ProSadGuru.com

9 Faktów, które należy wiedzieć przed rozpoczęciem kurcząt

Pamiętam, że jesień mamy dość aktywnie dyskutowane kwestie przyszłości hodowców drobiu w związku z tym, aby znaleźć miejsce

5. Rodzą codziennie

Popularne ras kur - takie jak Rhode Island Red, na przykład, zwykle nosić na co dzień, a jeśli stworzyć dla nich korzystne i bezpieczne środowisko, niech tak będzie. Ale nie wszystkie rasy mają tę właściwość, więc nie zdziw się, aby nie znaleźć się sprzęgło. Z drugiej strony, szczęśliwe i zdrowe kury zazwyczaj nie są szczególnie zaniepokojeni dokładnie, gdzie składają jaja. Więc nie zapomnij sprawdzić puste pudełka ułożone za saraem- wygląd pod ich liściach roślin, i tak dalej ... W ogóle, to może się zdarzyć wszędzie suche i bezpieczne.

Kura jednego i tego samego gatunku, w tych samych warunkach, może być przeprowadzone na różne sposoby

Mój komentarz:
nawet kurczak z tej samej rasy w tych samych warunkach, można przeprowadzić na różne sposoby. Wpływać na warunki przetrzymywania i moc, i wiek ptaków. I tak - oni nie muszą składać jaja tam, gdzie jest to wygodne dla Ciebie))

Oni wybierają miejsce, które jest uważane za właściwe. Co gorsza, może to zmienić! Jeśli masz zawsze znaleźć jaja w tym samym miejscu, a potem nagle ich nie było w ogóle, albo było mniej niż zwykle - wszystko sprawdzić: Najprawdopodobniej coś ptaki zakłócony, a oni postanowili zmienić „gniazdo”. Na przykład jedna z moich kurcząt wykluły się każdego ranka zabrakło kurniku położyć jajko w trawie pod krzakiem nawłoci bezpośrednio po drugiej stronie padoku.

Wideo: 10 powodów, aby uzyskać cat / kota

6. Wkrótce położyć do łóżka

Istoty te - wczesne ptaki, więc ich dni kończy się dużo wcześniej niż ty. Jednakże, trzeba tylko gdy robi się ciemno, bezpiecznie zablokować je w nocy.

Wkrótce położyć do łóżka

Wideo: 10 straszliwe fakty o jedzeniu PRZYSZŁOŚCI

Mój komentarz: kurczak naprawdę śledzić dzień jego reżimu)) nawet tych ptaków, które mogą swobodnie poruszać się po wsi, przez pewien czas razem z powrotem do domu. Oni nie mają na ustach, nie trzeba jechać w kurniku - stworzenie takich warunków wystarczających, aby umożliwić im osiedlić się na noc, gdy uznają to za stosowne, i nikt nie będzie przeszkadzał.

7. Dobry kurczak coop - kluczowym czynnikiem

Istotne jest to, że swoje zwierzęta czują komfort i bezpieczeństwo. Nie pożałujesz inwestycji. Wybierając miejsce na kurniku, upewnij się, że przestrzeń jest wystarczająca, aby pomieścić swoje kury - około 4 stóp kwadratowych (0,37 metrach kwadratowych) na ptaka.

Dobrym kurnik - kluczowym czynnikiem

Mój komentarz:
Z jednej strony, kurczak jest bardzo skromny i może żyć stosunkowo skromny „mieszkanie”. Z drugiej strony, w spartańskich warunkach, nie należy oczekiwać od nich wysokiej wydajności. Bardzo szczegółowo omówiliśmy ten temat, więc jeśli nagle brakowało, należy sprawdzić na pytania:

  • Jak zrobić mały kurnik własnymi rękami?
  • Powinienem malować podłogi w kurniku?
  • Ile obudowa powinna być jednym z kurczaka?
 

8. Chicken jaja mogą być różnych rozmiarów

Żółtka i mieć więcej niż tych jaj, że można kupić w supermarkecie. Ale są tak świeże i smaczne! Upewnij się, że kurczęta otrzymują wszystkie składniki odżywcze, których potrzebują. Wtedy twoje ptaki będzie zadowolony i przyniesie dobre duże jaja.

Jaja kurze mogą mieć różne rozmiary

Mój komentarz:
w rzeczywistości, ponieważ kurczak - nie maszyna do wydawania standardową wielkości jaja)) dieta, styl życia, wiek i stan zdrowia kur niosek - taki czy inny sposób wpływa na jakość „gotowy produkt”. Omawiając babcię Sen))) Jak mogę? Było wiele zalecenia dotyczące jedzenia kurczaków - Myślę, że zawsze warto słuchać poglądów praktyków, aby przetestować różne opcje i wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego zwierzaka.

9. Kurczęta są głośne!

Nie chodzi tylko o koguty, którzy krzyczą głośno. Kurczaki też mają coś do powiedzenia. Oni często jak poinformować, że obudziłem się rano, albo pokazać, że został zburzony. Należy pamiętać, że jeśli jesteś bardziej „nocnym Markiem” niż „ptak”.
Kury są hałaśliwe

Mój komentarz: mamy kurnik znajduje się stosunkowo blisko domu, aw pewnym momencie, dla mnie stało się zwyczajem, aby obudzić się z „kogutów” :)) Z drugiej strony, jeśli nie planujemy zorganizować mini farmę kraju kurczaka, kury trudno stworzyć taki hałas, że stało się problemem. Tak, oni kvohchut, clucking, ale jeśli nic nie przeszkadza, to zwykle miękkie dźwięki. Naprawdę staje się głośny, jeśli coś się stało (na przykład, kurnik przeniknął psa) - ale takie sytuacje naprawdę poznanie, jak najszybciej, i nie zdarzają się zbyt często (na szczęście!)

Mam nadzieję, że te krótkie notatki pomogą dla tych, którzy planują mieć kurczaki. W każdym razie, ja w tym samym czasie oni na pewno się przyda - mniej błędów mogłyby spowodować)) Możesz być także zainteresowany w opowieściach naszych czytelników:

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kurczaki hybrydowy rasy tetra: szybkość wzrostu i wczesnego składania jajKurczaki hybrydowy rasy tetra: szybkość wzrostu i wczesnego składania jaj
Hercules kury rasy są dystrybuowane w krajach WNP w 2000 rokuHercules kury rasy są dystrybuowane w krajach WNP w 2000 roku
Czeskie kury rasy dominanty: już 300 jaj w pierwszym roku!Czeskie kury rasy dominanty: już 300 jaj w pierwszym roku!
Kurczak wieś stoczni lub kurczak z paszportem?Kurczak wieś stoczni lub kurczak z paszportem?
Kurczaki Ren: łatwowierność, wytrzymałość i energiaKurczaki Ren: łatwowierność, wytrzymałość i energia
Red Cap Kurczaki - rzadkie rasy angielskiRed Cap Kurczaki - rzadkie rasy angielski
Kury rasy megrula - Personal ulubione, farmy i zagrody krajKury rasy megrula - Personal ulubione, farmy i zagrody kraj
Kury Ciemny Świt: doskonały wygląd mięso z królewskiegoKury Ciemny Świt: doskonały wygląd mięso z królewskiego
Kury rasy Ayam tsemani: czarny stwór z IndonezjiKury rasy Ayam tsemani: czarny stwór z Indonezji
Avikolor kury wydajność - jest wysoko wydajnych hybrydowy crossAvikolor kury wydajność - jest wysoko wydajnych hybrydowy cross
» » » 9 Faktów, które należy wiedzieć przed rozpoczęciem kurcząt
© 2022 ProSadGuru.com