ProSadGuru.com

Pielęgnacja Crossandra

Crossandra Fortuna (Crossandra Fortuna)

Me Crossandra przyszedł zupełnie przez przypadek. Przyszedłem kiedyś odwiedzić znajomego, a ona, jak zwykle, załadowany mnie z wszelkiego rodzaju sadzonek i oddziałów. Wyjąłem z szacunkiem, ale umieścić wszystkie rośliny po prostu nigdzie, i biorą korzeń nie zawsze jest dobre.

Słaby zarzut z mojej strony, mój przyjaciel powiedział: „To, co przeżywa, nawet jeśli są one utracone - to nie ma znaczenia, a te kwiaty, które przeżyją, to nie przyniosły! To będzie twoje kwiaty!”. Wśród nich był i sadzonki Crossandra. Na początku nie wiedziałem nawet jej imienia. To była ostatnia zima. Obserwowałem ją bez odsetek, aw marcu ukazał się jej pierwszy skok rozkwitła kwiatostan i miękkie pomarańczowe kwiaty.

Crossandra (Crossandra), należący do rodziny akantu - kwitnienia, ozdobnych krzewów liściastych lub krzewu o jeden metr wysokości. W świecie przyrody Crossandra wspólnego w klimatach tropikalnych w Afryce, na Madagaskarze i na Półwyspie Arabskim. Jest uważany za miejsce narodzin Indie, Sri Lanka, wyspa gdzie Crossandra rośnie w jasnych lasach. Crossandra lub Fireworks kolor jak to zwykle nazywa, szybko rośnie w tropikach, gdzie jest dużo słońca, deszczu i wilgoci

W Indiach, pomarańczowe kwiaty Crossandra pozostają najbardziej popularne wśród kobiet. Kwitnie Crossandra połączeniu z kwiatów jaśminu, oni ozdobić swoje włosy, kiedy idą do świątyni.

Najbardziej powszechne jest uważany Crossandra lejka (Crossandra infundibuliformis). Crossandra - szybki hodowca. Wynika to z jej wyprostowany, rozgałęzione, nagie, zielone lub brązowo-fioletowy. Zakład może być utworzony w krzewu lub drzewa kształcie. Im więcej prischipok zrobić, zakład będzie gwintowane.

W Crossandra błyszczące, jasnych zielonych liści od 3 do 9 cm długości, przeciwnie osadzona lub zebrane w zwojach 4, szypułek, owalny, gwałtownie zmienia się w ogonku w lekko falista krawędź (od strony wydaje się, że marszczona) dojrzewania rzadkich włosków wystających.

kwiaty Crossandra pomarańczowy lub moreli, z korala na czerwony, żółty, a nawet turkusowy zebrane w kwiatostan czworokątnym skok do 15 cm długości.

Crossandra bardzo łatwe do czyszczenia, ale warto zauważyć, nie tylko za to. Crossandra zaczyna kwitnąć w bardzo młodym wieku, kiedy był jeszcze dość „nastolatek” i ma bardzo długie kwitnienie. Z należytą starannością mogą kwitnąć Crossandra od wczesnej wiosny aż do zimy zachwyci Cię swoim jasnym pomarańczowe lub żółte kwiaty. Jednak, aby osiągnąć tak długiego kwitnienia, trzeba znać pewne cechy.

Od Crossandra - rodem z tropików, a zawartość powinna być zbliżona do deszczu. W zimie temperatura w pomieszczeniu To nie powinna spaść poniżej + 15 + 18 0C, a latem - + 18 + 25 0C. Między innymi Crossandra boi się przeciągów. Z gwałtownym spadkiem temperatury, może stracić wszystkie liście.

W stoczni w grudniu i Crossandra wciąż się rozwijaćW lecie Zrobiłem ogród Crossandra

Oświetlenie powinno być rozproszone. Podyschu na miejscu Crossandra z wysokim światła, najbardziej korzystnie południe okno w zimie i jasnym świetle otoczenia, aż do końca roku, podczas gdy długo kwitnące Crossandra zostaną dostarczone.

W lecie, w okresie wegetacji, podlewanie powinno być obfite, w zimie - umiarkowany. Również Crossandra wymaga stałej wilgotności. Szczególnie dobre Crossandra czuje się w otoczeniu innych roślin doniczkowych. Tworzą dla Crossandra szczególny mikroklimat, który istnieje w naturze. Opryskiwanie należy wyrobić w sobie nawyk, inaczej nie Crossandra przetrwać nawet w szanowanych okolicy odpowiedników. Kwitnienie będzie dłuższy, jeśli czas, aby usunąć zwiędłe kwiaty.

