ProSadGuru.com

Moje rośliny doniczkowe

Podobnie jak wielu ogrodników, hobbystów, I ostatecznie zgromadził imponującą firma posiada wiele zakładów zamkniętych.
kwiat hibiskusa

Nic zbyt egzotyczne ja nie, ale kocham je tak samo jak tutaj i chcę dzielić się zdjęciami swoich czworonogów, aby powiedzieć, jak dbać o nich, jak hodować niż latać jeśli chory. Z tego co kwiatka rozpocząć historię? Być może będę się kierować opinią większości, kiedy przyjeżdża do mnie, przede wszystkim oni podziwiać roślin kwiatowych, a następnie zwrócić uwagę na resztę. Będziemy kontynuować.

kwiat hibiskusa

Bardzo podoba mi się hibiskusa, tak szybko jak to okazja, obzavozhus nowy uchwyt. Najczęściej jest to korzystne dla obu stron wymiana nowego sadzenia między kochankami. Sadzonki ukorzenione łatwo: kornevin plaster świateł i natychmiast sadzone w ziemi doniczkowej: ziemia ogrodowa, ziemia do kwiatów rozsady i piasku (1: 1: 1) i pokryte jar. W tym siedlisko łodyga szybko zakorzenia (25-30 dni) i zacząć rosnąć.

kwiat hibiskusa

Obejmujące proces słoika, mocno nie naciskać ją na ziemię, albo usunąć się przewietrzyć co najmniej 1-2 razy dziennie, tak że ziemia pod nim nie jest nudny. Hibiskus gwałtownie rosnąć i wkrótce małe łodygi daje pierwszy kwiat.

poślubnik

Raz w roku, przeszczepiono je do doniczek większy rozmiar, ale bardzo dużych obiektów, aby utrzymać mnie nigdzie, tak zarośnięte krzaki dać znajomego (oczywiście, aby zakorzenić w góry dla siebie młode drzewko tego rodzaju). Hibiskus jak jasnym świetle rozproszonym, wiosną i latem czują się komfortowo w temperaturze 20-23 ° C, lubią hibernacji w chłodne: nie więcej niż 15-17 ° C

kwiat hibiskusa

Karmy dla hibiskusa nie używam, i tak wyglądają świetnie, tylko zwiększają podlewania w czasie uprawy i kwitnienia. I podlać kwiaty deszczu (aw zimie i rozmrożone), wodą w temperaturze pokojowej. Ponadto, codziennie rano będę je posypać, zwłaszcza gdy działa ogrzewanie. Dla hibiskusa wysoka wilgotność jest szczególnie ważne, gdy tylko powietrze w pomieszczeniu jest suche, nie wiadomo, gdzie jest on atakowany pająk, pozbyć się, że bardzo trudne.

kwiat hibiskusa

Pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli znaleźli Pest, chore rośliny wysłać do kwarantanny i dokładnie sprawdzić stojący obok zakładu, zwłaszcza spodniej stronie liści. Dobrze, jeśli regularnie sprawdzać rośliny, więc pierwsze oznaki zniszczenia będzie można znaleźć szybko i roztocz nie mają czasu, aby zrobić poważne szkody na kwiatek i rozmnażać się w glebie. I Hibiscus zaskoczeni przędziorków dwukrotnie. Po raz pierwszy stało się to w okresie zimowym. Do niszczenia szkodników, kiedyś smoły piany mydlanej, odpowiednio przerobu każdej części rośliny i pozostawia się go w taki sposób przez 15 minut. Wtedy po prostu pochylił się nad wanną z kwiatem i przemywa pianę cushy trochę wody z prysznica. Dwa tygodnie później został poddany kwarantannie w łazience (prościej gdzie umieścić wokół innych kolorów!). Prawdopodobnie to była słuszna decyzja, ponieważ zawsze istnieje duża wilgotność w domu) W każdym razie, w tym czasie jednym z problemów obmylivaniem uciekli. Ale w lecie, gdy doniczki z kwiatami stał pod okapem na ulicy, sytuacja była o wiele bardziej poważne: zakażone rośliny zostały kilka, a jeden krzew wyrósł całkiem dobrze, byłem jednym z jego nad wanną nie posiadał. Musiałem uciekać się do pomocy chemii. fitoverm obróbki drutu (1 tabletka na 1 litr wody). Po dokładnym oprysków wszystkich częściach rośliny (nie zapomnij spód liści!), Hibiscus pokryte dużą plastikową torbę i pozostawić na jeden dzień. Biorąc pod uwagę, że w temperaturze + 30 ° C i powyżej cyklu życiowego roztocza tylko 6 dni, 4 dni po pierwszym zabiegu prowadzonej sekund, a po upływie dalszych 4 dni, - trzecia grupa kontrolna. Po przekonany, że roztocza zniszczone, hibiskus przyniósł go do domu - powietrze jest łatwiej nawilżają, niż na ulicy)

gloksynia
gloksynia

Są to starzy przyjaciele, nawet moja babcia na parapecie rosną dzwony, jak nazwaliśmy je wtedy. Jednak zanim jeszcze nazwy roślin nie wiem, ale dbałość o zasady były znane!

