ProSadGuru.com

Zimowy górski zabawy: zapylać gippeastrum

Cokolwiek powiesz, ale niestety bez chałupników kwiecistych ogrodu zimowego zmartwień. Na jesieni wydaje się, że nigdy nie będziesz się dzień, w którym nie trzeba się z motyką na łóżku w ogrodzie kwiatowym lub ucieczki. Osobiście jestem Koniec lata jest już marzy o zimowym robi nic, aby zwalczać chwasty wyczerpany i suszę, pick opadłe jabłka i gruszki, wyciąć wyblakłą buddlei szczotki. A ona, jako traf by rozkwitły i rozkwit aż do późnej jesieni!

Hippeastrum


Co powiedzieć, na pewno nie jeden marzyłem zimowej przerwie od porodów w ogrodzie i ogrodzie. A kiedy czas długo oczekiwana nadeszła, ja bardzo szybko nudzi. Czas na siew sadzonki jeszcze nie przyjechał, więc musieliśmy rozproszyć smutek, melancholię w inny sposób.

Na początek, kupiłem kilka nowych roślin, w tym kryte gippeastrum, które będą omawiane. Szczerze mówiąc, będąc na początku, w środku ogrodu w nowym roku, jestem w żaden sposób nie planuje zakup! Ale raz w stojaku z dziesiątkami kwitnących Hippeastrum, zapomniałem wszystko! Jedna myśl torturowali mnie: co wybrać, z czerwonym lub białym. Łuski przechylić na korzyść kwiat z białych płatków, głównie ze względu na pięćdziesiąt Hippeastrum, stojąc na półkach, to był tylko taki kolor. Wszyscy inni byli z czerwonych płatków. Dostosowanie produkcji do domu, kilka dni byłem tylko podziwiając zakupu, a potem wydawało mi się trochę.

Postanowiłem spróbować i dostać zapylanych nasiona. I nie zatrzymać powszechne przekonanie, że roślina z białymi kwiatami praktycznie nie tworzą pełne nasion Lo próbować, a następnie dowiedzieć się, na pewno! Uzbrojony w wiedzę teoretyczną, zaczął ćwiczyć.

Eksperci zalecają pyłek z jednego kwiatka na słupek innego transferu. Ale, jak zauważyli te same samopylnego roślin. Ponieważ byłem w obecności Hippeastrum, miałem naśladować jego samozapylenia. Przedstawiający największy pączek, czekała na niego zostać ujawnione. Po rozpoczęciu kwitnienia odbyło się 3 dni wymagane dla pyłku dojrzewania. Niedojrzały, jest gęsta warstwa na pręcików i kiedy gotowy do zapyla kwiat, staje się luźna i nawet spaść na boisku „zakurzonym”.

Wideo: Piękny kwiat rozkwitł amarillis AT HOME

Zbieranie pyłku na wacikiem

Widząc upadłe ziarna pyłku, starannie kontrolowane tłuczkiem. Kiedy jest gotowy do zapylania, trzy jego skrzydła przed szczelnie zamknięty, otwiera się i stają się mokre. Zapylenie odbywa się we wczesnym rankiem 13 stycznia był słoneczny dzień, jak powinno być. wacikiem delikatnie dotknął pręcik z nią natychmiast rozsypał dużo pyłku. Następnie ostrożnie, lekki dotyk, umieścić go na słupka.

Umieścić pyłku na słupka

Przepraszamy za rozmazane zdjęcie, ale to było bardzo niewygodne z jednej strony, a zapyleń drugi strzelać i podniecenia, co zostało powiedziane. To cały proces zapylania. Nie, zapomniałem następnego ranka powtórzyłem wszystkie manipulacje. Czytałem, że proces powtórzono dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo ustawiania nasienie. Wszystko, co teraz pozostaje czekać na 50-80 dni, a nasiona dojrzewają i są gotowe do sadzenia! Oczywiście, jeśli mam wszystko działało, i doświadczenie było udane. Mam nadzieję, że wkrótce będę rozplanować swój post z nasion uzyskano Hippeastrum! Jak ciekawie! Po tym wszystkim, wysokiej jakości znaki mnożenia nasion nie są przekazywane, nie wiadomo jakie kolory będą dzieci!

Nawiasem mówiąc, o klasie. Po raz kolejny, nie wiem jakiego rodzaju rośliny kupiłem. Z puli ma naklejkę, która mówi Hippe Strum i kod kreskowy jest poinformował, że roślina przyszedł do nas z Holandii. A ziemia była delikatnie umieścił naklejkę, co oznacza, że ​​jest to Amar llis.

naklejki Hippeastrum

Oznacza to, że z myślą o stałym tajemnicy! Wybacz, ale odmiana rośliny mają? Nie sądzę, że nazwa odmiany jak zatytułowany hipermarketu.

Może ktoś może pomóc w rozwiązaniu tej zagadki byłoby bardzo wdzięczny!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak zrobić gippeastrum rozkwitJak zrobić gippeastrum rozkwit
Dodać do potoku w ogrodzie zimowym! kontynuacjaDodać do potoku w ogrodzie zimowym! kontynuacja
Hippeastrum: Ostatni jesienny kwiatHippeastrum: Ostatni jesienny kwiat
Odmiany HippeastrumOdmiany Hippeastrum
Hippeastrum, miłość od pierwszego wejrzeniaHippeastrum, miłość od pierwszego wejrzenia
Wiosna w moim ogrodzie!Wiosna w moim ogrodzie!
Hippeastrum - luksusowe kwiaty spadekHippeastrum - luksusowe kwiaty spadek
Rudbekia słonecznaRudbekia słoneczna
Lilia sypialnia lub gippeastrum zaczyna kwitnąćLilia sypialnia lub gippeastrum zaczyna kwitnąć
Hippeastrum nasionHippeastrum nasion
» » » Zimowy górski zabawy: zapylać gippeastrum
© 2022 ProSadGuru.com