ProSadGuru.com

Echinocystis - uroczy najeźdźca

Czasami kraj niespodziewanie pojawiają się rośliny, których nikt nie obsadzone. Więc mam jeden na skraju miejscu dostał nieznany zarazek. Początkowo wydawało się, że róża przypadkowo spadł na ziemi nasion dyni lub squasha. Przybysz wzrosła bardzo szybko, delikatne rzeźbione liście pojawiają się jedna po drugiej, elastyczne łodygi się ogrodzenia. Wkrótce stało się jasne, że roślina jest „uciec” od sąsiada. Jej nienazwany ogród winorośli z roku na rok w pobliżu stodoły.

Echinocystis owoce

Wideo: Raider

W książce o pionowej ogrodnictwie, znalazłem zdjęcie o dość szczegółowy opis nazwą - „Echinocystis”. Roczne pochodzi z Ameryki Północnej w naszym klimacie czuje się jak w domu. Echinocystis często mylone z szalonych ogórka, ale są to dwie różne rośliny, jednak z jednym z rodziny dyniowatych. Nawiasem mówiąc, w opisie stwierdzono, że Echinocystis stanie osiągnąć dziesięć odcinków. O tej płycie nie byłem pewien, ale w okresie letnim łodyga naprawdę uprawia bardzo długo i uvil całego ogrodzenia. Myślę, że pięć lub sześć metrów dla zakładu - nie limit.

Małe białe i kremowe różyczki tłuszczowe tworzą szczotki z przyjemnym aromatem miodu, a w czasie kwitnienia i skręconych wokół pszczół. Pod koniec lata w miejsce kwiatów pojawiają funny-Jeże owoce w kształcie kiwi. Szkoda, oczywiście, że tylko w formie, ale również czysto dekoracyjne właściwości wystarczająco Echinocystis umieścić go w kraju. Przegroda włóknista w suszonych roślin owocowych przypominają malutkie mochalochki.

kwitnienie Echinocystis

Mimo tych „kulek” bardzo często usiane kolcami, są dość miękkie i nieszkodliwe, nie ukoleshsya o nich. Dojrzałe owoce rozerwanie, duże ciemne nasiona padają na ziemię. Są dobrze zimują w glebie (mróz nie boją) i kiełkują w późnej wiosny. Jeśli to pożądane, nasiona mogą być zbierane i sadzone wiosną i jesienią do żądanego miejsca. Przez Echinocystis gleba sprawia żadnych roszczeń, rośnie w słońcu i w cieniu. W ciągu zaledwie kilku lat wszelkie szkodniki lub choroby, nie zauważyłem. Ogólnie rzecz biorąc, ich wytrzymałości i bezpretensjonalność zagranicznego gościa może konkurować z chwastami.

Echinocystis - prawdziwy unikat w projektowaniu ogrodu. Szybko rośnie winorośl pomoc do niedrogo ozdobić płot, altanka, łuk, aby zamaskować nieestetyczne miejsca na stronie. Jeśli opuścił martwe drzewo, które nie zostaną wycięte w tym sezonie w dół, po prostu posadzić kilka nasion bliski Echinocystis - on zadekoriruet pień i gałęzie. Kiedy nie wokół pionowej belki, winorośl jest w stanie podjąć się roli rośliny okrywowe. Uzyskać oryginalną alternatywę dla trawnika.

Wszystkie dobre to mało wymagające i piękny pensjonat ... A mimo to następuje oka. Ja, na przykład, Echinocystis kilka lat temu prawie zniszczony młody wiśnia. Podobnie jak, nie rosną tak blisko niej i spokojnie wspiął się na ogrodzenie ... Kiedy zwrócił uwagę na sztuczki z nieznajomym, wiśnia jest prawie nigdzie nie było widać. Na szczęście udało mi się uwolnić ją z „agresorem”. Echinocystis fakt wydaje się tak filigranowe i przewiewne tylko. Tak, łodygi cienkie, ale wąsy, który chwyta propan, bardzo krepkie- przełamać spiralę napięty, trzeba ciężko pracować. Roślina ciężaru zbyt poważne weszła w życie.

Wideo: 3000 Pinokio / Pinocchio 3000 (2004) Cartoon

Dlatego Echinocystis koszty pod kontrolą, w przeciwnym razie jego niezależność i zdolność do szybkiego wzrostu może zaszkodzić innych mieszkańców ogród. Zbędne pędy lepiej usunąć lub przeszczep aż rośliny są małe - z dwóch lub trzech liści. Ale jeśli tylko wybrać odpowiednie miejsce do lądowania, to słodkie pnącze zachwyci cię, nie powodując żadnych problemów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Odmiany dyni Flower „mace”Odmiany dyni Flower „mace”
Dynia sukulenty rodzina: tsefalopetandra i koktsiniyaDynia sukulenty rodzina: tsefalopetandra i koktsiniya
Zielone pionowe i jej 8 zdjęćZielone pionowe i jej 8 zdjęć
Róża w pobliżu domuRóża w pobliżu domu
Egzotyczne warzywo winorośli - West Indian korniszonEgzotyczne warzywo winorośli - West Indian korniszon
Miód warzywMiód warzyw
Kolyucheplodnik ostrze lub łopatkowe Echinocystis lub natryskiwania ogórekKolyucheplodnik ostrze lub łopatkowe Echinocystis lub natryskiwania ogórek
Na progu jesieni: taniec z pięknych owoców warzywNa progu jesieni: taniec z pięknych owoców warzyw
Echinocystis: piękne, ale „wściekły” dekoracja krajobrazEchinocystis: piękne, ale „wściekły” dekoracja krajobraz
Azarina: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunekAzarina: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek
» » » Echinocystis - uroczy najeźdźca
© 2022 ProSadGuru.com