ProSadGuru.com

Reprodukcja Epifyllum

Wideo: Epifyllum (Epiphyllym, FILLOKAKTUS). FOREST kaktus. TIPS Kwiaciarnia

epifillum -CJednym z pierwszych roślin w pomieszczeniach, wiosna budzi się i kwitnie Epifyllum. Ja już krótko wspomniano to piękne sukulenty ( "Przystojny mężczyzna o dziwnej nazwie„). Jest również wspomnieć, że Epifyllum reprodukcja jest dość proste i łatwe nie jest. Jest to początek wiosny i nadszedł czas sadzenia i przesadzania do roślin. To moje sadzonki Epifyllum, pokroić i włożyć do wody na jesieni, „dojrzały” do sadzenia w doniczkach. Korzystając z okazji, wziąłem kilka zdjęć ilustrujących propagację i sadzenie Epifyllum.

Przypomnę ci. Po kwitnieniu i niektórych odmian (które kwitną tylko na wiosnę), przed okresem odpoczynku, które w każdym przypadku prepadaet w połowie jesieni, przycinanie i wzmacnia wykonanych kosmetyczną. Podczas przycinania krzew uformowany Epifyllum skrócić pędy nadmiernie zarośnięte, usunąć nadmiar młode pędy, które będą kolidować z kwitnieniem, biorąc „siłę” rośliny. Chciałbym przypomnieć po raz kolejny - Epifyllum kwitną na pędach nie są pod drugim roku rozwoju. Tutaj w tym czasie powstaje i mamy całkiem sporą ilość zdrowych sadzonek do rozmnażania żywotnych Epifyllum. Nie wiem, jak ktokolwiek, i przykro mi je wyrzucić, więc musiałem im się zakorzenić, posadzone i rozdać znajomym i sąsiadom :). Pierwsze zdjęcie (to było robione w październiku ubiegłego roku), jeden z sadzonek Różowy Epifyllum (on - na zdjęciu powyżej), jego przykładem i pokażę Ci prosty proces ukorzenienia i sadzenie Epifyllum.

Na początku, łodygi cięte lekko wysuszono w cieniu się dzień lub dwa, aż do cięcia jest ukształtowany na światło skorupy.

Wideo: Epifyllum - „Kaktus Orchid”

reprodukcja Epifyllum

Następnie należy wykonać proste urządzenie, żeby uniknąć kontaktu z sadzonek ze ścian i dolnej dyszy (banki ...) i umieścić w szklance wody. Głębokość cięcia przy którym będą zanurzone w wodzie, nie ma żadnego znaczenia.

reprodukcja Epifyllum

W rezultacie, w momencie otrzymujemy tutaj jest łodyga z porośniętych korzeniami.

reprodukcja Epifyllum

Jest w wodzie, jak pokazano, Epifyllum może oochen długo i jest w stanie nie tylko rosną korzenie, ale również rośnie pod wodą młodych pędów (jak ten na zdjęciu). Dlatego zachęcamy do opuszczenia go w wodzie aż do wiosny.

reprodukcja Epifyllum

I ostatni krok - sadzenia w glebie. Jak widać, pula do sadzenia, wziąłem małą (10 cm.). Będzie on wydać co najmniej rok, aż do następnego przeszczepu. Jest możliwe, że nie będzie on wydać jeszcze więcej czasu, jak w garnku młody Epifyllum nie potrzebują. Przesadzanie następnego roku, to wystarczy zmienić „dzieci” na ziemi „dla dorosłych”. Co to oznacza. Dla pierwszego lądowania, zwykle grunt dla kaktusów, pół rozcieńczonym torf, korzenie w tym przypadku, rozwijać nieco szybciej. Rok później, po prostu zastąpić tę mieszaninę na czystej, „kaktus”. Epifyllum kwitną młody nie wcześniej niż dwa lata.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Las kaktusLas kaktus
Epifyllum - opis, troska, powielanie i chorobaEpifyllum - opis, troska, powielanie i choroba
Epifyllum - kaktus z dużymi kwiatamiEpifyllum - kaktus z dużymi kwiatami
EpifyllumEpifyllum
Zatsvol czerwony EpifyllumZatsvol czerwony Epifyllum
EpifyllumEpifyllum
Kaktus Epifyllum: szczególna ostrożność, leczenia i powielanie w domuKaktus Epifyllum: szczególna ostrożność, leczenia i powielanie w domu
Reprodukcja EpifyllumReprodukcja Epifyllum
Kaktusy mężaKaktusy męża
Różnorodność lesie kaktusa Epifyllum: badanie, porównać, wybraćRóżnorodność lesie kaktusa Epifyllum: badanie, porównać, wybrać
» » » Reprodukcja Epifyllum
© 2022 ProSadGuru.com