I jeszcze jedna uwaga: podczas opryskiwania, staraj się nie spaść na kwiaty. Kwitnienia kwiatostany, uszy dość Crossandra długo, ale bardzo delikatne kwiaty Crossandra może kruszyć pod bieżącą wodą i deszczem.

Tak, aby zapewnić wystarczającą ilość wody, rozproszone światło i wysoką wilgotność, a także karmienie dwutygodnik zrównoważony nawóz o połowę zalecanej dawki, a Crossandra będzie szczęśliwy przez rok.

Crossandra prawie nie ma porażenie przez szkodniki, ale pozostawia go zobaczyć obecność chmielowiec i mączlika powinien zawsze, w czasie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników.

Crossandra także może wyschnąć czubki liści. Jest to pewny znak, że zbyt suche powietrze w pomieszczeniu.

Aby dać Crossandra schludny i kompaktowy typ sprężyny konieczne jest uciekanie się do strzyżenia. Pozostały po ścinaniu Sadzonki mogą być wykorzystywane do hodowli. Są one bardzo łatwe do korzenia. Ukorzenienia można stosować kornevin lub inne hormony roślinne.

Również młode sadzonki powinny być umieszczone w mini-teplichku (lub / e pakietu p), aby zakończyć ukorzenienie. Kiedy nowe liście, młode rośliny mogą być stopniowo przyzwyczaić się do temperatury pokojowej. Następnie do zakładu miał ładny kulisty kształt, sadzonki potrzebują prischipnut na wysokości 10 cm. Transplant Crossandra może skoczyć co 2 lata, jeśli to konieczne.

Crossandra preferuje dobrze odsączone, dość podatny grunt. W związku z tym, w momencie transplantacji może być używać mieszaniny gleby równych części gliny i torfu i piasku na dobrym drenażem. Na dnie doniczki Nie zapomnij umieścić drenaż. Ponadto, można Crossandra uprawianych hydroponicznej.

W lecie można Crossandra doprowadzić do tarasu lub patio. Ona wygląda świetnie w grupie roślin jednorocznych i wieloletnich. Crossandra można sadzić w pojemnikach lub skrzyniach, aby ozdobić swoje okno na zewnątrz w lecie.

Muszę powiedzieć, że Crossandra „nie zginął” pomimo wszystkich przeciwności, które jej dałem. W lecie jego Crossandra zniosłem w ogrodzie pod okapem, podlewane, ale opryski spędził nieregularnie. Ale ona nadal kwitną i podczas upału 35 stopni, a we wrześniu, gdy noce były zimne. Pozostawia to zawsze pozostaje błyszcząca, zielona i bardzo dekoracyjne. Nawet w grudniu, mój Crossandra nadal rozwijać się i zachwycają mnie z ich fajerwerków kolorów.

Crossandra Ghana czerwony (red Crossandra Ghana)Crossandra Zielony Ice (CrossandraCrossandra Tropic płomienia (Crossandra

Turkusowy Crossandra (turkusowy Crossandra)Crossandra Trikunamalaja (Crossandra Chinkomley)Crossandra Flava (Crossandra flavus

Crossandra Mona wallhead (Mona Crossandra Valed)Crossandra Stare pomarańczowy (Crossandra Stare pomarańczowy)Turkusowy Crossandra (turkusowy Crossandra)

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ogień CrossandraOgień Crossandra
„Pot z klątwą”„Pot z klątwą”
Wskazówki dla dbanie CrossandraWskazówki dla dbanie Crossandra
CrossandraCrossandra
Crossandra - rodzaje i pielęgnacjaCrossandra - rodzaje i pielęgnacja
Kwiat w domu opieki CrossandraKwiat w domu opieki Crossandra
CrossandraCrossandra
Crossandra - CrossandraCrossandra - Crossandra
Fioletowy, hibiskus, Azalia, CrossandraFioletowy, hibiskus, Azalia, Crossandra
Crossandra - Acanthus piękno tropikachCrossandra - Acanthus piękno tropikach
» » » Pielęgnacja Crossandra
© 2022 ProSadGuru.com