ProSadGuru.com

Hodowla bez łopatą lub mojego doświadczenia tworząc żywą glebę

Moja żona i ja byliśmy urodzony we wczesnych latach powojennych.
Spotkał się w Leningradzie, uczyliśmy się razem w szkole medycznej, w ostatnim roku byli małżeństwem i dystrybucja były już sześć miesięcy dziecko w regionie Nowogród, Borovichi w małej miejscowości, która znajduje się w środku trasy Moskwa - Leningrad.

Nie będę opisywać pierwszych latach życia, z obu tych ośrodków, zaprowadzono nas do mięsa dziecięcej i masła, pomarańczy i cukierków. Aby przetrwać, jesteśmy w pierwszym roku wziął ziemię - 6 akrów. Dowiedzieliśmy się, jak uprawiać warzywa w nim, potem kury i króliki.

wcześnie kapusta

Króliki - jest nie tylko mięso, ale także wspaniały nawóz dla fauny i flory gleby. 

króliki

Ale indyki i indoutki w ogrodzie domu:

indyki w ogrodzie

Uprawianych ogród, było dużo jagód, wtedy dużo kwiatów. I rozpoczął pracę jako szef działu dziecięcego, PhD w pediatrii i stał zainteresowany w ogrodnictwie jako nauki zajmującej się mieczyków hodowlanych, która zaczęła przynosić bogactwo materialne. Były moje publikacje w czasopismach.

Pierwszy artykuł o amatorskich coraz mieszańców heterozyjnych pomidory zostały opublikowane w czasopiśmie «Użytki» w roku 1984. Kilka lat później zdobył pierwsze miejsce w konkursie gazety „6 akrów” za serię artykułów na temat uprawy owoców ekologicznych w żywieniu dzieci. Więc wszyscy 40 lat pracy w ogrodnictwie, użyłem mojego naukowej wiedzy medycznej, łącząc je z praktycznej pracy na ziemi.

chińska śliwka

W Seryjne - Chiński śliwki, rośnie w naszym ogrodzie. Wnuki docenią ją bardziej morelowy.

Minęło 40 lat. Udało nam się zbudować duży dom nad jeziorem. Stworzyliśmy ogromny ogród i rozwijane pole ziemi rosną warzywa. Dał szkolnictwa wyższego syna i córkę. A teraz do nas na weekendy przyjść, pięcioro wnucząt, który powitał podniesione ogony dziesięć kotów. 

Koty i króliki czekają na wnuki w zimie.

Babcia wnuków spotkania zawsze doi kozę, uczyni nogi królika lub kotlet z piersi indyka, zbierać kosz świeżych jądrach. Ja zbieranie jagód - będziemy przenośnik, z wiciokrzewu ponad truskawek malin powtarzające się. I szczęśliwy wnuki, grał na tyle ze zwierzętami, zacząć zadać mi pytania, pomaga dbać o ogród i ogródek przydomowy.

Film: Jak przywrócić martwą ziemię? idealny rolnictwo

kozy

Na przykład, pierwszy równiarka pyta
- Dziadku! Dlaczego mamy tak dużej dyni up? I dlaczego na jabłoni tak wielu wspaniałych jabłek i żadnych śladów, a chłopiec sąsiad skarżył mi się, że wszyscy dobrze rosną, a wszystkie robaczywe jabłka i kiepska?

Wideo: W ogrodzie bez łopatą: rozdrabniania i nawóz zielony

Starszy - równiarka - on odpowiada:
- Więc niech dziadek i dzielić się swoimi doświadczeniami z sąsiadami i ze wszystkimi innymi ogrodników - powie, że zrobił na ziemi, i jak poprawić składnik biologiczną gleby w ogrodzie.

Dziadek zaczyna opowiadać o swoich doświadczeniach - szczegółowo i powoli ...

Dlaczego powinniśmy myśleć o zdrowie gleby?

Jestem lekarzem, spotkał się z pacjentem, a jednocześnie myśleć o trzech komplementarnych podejść:
  • Jak leczyć osoby, nie powodując nieodwracalne szkody dla ich leczenia zdrowia.
  • Jak odbudować utracone zdrowie.
  • Jakie działania zapobiegawcze podjąć, aby choroby nie pozwala nawrotom w przyszłości.

