszłym roku.

Miejsca

zgnilizna korzeni

Patogeny mogą być grzyby z rodzaju Fusarium, Botrytis, Rhizoctonia, Sclerotinia. Powodują one gnicie korzeni, łodyg, sadzonek i śmierci rośliny. Choroba przenoszona jest od strefy i wykrywany podczas przeszczepu lub odtwarzania przez podzielenie tulei. Dotknięte obszary korzeni i kłączy brązowieją, zmiękczona, gnicie i śmierć. Kiedy wilgoć jest utworzona białawy, różowawe szary lub płytki nazębnej. Źródło zakażenia - zanieczyszczone gleby i korzeni. Zwykle chory osłabione rośliny, sadzonki i oddzielone krzakami przeszczepu. Rozwój choroby przyczyniają się do dużej wilgotności i wysokiej kwasowości gleby.

Szkodniki piony

Zacznę przyjemne: szkodniki pion jest znacznie mniejsza niż choroby i ciężkie straty w zadbanym ogrodzie, nie przynoszą. Gąsienice motyli-czerpak gryźć pąki w roślinach posadzonych w cieniu lub półcieniu. Vex kwiaciarnia może również chafer chrząszcze, mrówki i nicienie root-knot. 


chrząszcze chafer

Te piękne błyszczące chrząszcze widzieli. fartuch spożywcze służyć płatki, pręciki i słupki kwiatów wszelkich roślin. Jak chrząszcze kwiaty kolor światła o silnym zapachu. Uważam je za każdym wiosna - początek syreny, a następnie irysy i piwonie wcześnie.

Film: Jak zapisać pomidory z zarazy?

chrząszcz

nicienie root-knot

Zamieszkali w Peony korzenia, powodując obrzęk sferoidalnego. Po zaniku korzeni idą do nowych rosną obok piwonii.

chodnik mrówka

Widziano go wszystko: ciało mrówki jest czerwono-żółty, 4-7 mm długości, karmi słodkie wydzieliny pączków i płatków zjada.  

Pest Control

Bronzovok Idę tylko wcześnie rano, kiedy podziwiać świeżo kwitnących kwiatów. Walki z mrówkami, opryskiwanie ich gniazda nowoczesne pestycydów na mrówki (takich leków na sprzedaż wiele, nie będę reklamować).

Mrówki i mszyce rozłożyć mszycy - wirusa. Od mszyce i gąsienice bardzo pomocne opryskiwanie roślin wszelkie leki z tej grupy nikotinoidov i pyretroidów. Na przykład, Akhtar i Kinmiks.

Nicienie Nigdy nie spotkałem. Muszą walczyć ścisłą kontrolę korzeni podczas przesadzania, a spalanie wszystkie delonok z sękate korzenie obrzęków i poważne uszkodzenia gnije.

walki z wirusami

Leków żadnych wirusów. Każdej wiosny patrzę przez moje kiełki piony i pestrolepestnosti wyglądu pamiętać te krzaki. Lepiej jest je spalić.

Jeśli gatunek jest dla mnie bardzo cenne, w upadku, ja osadzono go z dala od głównych przystankach z piwonii. Jednocześnie dzielę go na małym delonki do 1-2 pąków. I wybrać najsilniejsze pędy i pozostawić niewielki, ale bardzo zdrowe części korzenia. Zapewnia dobre techniki rolniczej.

Jeśli tak chory piwonia przeszczepia się co dwa lata, przeprowadzanie selekcję klonów z najzdrowszych obszarach korzenia, Piwonia jest zwolniony od zgnilizny, a czasem wirusy.

Ważne jest, aby sadzić piwonie od truskawki, maliny, ziemniaki, ogórki i pomidory, i zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników ssących.

Dian

Moody hybrydowy Diana Parks nie mam chory

Zwalczanie chorób grzybowych

Z najbardziej niebezpiecznej walce Botrytis jest trudne, ale możliwe. Wczesnym sadzeniu wiosną kapryśny amerykańskich mieszańców muszę łopata ziemi na krzaku piwonii Bareš top przebudzeniu nerek i leczonych środkami grzybobójczymi. Wtedy ściółka krzew świeża warstwa piasku, bez organicznych. Przemiennego fundazol, VitaRos i szybko. Spędziłem trzy aplikacje: w kwietniu, początek i koniec maja.

Rdza i inne grzyby pomóc te same leki, które napisałem w artykule o mieczyków. W przypadku choroby grzybowe mały ogród Staram się nie rozpylać środków grzybobójczych. Jeżeli odmiana jest podatna na choroby grzybowe klęski, ja posypać ją profilaktycznie w maju, wkrótce lub chór, a pod koniec lata - Ridomil Gold.

rozpi

Ale w profilaktyce chorób pomaga mi do rolnictwa ekologicznego. Nigdy nie stosować świeżego obornika i świeżą trawę w piony crop ściółkę każdy spadek tylko stare zaprawiony kompostu. Nawożenie złożonych nawozów mineralnych dla pionów zrobić ściśle lokalnie i nigdy krzywdzonym nawozów azotowych. A jednak - w sposób regularny Traktuję wszystkich jego lądowania AKCH- Korzystne grzybów i bakterii tlenowych oraz tłumienia gnilnych mikroorganizmów.

W połowie sierpnia odciąć wszystkie liście i piony leżał w pryzmie kompostowej na kilka lat, aby zakończyć dezynfekcję. Efektem wszystkich tych działań - zdrowe rośliny, piękne kwiaty

Jap

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Przycinanie piwonii w upadkuPrzycinanie piwonii w upadku
Więcej niż sto lat, drzewo Piwonie chińskie roślinneWięcej niż sto lat, drzewo Piwonie chińskie roślinne
Piwonie oczerniaćPiwonie oczerniać
Moje ulubione piwonieMoje ulubione piwonie
Moje piwonie w ogrodzieMoje piwonie w ogrodzie
Odmian piwonii zielnychOdmian piwonii zielnych
Piwonie: sadzenie, pielęgnacja, zdjęciaPiwonie: sadzenie, pielęgnacja, zdjęcia
Piękne piwoniePiękne piwonie
Piwonie sadzarkiPiwonie sadzarki
Piwonie pielęgnacjiPiwonie pielęgnacji
» » » W piwonie chorują, co wpływa na szkodniki
© 2022 ProSadGuru.com