ProSadGuru.com

Taka inna mięta

Przez około 2 tygodni, ja kwitnie mięty pieprzowej. Roślina ta jest jednym z moich ulubionych. Peppermint olejki inspiruje i aktualizacje naftowe. Mięta jest tak wszechstronny, że może on być stosowany w medycynie, perfum, gotowanie. Nie tylko herbata z mięty może podnieść swój nastrój, ale również mięso z miętą postrzegane zupełnie inaczej. Kilka lat temu mój mąż matki gotowane nadziewane mięty, ponieważ jestem przekonany, że mięso nie zepsuje miętę.

Moja Peppermint

Mięta - wieloletnia roślina zielna należących do rodziny Lamiaceae. Mięta odróżnić od innych roślin wyjątkowy orzeźwiający, jak chłodny zapach, a wszystko dlatego, liście mięty zawierają specjalne oleje. 

Mój miętowy staw

Peppermint była znana ludziom w starożytnej Grecji, Egipcjanie umieścić go w grobowcu faraona, a ona otrzymała nazwę na cześć Cops nimfy przekształcony w zakładzie z zimnym, ale naprawdę wspaniały delikatny, orzeźwiający zapach.

Peppermint między altanką i staw

sadzenie mięta


mięta sadzenie trzeba skoczyć w kwietniu lub w lecie, na początku sierpnia. Należy pamiętać, że jest to bardzo szybko rośnie i może przetrwać inne rośliny.

Mięta preferuje luźny żyznej gleby z dużą ilością światła. Rusty można na glebach wapiennych, ale smak nie będzie zbyt silnym.U absolutnie mięta rośnie w cieniu, między brzozy, tui, altanka oraz staw. I użyźniania gleby jest dość długi czas, ale w miętą jeszcze nie naruszona. Dobrze ułożona mięta czuł między drzewa kruszyny. Ciężkich glebach gliniastych z mięty stojącej wody nie przetrwa.

Działka powinna być oczyszczona z chwastów i dodaj nawozów organicznych i mineralnych (zazwyczaj przynoszę w ramach programu na opakowaniu). Jeżeli surowy teren, konieczne jest, aby grzbiet powyżej wilgoci odparować lepiej, jeżeli grunty, wręcz przeciwnie, szybko wysycha, czy niski grzbiet do wody dłużej w nich.

Po posadzeniu, woda potrzebę mięty. Kiedy siał swoje nasiona, Ja tracę rowek w kalenicy, zasiał nasiona i pokryte ziemią, trochę rozdrabniania. 

reprodukcja mięta


Najbardziej popularna metoda wśród amatorów ogrodników, oczywiście, nasienie. Sow mięta może być bezpośrednio w ziemi, i mogą być sadzone w doniczkach w domu, a następnie zasadzone w ogrodzie lub w doniczkach zostawić.

Mięta również dobrze propagowane sadzonki korzeniowe o wznowienie nerki, gdy są one już około 5 liści. Wytnij sadzonki są umieszczane w grzbiety i prisypaya ziemi, podlewać, po krótkiej chwili ich podejmowania korzeń. Ten sposób jest dobry dla właściwości typ transmisji i jakości.

Wideo: Mint Klops zupa przepis szefa kuchni / Ilya Lazerson / kuchnia azerska

Pielęgnacja mięta

 
Podstawowa opieka dla mięty jest pielenie, spulchnianie gleby, podlewanie. Jego mięta I podlewane 2 razy w miesiącu w okresie letnim.
Nawożenie nawozu azotowo-fosforowego w okresie wegetacji nie będzie zbędna. 
Co trzy lata, ziemia jest warto powtarzać, ponieważ chwasty wspomaga utratę roślin mięty.
Na jesieni ziemia jest warta lepiej zamulchirovat suchym lądzie lub schronienie świerkowych gałęzi, słomy.

Gromadzenie i przechowywanie mięty


Mięta zbierane już w pierwszym roku uprawy. Przed kwitnieniem rozdarcie liść mięty do suszenia, w tym okresie, gdy liście są nasycone najbardziej użytecznych substancji. Trzeba wysuszyć w pęczkach w cieniu. Zwykle osuszyć je na strychu pod dachem. Ta mięta zachować smak i aromat w czasie zimy.

