ProSadGuru.com

Dlaczego pozostawia zwijania?

Dlaczego pozostawia zwijania?

czasem rośliny pozostawia pozwijane lub kurczy się znacznie, pozostając na zielono. Co może być spowodowane przez taką zmianę?

1. Najprawdopodobniej odpowiedzi tej rośliny do warunków przetrzymywania, takich jak liście zwijają i może kurczyć od zawartości frakcji o niskiej temperaturze.

Wideo: Głównymi przyczynami liści pomidora w rolce

Jeśli jest to Houseplant w innym pomieszczeniu o bardziej odpowiedniej temperaturze, rośliny ogrodnicze mogą być leczone lekami przeciwzapalnymi stresu, na przykład cyrkonu, Kendal.

Liście roślin doniczkowych w okresie zimowym lub letnim skręcają na co dotyczy szybę. Szkło mroźna zima, a latem, w bezpośrednim świetle słonecznym, gorący. Odstawić z dala od okien roślin, liście nie otrzyma szok termiczny. Jeśli masz gdzie położyć na bok, powiesić lekką tkaninę pomiędzy szkłem i roślin, liście nie dotykać szkła.

2. Liście zwijają ze stale wilgotnej ziemi w doniczce. Ziemia jest zbita, powietrze jest dostarczane do korzeni. Dostosować podlewanie, podlewanie jest nie wcześniej niż wierni ziemi wysycha w garnku. Luźna ziemia w doniczce, Powietrze musi płynąć do korzeni.

3. Liście mogą zwijać i kurczy przed szkodnikami, którzy osiedlili się na wewnętrznej stronie arkusza. Gdy tylko zauważył, że liście, że coś jest nie tak, należy sprawdzić je ze wszystkich stron. Nawet jeśli nie widziałem nic, spędzają zakładów przetwórczych insektycydy (przez ssanie, żucie szkodników) i akarycydów (roztoczy pająka). Teraz produkują silne leki połączonych działań, aby pomóc pozbyć się wszystkich szkodników naraz.

Video: Choroby pomidorów w szklarni / skręconych liści / koniuszka rot / zarazy

4. Ponadto, liście mogą zwijać, kurczą i zwijają choroby wirusowej. Kwiaty na tej rośliny są najczęściej łamane i brzydkie. Brak zmian w warunkach aresztu nie zmieni sytuacji. Wszystkie liście na roślinie są kręcone, nawet te nowe odrastają. Typowo, chorób wirusowych często w szklarni przemysłowych. Choroby wirusowe nie reagują na wszelkie środki ochrony roślin oraz w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się choroby, zakład dotknięty jest lepiej wyrzucić.

W tym roku również napotkał ten sam problem jak liść walcowania. Kupiłem kilka bulwy gloksynia, ponieważ rostochku. Sadzone, a kiedy rostochku róża, w jednym gloxinia zwinięte liście odrosły natychmiast. Brak stresujące warunki bytowe były bez leczenia przeciwko szkodnikom też nie pomogło. Zacząłem myśleć, że wirus jest w gloksynia.

Na gloksynia pojawiła normalne liście5. Ale okazuje się, takiego jak liście curling, może być po zastosowaniu dużych dawek nawozów potasowych. Potasu należy roślin, ponieważ jest zaangażowany w akumulacji składników odżywczych w korzeniach, bulwach, cebulek roślin, więc w szklarniach nawozów potasowych są powszechnie stosowane. Jednak zbyt wysokie stężenie potasu powoduje deformacji tkanek.

Ponieważ nie nadużywać opatrunki, sugeruje się, że przedawkowanie nawozów potasowych były albo w sklepie lub w szklarni, gdzie gloxinia uprawiane. Kiedy moja gloxinia nowe pędy z normalnych liści, doszedłem do wniosku, że nie było przedawkowanie potasu, a nie chorobą wirusową.

6. Liście mogą zwijać, jeśli w garnku żywych dżdżownic lub larwy Skosarev, wymienione wraz z ziemią ogrodową. W tym przypadku lepiej jest przesadzić roślinę do nowej mieszanki glinianym.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Gatunek paprociGatunek paproci
W trosce o eszynantusW trosce o eszynantus
Dlaczego liście gloxinia owinięty w środku?Dlaczego liście gloxinia owinięty w środku?
Houseplant Grudniowiec - jeden z niewielu kwitnienia zimieHouseplant Grudniowiec - jeden z niewielu kwitnienia zimie
Dlaczego liście żółkną hibiskus w pokoju?Dlaczego liście żółkną hibiskus w pokoju?
HoyaHoya
Dlaczego cierpią objawy i powoduje kwiatyDlaczego cierpią objawy i powoduje kwiaty
Dlaczego liście żółkną ficus i jak zapobiec tego problemuDlaczego liście żółkną ficus i jak zapobiec tego problemu
Dbać o kwiaty Galatea (CalatheaDbać o kwiaty Galatea (Calathea
Mimoza wstydliwa - opis, pielęgnacja i rozmnażanieMimoza wstydliwa - opis, pielęgnacja i rozmnażanie
» » » Dlaczego pozostawia zwijania?
© 2022 ProSadGuru.com