ProSadGuru.com

Serduszka - Broken Heart - sadzenie i pielęgnacja

Raz na rynku miasta, widziałem jasny różowy kwiat, uderzył mnie swoim nietypowym kształcie w kształcie serca z białym „kropli” w środku. Było serduszka okazałe. Brisk i rzeczowy dziewczęta starsze kobiety zwabił nam swoich pierwszych klientów rano, entuzjastycznie chwaląc produkt. Rzeczywiście, wybór kolorów jest ogromny: od skromnych fiołków i bujne astry do dumnego narcyzów i frezji egzotycznych. towary „twarzą” sprzedawane: kwiaty wyhodowane w szkółce drzewek, sadzonek i nasion, dla każdego smaku i koloru. Ale widząc Serduszka, nie mogłam oderwać wzroku od urokiem kwiatów, serc i liści ażurowe. 

Po tym, jak okazało się, że istnieje legenda: piękny Jeanette zabłądził w lesie i zapisane, i pojechaliśmy do domu jej przystojny młody człowiek na koniu. Kiedy wyszedł, pocałował ją, bo się doczekać powrotu Zbawiciela. Ale po jakimś czasie zobaczył Jeanette ozdobny procesja na obrzeżach miejscowości. Była to procesja ślub, i poszedł do przodu z jednego mężczyzny z inną dziewczyną. Jeanette potknął się, upadł na ziemię, a jej serce podzielić się z bólu. Na miejscu i wzrosła Dicentra, które w różnych krajach poetycko o nazwie „złamane serce”, „serce Jeannette”, „kwiat serce”.

Wideo: Serduszka (złamane serce). Mało wymagająca roślina dla zacienionych miejscach

Serduszka różowy

Oczywiście, chciałem być cud w jego daczy. Ta mało wymagająca bylina wysokości 30 cm do 1,5 m (w zależności od gatunku) ma ponad dwadzieścia odmian ogrodowych. Byłoby możliwość: Ja bym to wszystko kupić. Ale to był ograniczony po raz pierwszy w dwóch odmianach, aby zobaczyć, jak przyzwyczajeni. 

Serduszka biały

Wybrałem serduszka okazałe i Dicentra Formosa. Przy zakupie sadzonek, byłem zaskoczony tym, że kilkanaście lat temu, ten niezwykły kwiat został wydalony z rosyjskich ogrodów z wszelkiego rodzaju Exotics zagranicznych. Dziś Serduszka powróciła do naszych ziem. Jest ozdobiona ogrodów, zieleni, mieszka na parapetach domów, w ogrodach zimowych i tak. Forth. I wszystkie rodzaje roślin są bardzo skromny i dobrze zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Złapałem i moja piękna, dorosła uczta dla oczu, aw pierwszym roku sadzenia wyrósł kępki różowe kwiatostany. Ten wspaniały kwiat odświeża mój mały ogród, powitał przybycie pierwszego wiosennego słońca po długiej zimnem.

okres kwitnienia serduszka okazałe To trwa od początku maja do połowy czerwca, Serduszka piękny miłe dla oka od wczesnego lata do jesieni. Po kwitnieniu części nadziemnej Serduszka „śpi” aż do następnej wiosny. Zdarza się, że jest ponownie kwitną w sierpniu i kwitną aż do końca września. Taka miła niespodzianka staje się prawdziwą ucztą dla całej mojej rodziny.

Serduszka lądowanie

Serduszka - tylko woda wymagająca roślina, potrzebuje drenaż, dobrze nawilżone gleby z wystarczającą ilością próchnicy. Ale (!) Jeśli woda jest stagnacja, jego duże korzenie gnić szybko, rozważ to zastrzeżenie kiedy zostanie posadzone Serduszka na swojej stronie. Serduszka do sadzenia, można wybrać dowolny zakątek ogrodu. ona szybko zaczyna kwitnąć po słonecznej stronie, ale Bush pozostaje karłowate. W cieniu krzewu rośnie silnie, a kwiaty kwitną trochę później, ale okres kwitnienia jest zwiększone.

I umieścić ją w towarzystwie piony i pierwiosnków, zgodnie z zaleceniami doświadczonych ogrodników. Zdecydowanie nie być zagęszczone do lądowania, i okazało się cudownie piękne „bukiet” w kwietniki. Serduszka jest bardzo przyjazny i dobrze dogaduje się z innymi rodzajami roślin. I eksperymentowali z piwonii i pierwiosnków, a mój sąsiad w patio domku przeznaczonego dla domu daczy: Serduszka posadzone trzy odmiany w połączeniu z doronicum Ałtaju i białych żonkile. Okazało się całkiem skutecznie.

Pielęgnacja Serduszka prosta. Jej korzenie w nadmiarze tlenu jest konieczne, dlatego należy regularnie poluzowane grunt pod krzewami. Gdy wiosna zimne zatrzaski trzeba zamknąć właśnie wykluły rostochku grubej folii polietylenowej. Nawiasem mówiąc, tylko zarazki Serduszka włóknina powinna obejmować, w celu zapewnienia prawidłowego mikroklimatu wewnątrz powłoki. Kiedy ottsvetot, gałęzie są cięte na korzenie, pozostawiając niewiele wynika 3-5 cm wysokości. Suche gałęzie wyciągnąć z życia roślin spania, więc powinny być one usuwane na koniec każdego sezonu.

doskonały dressing Dicentra Zawierające azot są nawóz powinny zapłodnienia krzewów w okresie kwitnienia. Wczesną wiosną potrzebuje superfosfat, a jesienią pod każdym krzakiem należy wlać humus i ostrożnie wlać je na nalewki głównym dziewanny (gnojowicy). Z należytą starannością krzew rośnie niezwykle, ale nigdy się chwast.