Ewentualnie święto świeże zioła, do tego, konieczne jest cięcie przemyty i umieścić w pojemniku cienkiej tkanki mokro w lodówce umieścić bez tkanek, ale trzymać w temperaturze 0 ° C.


rodzaje mięty


Ludzie mogą być nazywane Dragoljub mięta, Perekop, bezhava, ale cokolwiek to nazywa, to zużywa dużo ludzi. Rhode mięta ma wiele różnych gatunków. Wyznaję, sadzić miętę z miłości do samej rośliny, ale to jest wspaniałe ozdobić nasz mały staw sąsiedztwa, zaczynają być może, to jest z tym typem.

miętowy

Uzyskane przez wybór Agnglii już od 16 wieku. Ten rodzaj mięty - bylina, może wzrastać o 1 m wysokości. Wysokość moim mięty znacznie skromniejsze. Liście są jasne, soczysty zielony kolor. Korzenie znajdują się na głębokości około 15 cm, są węzły, z których wiele małych korzeni. Kwiat mego pieprzowej blado fioletowe kwiaty, ale mogą być również fioletowy lub jasnoróżowe. Zebrane kwiaty w spike-jak kwiatostany. Zaczyna kwitnąć miętę od czerwca do sierpnia, ale myślę, że w tym roku moja mięta kwitną nadal pozostało pół tygodnia.

Peppermint jest bogaty w odmianach i ciekawych odmian:

  • Cytrynowy mięty pieprzowej (Mentha piperita var.citrata) - nie należy mylić z Melissą, która jest często określane również jako „cytryna mięta”. Istnieje wiele odmian: cytryna, pomarańcza, bergamotka i inne odcienie zapachu cytrusów.
 
Lemon pieprzowa - Mentha piperita var x. citrata


  • Turyńskie mięty pieprzowej (Mentha piperita var.multimentha) - Ta odmiana ma bardzo silny zapach mentolu.
 
Turyński mięta


Pole mięta (Mentha arvensis)

Mięta polna bardzo często rośnie w strefie lasów w Rosji w naturze można je znaleźć niemal wszędzie. Ten typ uwielbia wilgoć, więc rośnie wzdłuż brzegów rzek i jezior, ale na polach i łąkach, możliwe jest swobodne spotkać. Widok długoterminowy. Instalacja do około 50 cm, tnące liście zaokrąglony, prostokątny lub w kształcie jaja. 

Pole mięta (Mentha arvensis)

Wideo: Czekoladowy piernik c mięta


Jabłko mięta (Mentha suaveolens Variegata)

Formularz ten dotyczy także bylin mięty. On jest bardzo szybki i silnie rośnie. Liście pomarszczone, miękkie z białym obramowaniem wokół krawędzi. Ten miękki mięta panuje niezwykły smak.

jabłko mięta

Mentha suaveolens - Mentha suaveolens & amp; # 39-Variegata'


Miętowy jabłkowy, rotundifolia lub mięty (Mentha rotundifolia)

Ten rodzaj mięty jest bardzo kochany w gotowania i jedzenia, ze względu na fakt, że ma delikatny zapach i smak. Jak wyciszony smaku mięty z nutą jabłka, czarna porzeczka, ananas liści. Krzew rośnie wysokość około 55 cm. Wieloletnich.

Jabłko mięta lub mięta rotundifolia - Mentha rotundifolia

Istnieje ogromna liczba gatunków mięty, bardzo różne w smaku i zapachu, a nawet więcej odmian mięty z różnych kolorach i smakach: czekolada, imbir, banan, jabłko, pomarańcza, ananas, porzeczki i złożonym składzie. A ty myślał Mint - ten prosty zakład? :)

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Peppermint: WłaściwościPeppermint: Właściwości
Przeszczep PeppermintPrzeszczep Peppermint
Mięta na łóżkuMięta na łóżku
Zioła - miętaZioła - mięta
Przydatne właściwości miętyPrzydatne właściwości mięty
Bergamotka miętaBergamotka mięta
Mint - roślina cudMint - roślina cud
Wspaniałe i użyteczne roślinyWspaniałe i użyteczne rośliny
Moja pachnący miętąMoja pachnący miętą
Mięta i melisa na balkonieMięta i melisa na balkonie
» » » Taka inna mięta
© 2022 ProSadGuru.com