ProSadGuru.com

Szczepienie kaktus

Peresadka kaktusaSukulenty i kaktusy, szczególnie w mojej kolekcji jest mała, i nie osiąga kilkanaście gatunków. Ale dość często zwracają się do mnie z tym samym pytaniem - „Kupiłem (kupione) kaktus w sklepie (rynku, szklarnia ...), a to miesiąc (dwie ...) wstał i zmarł (gnicie, poczerniały, zwiędły ...). Co mam robić? „Cóż, nie ma nic na to poradzić, trzeba było zapisać jako pierwszy. Błąd jest taki sam - roślina po zakupie nie została dostosowana do domu! Jak kupić rośliny w pomieszczeniach, gdzie je kupić i co zrobić po zakupie, napisałem (i więcej niż jeden raz!). Teraz, powtarzam jeszcze raz. Ale dziś skupimy się na kaktusy. Ponieważ, jak już raz napisał - kaktus jest jednym z najczęstszych roślin w pomieszczeniach, a zatem „cierpiał” znaczna armia. Konkretnie same, skupimy się na tak ważnym wydarzeniu, takie jak przesadzania kaktusów.

Dlaczego natychmiast przesadzić kaktus po zakupie? Tak, wszystko jest bardzo proste. A powód jest jeden. Zdecydowana większość sklepów sprzedających kaktusy - holenderski. Dlaczego sądzisz, że są piękne? Tak, na cokolwiek kupił je! Są one uprawiane w szklarniach na aktywnych środków pobudzających i hormonów, na nabycie prezentacji. Ale nie zapewni im się z nim, a warunki w domu daleko od cieplarniany. A jeśli dodamy, że w czasie „przenieść” do sklepu i sklep do zakupu, kaktus podniósł różne amulety, takie jak roztocza, wełnowiec, etc. Następnie po zakupie jest żyć trochę. Ale nawet gdyby stał się cud i kaktus żył, tak piękne, jak przy zakupie, to już prawie nie kwitną. Tak więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest ...

Wideo: Przesadzanie kaktusów Ferocactus pilosus

Przesadzanie kaktusów.

Przeszczep, oczywiście, nie jest konieczne natychmiast. Konieczne jest, aby pozostawić do wyschnięcia ziemi. Sklepy te mają tendencję do wlać wodę z serca. Dlatego niech wstać 10 dni i będzie wysychać. W tym czasie on trochę kaktus „podvyalivayut”, który pomaga lepiej tolerują przeszczep. Gdy ziemia jest całkowicie (!) Jest sucha, wstrząsać ją z doniczki i sprawdzić korzenie i samą łodygę, zwłaszcza szyjki korzenia, może osiedlić się na nim i wroga i ból.
korzenie suche i martwe są cięte, gdy szkoda dotyczy część łodygi, wyciąć miejsce rany, także i posypać ranę węgiel aktywowany. Następnie, przed przeszczepem, kaktus powinny kąpać się w gorącej wodzie! Temperatura wody 50-55 stopni. Wskazane jest, aby dodać do niej fungicyd i insektycyd, niezależnie od tego, czy jest on na choroby lub szkodniki. Myć powinno być całkowicie z „głową” do korzeni. „Wrogowie” Po takim zabiegu, na ogół nie przetrwać. Dlatego przeszczep po zakupie (lub planowane) i jest to doskonała profilaktyka. Ponadto - ocieplenie, bardzo dobrze stymulować jego rozwój. Ale natychmiast gotowy do przeszczepu nie powinno być. Po kąpieli muszą być suszone w ciepłym miejscu, prosto i rozprzestrzeniania się korzeni, około 3-4 dni. Po wyschnięciu może być sadzone w ziemi. Teraz na ziemi do przesadzania. Przesadzanie kaktusów, jak również przeniesienia jakiegokolwiek kwiatka, to przede wszystkim kraina wymiana na nowe podłoże. A jeśli większość roślin celem jest „nasycić” pierwiastki śladowe roślin korzystne dla niego, a potem przesadzania kaktusów procedura jest bardziej higieniczne. Nadmierne składniki odżywcze i humus bogate ziemia do kaktusów jest źle! Dlatego idealny przepis na ziemi kaktusa, jest taki.

