ProSadGuru.com

Sadzenie begonii bulwiastych

begonia

Ostatnio nie było w kwiaciarni, i znowu nie mógł oprzeć się pokusie. Widziałem fotografię kwiatu niespotykanej urody, jak czerwona maku piwonii lub frotte. Na pytanie, co to za cud, stwierdzono, że bulwy begonii.

Pyszne i niedopasowane hang-zestrzelenia begonie bulwiaste z podwójnymi i półpełnych kwiatów (Begonia pendula tuberhubrida multiflora fl Pl ..) - wieloletnia houseplant. W ampelnye begonii zazwyczaj kilka głównych pędów, od pięciu do ośmiu, które znajdują się w kątach liści długich szypułkach kwiatowych piękne kwiaty kamelievidnymi średnicy do 6-8 cm. Długie pędy obwisłe osiągnąć 30-45 cm.

Sprzedawca wybrał mnie bulw z rostochkom, za co jestem bardzo wdzięczny. Natychmiast spadły na pytanie: W jaki sposób prawidłowo umieścić begonii bulwiastych. Górna część z begonii bulwiastych nierówna, w środku znajduje się mały vpadinka. Ta wydrążona nie można zalać wodą, w przeciwnym wypadku gnije bulw. Na dolnej stronie rovnenky bulw, lekko wypukła.

Jeśli bulwa jest duża i istnieje kilka punktów odnowy, begonie bulwiaste, że mogą być cięte na dwie lub cztery części. Wyznaczone odcinki w tym przypadku muszą być traktowane sproszkowanego węgla do wyleczenia lub smar Zelenko. Nie jestem gotowy do takiej operacji. Wielkość mojej bulwy zaledwie 3,5 x 5,5 cm.

Domu, biorąc bulwę z opakowania, po umieszczeniu w roztworze vodichku fitosporin aktellik i 15 minut. Fitosporin pomaga zapobiec begonie bulw z gniciem i aktellik - przed szkodnikami. Zamiast fitosporin można stosować roztwór nadmanganianu potasu.

dla sadzenia bulwiaste begonii I miała małą doniczka, którego wysokość wynosi około 10 cm na dnie odprowadzania rozprzestrzenianie podłoża z ekspandowana glinka - .. 1,5-2 cm Begonia bulw nie jak wapno, tak sadzenia bulwy używane lekko kwaśne gleby gotowy Saintpaulia.

Sadząc zaleca się zakopać tylko 2/3 z begonii bulwiastych. Jak bulwy begonii posypuje się tylko nieznacznie. Zrobiłem małe wgłębienie w ziemi i umieścić ją begonii bulwiastych. Okazało się, że grzebanie nic specjalnego.

Podlewanie bulwiastych begonia konieczne ostrożnie wzdłuż ścian naczynia. Do nawadniania używać wody śniegu. Następnie, gdy śnieg topnieje, zmiękczania wody można użyć soku z cytryny, kwas cytrynowy lub kropelek ziarna lub octu winnego.

Ostateczna touch: posypane sadzić begonie bulw z roztworu do opryskiwania z cyrkonią i umieścić go na oknie w pelargonii firmy. Poczekajmy na kolory uśmiech.

Nawiasem mówiąc, zaraz po posadzeniu Brak pozostawia bulwy podłoże pozostanie mokry przez długi czas, a więc zamiast podlewania może być stosowany codziennie opryskiwania.

Później trzeba nawilżać powietrze wokół begonii, aby zapobiec atakowi szkodników, takich jak: wciornastki i chmielowiec.

Kwitnące begonie bulwiaste mają obfite i długotrwałe. Można sadzić w doniczce begonii bulwiastych lub wiszący kosz, to będzie ozdobą każdego ogrodu.

Po kwitnieniu bulwy begonii trzeba przygotować się do zimowego spoczynku: trochę ograniczyć podlewanie, odciąć część ziemi. Pot bulwy begonii przechowywane w suchym miejscu w temperaturze powietrza + 14 + 16 OZe tylko czasami lekko zwilżyć glebę. W marcu bulwy begonii dostać, jest przeniesione do świeżej mieszanki gleby, stopniowo, nie nadużywa, CV pojenia i karmienia.

begoniabegonia

begoniabegonia

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
My „kwitnący” progi: begonie, azalie, rozchodnika Morgan murayya, róży i inniMy „kwitnący” progi: begonie, azalie, rozchodnika Morgan murayya, róży i inni
Begonie bulwiaste - Opieka w domuBegonie bulwiaste - Opieka w domu
Begonie bulwiaste - lądowanieBegonie bulwiaste - lądowanie
Uprawa roślin bulwiastych Begonia bulwy podziałUprawa roślin bulwiastych Begonia bulwy podział
Podstawy jak dbać o BegoniaPodstawy jak dbać o Begonia
Jak rosną bulwiastych begonii z nasion, bulw i sadzonek w domu - porad ekspertówJak rosną bulwiastych begonii z nasion, bulw i sadzonek w domu - porad ekspertów
Jak zasadzić bulwiastych begoniiJak zasadzić bulwiastych begonii
Jak wybrać i sadzić begonie bulwJak wybrać i sadzić begonie bulw
Rodzaje dekoracyjnych begoniiRodzaje dekoracyjnych begonii
Moi begonie, kwitnienia i nie bardzoMoi begonie, kwitnienia i nie bardzo
» » » Sadzenie begonii bulwiastych
© 2022 ProSadGuru.com