gloksynia

Wciąż rosną gloksynia, idąc za radą babci, a jednocześnie problemy z tymi kolorami nigdy nie było! Pierwszą rzeczą, jaką ściśle przestrzegane - podlewanie je na patelni, aby zapobiec przedostawaniu się wody dowolną część rośliny. I gloxinia nie lubią przeciągów i ekstremalne temperatury, liście więdną mogą stracić pąki. Oni nie lubią sztywną i zimną wodę. Cała moja gloxinia mają wyraźny okres odpoczynku.

gloksynia

Po one wyblakłe, gdzieś w środku koniec września, stopniowo zaczynają zanikać i wysychają liści. Musi być usunięty, ale dopiero wtedy, gdy arkusz jest całkowicie sucha i łatwo oddziela się z bulw.

gloksynia

Po liście spadły stoję garnki z guzkami w piwnicy, gdzie spędzą zimę w temperaturze 12 ° C Wraz ze zbliżaniem się wiosny gloksynia sami będą wiedzieć, kiedy trzeba je sadzić - w górnej części nerki będzie grudek. Oczywiście, co roku przygotowuję dla nich świeże zalewania gleby: czarnej ziemi, gotowy gleby i piasku (1: 1: 1).

gloksynia

Ziemia moja płodna, więc mniej niż rok, roślina nie ma czasu do wykorzystania wszystkich składników odżywczych i nie potrzebują nawożenia.

Phalaenopsis

Phalaenopsis

Są to moje jedyne 4, dwa z dość dużymi kwiatami, 1 - z kwiatów średniej wielkości, a drugi - krasnolud)

Phalaenopsis kwiat

Tak słodkie, jak zabawka i kwiatów! Szypułki wysokość 9 cm)

Phalaenopsis

Nawiasem mówiąc, moja Phalaenopsis ona tylko ma delikatny smak, pozostałe są na ogół pozbawione. Nie na początku kwitnienia lub na końcu - bez zapachu, i to jest to! Phalaenopsis jak jasnym rozproszonym świetle, ale bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować oparzenia. Widziałem znajome arkuszy porażka Phalaenopsis - biała plama. Ponieważ ten rodzaj liści nie umierają, lecz tylko coraz większy, to znak pozostanie przez długi czas. Transplant spędzam trochę czasu w ciągu dwóch lat po zakończeniu kwitnienia. Jednakże, jeśli korzenie wypełniły całą pulę i może być w ciągu roku. I kupić specjalną ziemię do storczyków, przesiać go, tak że tylko kora sosny i sadzi w nim. Na dnie doniczki wylano warstwę odwadniania kawałków pianki. Phalaenopsis rozpylany codziennie, a większość wilgoci dostaje się do korzeni, liści nawilżanie nieznacznie, tak że woda nie gromadzi się w kątach liści.

I kolejny przystojny mężczyzna - Hippeastrum, który, jak się okazało później, nadal amarylis)

amarylis

Osiadł mnie niedawno, ja nawet nie przeszczepione raz. Ale kiedy kwitło, I przeprowadził eksperyment na self-zapylanie. I można sobie wyobrazić, że jestem w stanie doświadczyć koronowanysukces!

Prawdopodobnie moja długa historia jesteś już zmęczony) Zakład w kolejce na koncert i opowieści są nadal wielu) kontynuuje historię jutro, jeśli jesteś zainteresowany - przyjść, zobaczyć, podziwiać moje zielone zwierzęta, zadawać pytania - będę tylko zbyt szczęśliwy!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Straszna historia z Ledebour?Straszna historia z Ledebour?
Chiński Rose hibiskusaChiński Rose hibiskusa
Kwiat hibiskusaKwiat hibiskusa
Bardzo miło spotkać cię !!!Bardzo miło spotkać cię !!!
„Pot z klątwą”„Pot z klątwą”
Hibiskus pestrolistyHibiskus pestrolisty
Nowy przyjaciel SyngoniumNowy przyjaciel Syngonium
Rozmnażanie przez sadzonki zielnych hibiskusaRozmnażanie przez sadzonki zielnych hibiskusa
Jak rosną hibiskusa z sadzonek?Jak rosną hibiskusa z sadzonek?
Grudniowiec, czekając kwitnieniaGrudniowiec, czekając kwitnienia
» » » Moje rośliny doniczkowe
© 2022 ProSadGuru.com