Wideo: Przesadzanie kaktusów. Kłujący, zakażenie

  • Grys ​​czerwony cegły (pył) o średnicy 0,5 cm. - 30% objętościowych.
  • ziemia gliniasta (kroshkoobraznaya, granulkami), jeśli jest to możliwe - ze „stosami mola” (w kropce, można użyć lekki, luźny ogród Land) - 30% objętości.
  • Przemyty piasek, rzeki lepsze (gdy kariera, żelazo bez zanieczyszczeń, nie jest „czerwony”) - 10% objętości.
  • żwir średnica 0,5 cm. - 20% objętościowych.
  • Torf - 5% objętościowych.
  • Z węgla w proszku (nie iglastych, idealny - brzozy) - 5% objętości.
  • Otrzymaną mieszaninę bardzo pożądane parze.

Garnek do transplantacji jest pożądane, aby nie wybrać ceramiczny. Byłoby najlepiej konwencjonalny, z tworzyw sztucznych. średnicaPeresadka kaktusa Pot nie powinna przekraczać średnicy pnia dwa razy, inaczej „zajęte” ziemia zamieni kwaśny, a poza tym kaktus będzie rozwijać się wolniej. To bardzo ważny punkt. Nawet jeśli pula całkowicie nowy, to zdecydowanie powinien być dokładnie umyte! Środki do tego bardzo pożądane z punktu widzenia środowiska, bez zawartości szkodliwych zanieczyszczeń, a zwłaszcza chloru. Jeśli nie ma pieniędzy, a następnie oblał czajnik wodą kilka razy (nie gotować, może ulec deformacji). procedura przeszczepu jest trochę inny od zwykłych roślin po przeszczepie, ale są niuanse. Oczywiście, drenaż - jest wymagane. Zapełniać ziemię, w żadnym wypadku nie może być zagęszczania palce lub plantator! Zagęszczania należy, po prostu dotykając dna garnka na stole. Grunt zapełniać tylko do szyi korzeniowej, a przede drenaż (żwir) ponownie. Po przesadzeniu kaktus, konieczne jest, aby utrzymać ją w półcieniu, bez podlewania trzy do pięciu dni.

Po raz kolejny. O zasadach opieki dla kaktusów pisałem i nadal będę pisać. Ale jest to wielka rodzina, a jeśli chcesz, że masz to rosnące i kwitnące zadowolony, należy znaleźć jego „imię”. W sklepie przy zakupie. Lub poszukać w Internecie. I na podstawie tego rodzaju planu kaktus na opiekę nad nim.

Przesadzanie kaktusów niezbędne procedury nie tylko dla „świeżo kupionych” roślin. To powinno być obowiązkowe i regularne. Na koniec chcę powiedzieć, że tutaj ...

Wszystko co opisałem tutaj, może być dokonana jedynie wiosną, latem lub wczesną jesienią (wrzesień). A w każdym razie, w późną jesienią lub zimą! A jeśli kupować nie do zniesienia w tym czasie kaktusa, to najpierw dokładnie zapoznać się z nim (nawet w sklepie), a dom usytuowany na dwutygodniowej kwarantanny i suche. Repot to może być tylko na wiosnę! Ale wciąż - lepiej jest powstrzymać się od kupowania.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Tajemnica roślinaTajemnica roślina
Kaktus domuKaktus domu
Kaktusy w domu i ich uprawaKaktusy w domu i ich uprawa
Cactuses rośliny z igłamiCactuses rośliny z igłami
W kwietniu dzień: żółwi i kwitnące kaktusyW kwietniu dzień: żółwi i kwitnące kaktusy
Mój kaktus wyrósłMój kaktus wyrósł
To nie jest straszny kaktusTo nie jest straszny kaktus
Kaktus kwiat pokójKaktus kwiat pokój
Kaktus-jak bicz - najbardziej niezwykły kaktusKaktus-jak bicz - najbardziej niezwykły kaktus
Kaktusy w domu i opiekaKaktusy w domu i opieka
» » » Szczepienie kaktus
© 2022 ProSadGuru.com