Ten kwiat lubi konsystencję - nie wymagają corocznego przeszczepienia i piękne kwiaty w tym samym miejscu 5-6 lat. Będziemy znaleźć inne miejsce w ogrodzie on potrzebny po tej dacie. W Dicentra jest jedna wada, być może - tylko. Bush powinien być podzielony co rok lub dwa, lub grube kłącze rot i umiera roślin. Chociaż ten niedobór może być identyfikowany w godności, ponieważ będzie nowe rośliny, i nie trzeba niczego kupować każdego roku, jeśli zdecydujesz się na udoskonalenie Serduszka innych części ogrodu.

Serduszka propagowane bardzo proste: poprzez podzielenie krzewów i sadzonek, co najmniej - nasiona. Fakt, że nasiona tego kwiatu jest bardzo kapryśny i nie zawsze rośnie, zwłaszcza w strefie środkowej. Ale jeśli nadal śmie Serduszka rosną z nasion, należy pamiętać, że trzeba sadzić w zimie. Pamiętaj, aby dokładnie ukryć wysiewu powłok filmowych.

Wideo: Serduszka

Myślisz, że jestem ograniczony tylko do dwóch rodzajów Dicentra? Wcale nie. I postanowił ozdobić kwiaty, serca północnej stronie domu swego kraju i zorganizować kwiatowy granicy cieniste ścieżki w ogrodzie. Sentymentalizm? Może. Ogólnie rzecz biorąc, kupiłem dwa kolejne odmiany Serduszka „złote łzy” i „karzeł”.
A teraz powiem ci o cechach moich graczy. 

Dicentra „złote łzy”

Wideo: Serduszka (Broken Heart) Uprawa i pielęgnacja proste!

Dicentra złote łzy

Dicentra „złote łzy” - wieloletnia wspinaczka, ozdobione żółte i różowe pąki. Kwitnie od wczesnego lata do pierwszych przymrozków i osiąga wysokość 3 metrów. On nie jest wybredny i czuje się dobrze w cieniu, ale wymagana jest jego wsparcie. Grille-wsparcie może być wykonana ze zwykłej drewnianej reek- na 2-3rd roku po posadzeniu rośliny są całkowicie skręcone gałęzie zamknie wsparcie.

Video: byliny ogrodowe kwiaty Dicentra

Serduszka „karzeł”

Serduszka karzeł

Dicentra „karzeł”, wysokość 15 cm, doskonale przystosowane do cieniu drzew ogrodowych i wysokich krzewów. Jej kwiaty, serca różnią delikatny różowy-fioletowy odcień. Liście pinnatisect, przypominający liści paproci na cienkie i giętkie łodygi, skłonił Dale. Z tej wyjątkowej perennials może dywany kwiatów w ogrodzie. I, jeśli pójdziesz na tej macie, ze względu na elastyczność łodyg i silnego systemu korzeniowego rośliny odzyskuje szybko.

Serduszka „doskonałe”

Serduszka - złamane serce

Serduszka „doskonały” w zaciemnionej części ogrodu dorasta do 1 metra, w słonecznej części wynosi nie więcej niż 30 cm Jest to najbardziej wybredny odmian roślin, który wymaga szczególnej uwagi :. Prawie polosh przy suchej pogodzie, natychmiast zaczyna więdnąć. I pereuvlazhnyat jest wysoce niepożądana i bliskość wody gruntowej i nie stać. Że taki „kapryśne”.

Serduszka „piękny”

Serduszka formosa

Serduszka „piękny” wyemigrowała do Rosji z Ameryki Północnej. Wysokość tulei waha się od 30 do 60 cm, w zależności od strefy lądowania lub strony słonecznego. Jej łodygi z kwiatostanów są znacznie wyższe niż serduszka okazałe i płatków lekko rozszerzonymi do bazy. Kwiaty są lawenda wydłużone, eleganckie, nazwałbym je łyżwiarz. Okres kwitnienia: od końca maja do początku września.

Oto moje oddziały, każdy - z własnym charakterem, ale nie mniej atrakcyjne. Wszystkie wysiłki na rozwoju Dicentra spłaciła stokrotnie, jeśli spojrzeć na jej kwitnienia świetności.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Legenda DicentraLegenda Dicentra
Serduszka okazałeSerduszka okazałe
Złamane serce - egzotyczne kwiaty na balkonie i tarasieZłamane serce - egzotyczne kwiaty na balkonie i tarasie
Wskazówki dotyczące dbania o DicentraWskazówki dotyczące dbania o Dicentra
Funkcja ogród - SerduszkaFunkcja ogród - Serduszka
SerduszkaSerduszka
Bylin kwiatowych na zacienionym ogrodzie kwiatowymBylin kwiatowych na zacienionym ogrodzie kwiatowym
Warstwa środkowa cienisty ogród kwiatowyWarstwa środkowa cienisty ogród kwiatowy
Serduszka ekskluzywny, piękne i zagranicznych cucullataSerduszka ekskluzywny, piękne i zagranicznych cucullata
Dicentra DicentraDicentra Dicentra
» » » Serduszka - Broken Heart - sadzenie i pielęgnacja
© 2022 ProSadGuru.com