Tak samo jest z naszych gleb. W pogoni za wydajnością, nie wszyscy myślą o przyszłości, więc w przeważającej części, nasze gleby są chore, zdegradowany. Wiele kultur ludzkich na ziemi są jak matka. I mamy gleby, należy pomyśleć o leczeniu i rehabilitacji, a przyszłość zrównoważonego użytkowania gruntów.

dlatego tylko uzgodnienie ostatecznych celów. Naszym celem w pierwszej kolejności - jest smak, jakość, zdrowe produkty uprawiane na naszych osobistych łóżkach. Koszt i ilość, oczywiście, również ważne, ale nie kosztem smaku i nie ze szkodą dla jakości gleby, która pozostaje po zbiorach.

pole kapusty

25 lat, możemy uprawiać warzywa na polu w odległości 15 km od domu. Jak to wygląda, można zobaczyć na zdjęciach. 

Teraz powiem główną ideę, do którego przyszedł wiele lat później, zużyte na pomysł z „zasadami lufy Liebig.” Pomysł jest prosty: jeśli po zbiorze Wspólnoty organizmów glebowych jest zachowana, a nawet lepiej - rośnie, jedyny ekosystem gleby będzie samoregulacji, aw dłuższej perspektywie wzrośnie płodność. Okazuje się, że uczą się kontrolować przyrodę gleby, będziemy w stanie kontrolować płodność.

wcześnie kapusta

Tutaj wcześnie kapusta - ona nie boi się chwastów, jeśli Biota karmione obornika kozy i króliki.

Gleba przyniesie radość na jakość plonu tylko wtedy, gdy ogrodnik zrozumie: Głównym źródłem jego glebie, określanie wydajności - it bioróżnorodność żywych, zamieszkujących glebę. Im wyższa różnorodności fauny i flory gleb, lepiej inżynierowie gleby, tworząc pory i mikro-granulek glebie, zwiększenie do kilkuset razy większa od powierzchni siedliska i siedlisko dla mikroorganizmów korzeni.

Na temat roli drobnoustrojów glebowych

Ludzkość jest zaangażowana w rolnictwie do ponad dziesięciu tysięcy lat, ale nauka poważnie zaczął mówić o mikroorganizmy gleby jako ważny składnik płodności tylko z 1920 roku.

W tamtych latach były stosunkowo tanie nawozy sztuczne i pestycydy, rentowności gwałtownie wzrosła, ale degradacja gleby dramatycznie wzrosła. Nauka jest tylko w ostatnich latach przekonująco udowodnił, że przyczyną szybkiej degradacji gruntów - gwałtowny spadek liczby mikroorganizmów glebowych i redukcji materii organicznej w glebie.

ziemniaki

Wczesne ziemniaki organicznie leczniczych dla wnuków.

Próbując rozwiązać ten problem na impuls, oparty na idei „prirodnichestva” (nie kopać, rośnie zielony nawóz, mierzwa cut ziemia trawę, rozlane EM-leki) doprowadziły do ​​szybkiego nagromadzenia patogenów glebowych. Okazało się, że uczyć chłop wlać wodę mineralną na boisku znacznie łatwiejsze niż uczenie się, jak dbać o faunie i florze gleby.

Wpływ wody mineralnej są widoczne od razu, i na powrót organicznych jest widoczna w ciągu kilku lat, że jeżeli są stosowane prawidłowo. Dlatego trudno jest przyzwyczaić organiczne i ekologiczne metody uprawy.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni od „igły chemicznej.” Nowoczesne heterozji mieszańców i jeszcze bardziej - rośliny GMO metodami czysto organicznych pogarsza, a doświadczenie ich uprawie bez nawożenia mineralnego trudno opisać. Dlatego każde doświadczenie w tej dziedzinie jest szczególnie cenne.

A w naszym polu bez schronienia dojrzewania melonów:

melony

I arbuzy rosną. I to jest - w rejonie Nowogrodu!

arbuz

W drodze do ziemi żyjących

Moje doświadczenie składa się z czterech głównych polozheniy- przywrócić nawet najbardziej zabity „chemię” i orki terenów zdegradowanych, konieczne jest stopniowo, rok po roku, aby wykonać następujące czynności:
  • stale stosuje się do gleby, substancji organicznych, środki powierzchniowo czynne, bez orki.
  • Aby osiągnąć bardziej możliwe gęsty stan masy korzeni roślin cała powierzchnia działki. Nie tylko rośliny uprawne, ale również chwastów lub zielony nawóz.
  • Nie poddawaj się całkowicie na nawozach mineralnych oraz dowiedzieć się co LPS nawóz lokalnie. Nawozów mineralnych nie wyglądają jak elektrownia, a jedynie jako dodatku smakowego do różnych upraw.
  • stale dokonać preparaty zawierające żywe drobnoustroje. Lepiej niż sztuczny oraz ekstraktów o wysokiej jakości z Wermikompost lub napowietrzanym kompostowego herbaty (AKCH).

