ProSadGuru.com

Ogrzewanie dworek: trochę osobiste doświadczenie

Wideo: Budowa domu bez żadnych problemów. Osobiste doświadczenie // FORUMHOUSE

W moim nowym domu wczoraj wreszcie uruchomiła system ogrzewania. Ponieważ pora roku ma mówić o ogniu, sposoby grzania i inne tego typu sprawy, postanowił podzielić się moją trochę doświadczenia.

grzejnik

Tak, mamy w danych źródłowych:

  • dom z drewna- 1 Powierzchnia - 80 metrów kwadratowych, w długim okresie - więcej pokoi na piętrze (mansardy) - Oczywiście wszystko, co jest konieczne na ciepło;
  • Przystępne Paliwo: drova- Oczywiście, nie ma energii elektrycznej, ale tylko gaz balon, i w perspektywie krótkoterminowej, głównym nie oczekuje;
  • Budżet: wersja gospodarka :)

Oczywiście, wariant kotła gazowego został usunięty na raz - z przyczyn obiektywnych. Kolejnym problemem trudnych wyborów. Mam wiele przekonany, że jest to niezbędne do zakupu kotła elektrycznego, ale coś mi duszę do tego pomysłu nie kłamie. Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, w zimie w naszym regionie okresowo BlackoutsJak był śnieg i wiatr hulanki - nie, nie tak i zamyka coś gdzieś. 3-4 godziny, lub nawet pół dnia siedzi bez prądu. A jeśli na dworze -30 stopni? Jak to jest, bez ogrzewania, a potem? Oczywiste jest, że przez jakiś czas woda w rurach pozostaną ciepłe i absolutnie nie zamrażać. Ale niechęć do sprawdzenia: Ostatnia zima kiedyś nie było energii elektrycznej przez prawie jeden dzień - więc w pełni docenić Godność piecem Rosyjskiej :)

Drugi niuans - cena „przyjemność”. dorozhaet- Energia elektryczna jest już ogrzewana energią elektryczną nie jest tanie, ale biorąc pod uwagę kryzys, który boi dookoła, dobrowolnie wejść do uzależnienia od niestabilnej gospodarki nie ma ochoty. Ostatni punkt w moich wibracji wydał komunikat o zbliżającym się wprowadzeniu norm społecznych zużycia energii elektrycznej. A gdzie ja wtedy ucieknie z jego bojlera elektrycznego? Rura uleczy ...

komin

Takie ponure myśli doprowadziły do ​​ostatecznej decyzji: put Kocioł na paliwo stałe. Rozwiązania te działają z drewna, węgla drzewnego, śrut - Krótko mówiąc, na wszelkiego rodzaju paliwa stałego. Co więcej, czasami pozwolić bez wysokich kosztów doposażenia do poruszania się, w razie potrzeby, do innych źródeł energii: gaz, lub tej samej energii elektrycznej. Podobnie jak to, czy nie, ale w naszym lesie krawędź jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

Kocioł na paliwo stałe

Wideo: Dom - Zamek. Osobiste doświadczenie // FORUMHOUSE

Jest powiedziane - kocioł sdelano- wybrany i zakupiony - kolej grzejniki. Nie dotarł raz w ich funkcji, tylko wiedział, że staroświeckie grzejniki - żeliwo - teraz prawie nikt nie korzysta, ponieważ nowe są nie tylko estetyczne, ale także przekroczyć „przodków” wydajności.

Okazało się jednak, że to nie jest wszystko, co trzeba wiedzieć. Pierwszy wyjazd do sklepu umieścić mnie zakłopotany: okazało się, że to grzejniki aluminiowe i bimetalu. Co za różnica, i która opcja jest dla mnie odpowiedni? Dziękuję sprzedawca-konsultant - wyjaśnił szczegółowo, ot co.

Szczegóły w systemie grzewczym

Stwierdzono, że w systemach centralnego ogrzewania zazwyczaj dają Kaloryfery bimetalowe. Dwa główne powody: aluminium nie może wytrzymać próbę ciśnienia (nie są one przeznaczone do takiego ciśnienia) i istnieje ryzyko uszkodzenia zastosowanie do takich systemów, odczynników chemicznych. Ale dla prywatnych domów z centralnym ogrzewaniem jest świetnym rozwiązaniem.