I na każdym z tych przepisów, konieczne jest, aby zdobyć doświadczenie i wiedzę. Living gleby jest bardzo wrażliwy, ale również bardzo wrażliwy na opiekę.

W razie potrzeby, każdy z nas będzie znaleźć wiele artykułów na temat nowoczesnego rolnictwa ekologicznego. W sklepach dość i nawozów ekologicznych i środków zaradczych. Musimy tylko naszą chęć zwiększenia bioróżnorodności istot żywych zamieszkujących glebę.

Hodowla bez łopatą

Opisując swoje doświadczenia stworzenia żywej gleby (i to zrobię serię artykułów w przyszłości), chcę was zapewnić, na wstępie: Łopata nie tworzy luźną glebę.

W glebie, niezliczone mieszkają nasi asystenci - Inżynierowie ekosystemu, które zmieniają właściwości fizyczne gleby. Tworzą stabilną strukturę gleby i ruchy. Pory i mikrotunele są siedliskiem glebie organizmy mniejsze. Duże i małe robaki, stonogi, roztocza utrzymać wysoki poziom napowietrzania i porowatości, zwiększenie udziału stabilnych agregatów w glebie. Dowiedziałem się od siebie i uczyć innych, jak karmić tych inżynierów gleby i dbać o nich.

Spójrz na zdjęcie: ostatnie 20 lat na południowej stronie domu, zbieramy ponad 10 wiader winogron słodki południowych odmian.

winogrona

Ja regularnie przychodzi sąsiad ogrodnik - przekonywał mineralschik moim głównym przeciwnikiem. Więc on niedawno poszedł odwiedzić nowy zakup:
- Spójrz, co jakość tytanu łopata dał mi dzieci!

Mój wnuk, licealista trzymał go w rękach dar, stuknął paznokieć zwraca metalu i mówi:
- Wuj Vic, zdjąć buty i chodzić boso na naszym ciepłym łóżku. Są miękkie, sprężyste pierzyna. Tylko ostrożnie - Idziesz na dachu innego świata. Pod stopami masz miliardy istot żywych, a cała praca, wszystko odkręcić naszą glebę, każdy na swoim poziomie, w ich galeriach. Dlatego, dziadek i nie zezwala na grunt z łopatą do do żywego, do łopaty dom i miasto zwierząt glebowych, umieścić je do góry nogami.
- Tak! - sąsiad powiedział. - To niemożliwe, aby uwierzyć, że zaledwie 10 lat temu na terenie ogrodu domu był martwy szary ił, aw miejscu ogrodu - gołej piasku, bez oznak próchnicy. I bez łopatą. Niektórzy agenci kupić swojego dziadka i wszystkie ukrywa.

Sąsiad poszedł kopać łóżek, i dalej uczą wnuka rozumieć, że zwierzęta gleby utworzyć sobie złożoną i różnorodną środowiska, przy użyciu matrycy gleby, czyli - cząstki piasku, gliny, iłu, odłamkami skał, minerały, substancje organiczne o różnym stopniu rozkładu oraz wodę.

Znałem go i staram się wyjaśnić wszystkich: każdy z naszej interwencji w strukturze gleby w celu poprawy jej (dig, zrobić nawóz) zawsze prowadzi do odwrotnego rezultatu. Łopata gleby - jest taka sama, jak w przypadku pożaru lasu.

Próbuje sztucznie rozluźnić glebę głębiej niż 5 centymetrów, możemy pogorszyć siedlisko gleby przez długi okres żywych stworzeń. I zamiast być w symbiozie z korzeniami naszych zakładów, aby zwiększyć wydajność tego czasu odpady produkcji zwierzęcej i energii na odbudowę siedlisk.

Nie kopiuj dziko

Układanie ogrodu, możemy myśleć o tym, jak w dłuższej perspektywie, aby skorygować złe gleby, poprawy ich skład w świetle upraw, dodać piasku lub gliny, materii organicznej i wapno, aby rowu na glebach wilgotnych, i tak dalej. Jednak w kolejnych latach, konieczne jest, aby używać tylko minimalnej uprawy i metody oszczędzeniem dodanie nawozu.

Dopiero gdy makro- i mikroorganizmów żyjących w glebie wraz z korzeniami roślin i ich tajemnic zaczną bardzo szybko i skutecznie poprawić żyzność naszych gleb.

  • Niektórzy recyklingu matrycy gleby w celu polepszenia jego stanu fizycznego, oraz ekstrakt z niego soli mineralnych.
  • Inne - do udziału w obiegu substancji odżywczych, konwersja składników odżywczych w bardziej przystępnej formie i mieszać warstwy gleby w sposób naturalny.
  • Trzecie - aby pomóc korzenie pochłaniają te elementy, angażowanie się z nimi w symbiozie.
  • Po czwarte - zwiększenie kapilarną gleby, zwiększając penetrację wody powyżej i poniżej, a do utrzymania wody w glebie wokół koloidalnego mikrogranulek.

A co najważniejsze, wszyscy razem będą one w stanie zneutralizować toksyczne substancje będą chronić rośliny przed chorobami. Wszystko to zostało wypracowane ewolucyjnie, powoli, zakotwiczone genetycznie. I odtworzyć ten skomplikowany system ludzki umysł nie jest jeszcze w stanie zrobić.

Ważne jest, aby zrozumieć subtelne różnice między procesów biologicznych w glebie dziewiczej przyrody i podobne procesy w naszych łóżkach i w naszych ogrodach.
Dzikie rośliny zawsze rosną na niedobór składników odżywczych w glebie, a oni tworzą ewolucyjny najwyższą zdolność do zawarcia symbiozie z flory i fauny glebowej i otrzymane substancje odżywcze.

Rośliny uprawne straciły dużo naturalnych zdolności. Wybór takich roślin miało na celu wysoką wydajnością - oczywiście wraz ze wzrostem wymagań pokarmowych roślin, które człowiek karmi jego lądowania. Dlatego mówimy o zachowaniu mikrokosmos gleby, mówimy tylko o poprawę komponentu biologicznej płodności - oprócz elementów fizycznych i chemicznych żyzności gleby.

Tak więc, Nie powinniśmy ślepo kopiować procesy zachodzące w środowisku naturalnym. Nasze zadanie - nauczyć się rozpoznawać tylko główne mechanizmy, które pomagają zwiększyć plony na naszych łóżkach w dłuższej perspektywie.

kukurydza

Kiedy opatrunek AKCH kukurydzę w moje pole dojrzewa w sierpniu, wnuki gryźć surowej - jest słodka.

Należy rozumieć, że ogrodnik łatwiej jest oszacowanie parametrów fizycznych, chemicznych i gleby (patrz gliny są lub ile peschanye- materii organicznej w nich gumusa- jak azot lub fosfor). Uczenie się, aby ocenić biologiczną składnik płodność bardzo trudne. Celem mojej późniejszej historii jest dokładnie pokazać, jak można to zrobić za pomocą parametrów pośrednich. będziemy mówić szczegółowo o grzyby i bakterie, i zwierząt glebowych o różnej wielkości i roli, jaką odgrywają w życiu roślin. 

zamulchirovat wióry truskawki słodkiego jabłka gałęzi.

Na zdjęciu truskawki zamulchirovat zrębki z gałązek jabłoni.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ogród Botaniczny Kijów azalii w pełnym rozkwicieOgród Botaniczny Kijów azalii w pełnym rozkwicie
Nikitsky Ogród Botaniczny wybrany kwiat Królowa „Chryzantema Ball”Nikitsky Ogród Botaniczny wybrany kwiat Królowa „Chryzantema Ball”
Główne cechy uprawy w domu piskląt Big 6Główne cechy uprawy w domu piskląt Big 6
RabbitryRabbitry
Charakterystyka królików godowychCharakterystyka królików godowych
Hodowla królików w domu na działceHodowla królików w domu na działce
Ruth lahyu: sztuka układania kwiatów, mam uprawiane przez całe życie!Ruth lahyu: sztuka układania kwiatów, mam uprawiane przez całe życie!
Czerwona książka Zakarpacie sprawi 850 gatunków flory i faunyCzerwona książka Zakarpacie sprawi 850 gatunków flory i fauny
W Niżnym Nowogrodzie rozkwit matryoshka MarjaW Niżnym Nowogrodzie rozkwit matryoshka Marja
Czy to możliwe, aby wychować bez króliki królik?Czy to możliwe, aby wychować bez króliki królik?
» » » Hodowla bez łopatą lub mojego doświadczenia tworząc żywą glebę
© 2022 ProSadGuru.com