Ceny grzejników tego samego gatunku mogą się znacznie różnić, ale, jak wyjaśniono do mnie (i jestem skłonny w to wierzyć :)), liczba ta zależy wyłącznie od producenta, ponieważ parametrów eksploatacyjnych dla takich produktów standardowych.

Liczba odcinków w chłodnicy też jest inna. Dla tych gatunków, które uważałem przy obliczaniu wymaganego sprzętu na podstawie faktu, że jeden punkt wystarczy, aby ogrzewać metr kwadratowy 2. Nawiasem mówiąc, wybór obszaru kotła z przestrzeni ogrzewanej (i jeśli nie dokładnie, jego kubatura) służy również jako jeden z głównych parametrów: określa wymaganą wydajność sprzętu.

Jednak w celu zamontowania systemu ogrzewania, musimy rur (PVC), wszystkie rodzaje złączy, zaworów i innych elementów, o których nie powiem nic, bo zrozumieć złożoność ich do mnie, na szczęście, nie oferują :)) Mogę tylko powiedzieć, że planowanie kosztów, należy pamiętać, że wszystkie te „małe rzeczy”, w tym kominy, łączniki, itp, w łącznej kwocie dawać, zupełnie porównywalny z kosztem klasy średniej kotła (dla porównania: w naszych sklepach wahają się kotły na paliwo stałe mają ogromny zakres cen - od około 18 do 100 tysięcy rubli).

elektryczna pompa

Wymagany element systemu - pompa. Jego zadaniem - aby obiegu wody w systemie. Z jednej strony, daje jednolity ciepła wszystkie grzejniki w domu, az drugiej - nie dopuszcza do przegrzania kotła. W przypadku nagłej przerwy w zasilaniu jest to pożądane, układ do mocowania taki sposób, aby nachylenie, dzięki czemu woda, w tym przypadku, aby cyrkulować przez grawitację.

zbiornik wyrównawczy

Wideo: Montaż okien i drzwi w domu paneli SIP. Osobiste doświadczenie // FORUMHOUSE

Mam otwarty system i jest nieodłącznym atrybutem - zbiornik wyrównawczy zainstalowany jest zwykle gdzieś na strychu. Poziom wody w niej stale zmienia się w spieniony przez ogrzewanie zawartości rur i grzejniki.

Wszystko prawdopodobnie powiedzieć)) Ale jeśli coś zapomniał, czegoś brakowało - zapytaj! I byłoby bardzo interesujące w celu wymiany poglądów i doświadczeń z tymi, którzy są już do czynienia z Układ ogrzewania w swoim domu na wsi. Którą opcję wybrać? Jakie argumenty były decydujące dla Ciebie? Czy jesteś zadowolony ze swojego wyboru?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Zawracanie gorącej wody przez kociołZawracanie gorącej wody przez kocioł
Elektryczny podgrzewacz wody, zasady eksploatacji i różnorodnośćElektryczny podgrzewacz wody, zasady eksploatacji i różnorodność
Automatyka ogrzewania: Kotły na peletAutomatyka ogrzewania: Kotły na pelet
Jak wybrać kocioł kondensacyjny dla domuJak wybrać kocioł kondensacyjny dla domu
Oferuje odkryte kotły gazoweOferuje odkryte kotły gazowe
Połączenie kotła w domkuPołączenie kotła w domku
Kotły gazowe podłogoweKotły gazowe podłogowe
Wystarczająco ciepła dla wszystkich: system grzewczyWystarczająco ciepła dla wszystkich: system grzewczy
KORZENIE bluszczKORZENIE bluszcz
Pośrednie kotła własne ręce - prosto i ekonomiczniePośrednie kotła własne ręce - prosto i ekonomicznie
» » » Ogrzewanie dworek: trochę osobiste doświadczenie
© 2022 ProSadGuru.com