ProSadGuru.com

Tajemnice starego ogrodnika do bielenia drzew

Nigdy wybielić swoje drzew owocowych. Cóż, nie podoba mi się widok na ogród z bielonych pni i wszystko! Uważa się, że niepotrzebnie zawyżać ogrodnicy faworyzować wybielić lub uczynić tę pracę na wieloletniej tradycji.

bielenia drzew

Tak, wszyscy kochamy w miejscowości wybielić! W pierwszej połowie wiosny soboty bielone wioskę! Dla każdej grupy zabezpieczone okolicy, która powinna (organizacja) obejmują w sposób przykładowy sanitarnym. Nie wiem: czy mieszkańcy w okresie zimowym do silnie tęsknił do pracy na zewnątrz, czy szkoda wylać pozostałą wapno, i może być tak, ja po prostu nie rozumiem, piękno bielonej powierzchni. Ale! Blanch wszystko: pnie drzew, ogrodzenia, słupy murowane, krawężniki i chodniki, a nawet słupy linii energetycznych! Tu we wsi będzie pierwszy masowy zjazd, aby wyczyścić powierzchnię, należy zrobić sesję zdjęciową i rozłożyć na miejscu w swoim dzienniku, nie myśleć, jeśli miałbym być dowcipny!

Teraz na ten temat z wapnem. Zmieniłem (długie) i mocno zakorzenione poglądy na temat jej przydatności dla drzew owocowych. Zupełnie przez przypadek spotkałem dzisiaj ze swoim guru - stary ogrodnik. Nasz dzień było lato, 26 stopni Celsjusza, dzieci w domu nie trzeba było wyciągnąć żadnych sił (muszę przyznać, że byłem z nimi solidarni!), Więc pojechaliśmy na całym wsi. Raz w domu Petrović (jak on się nazywa, nie wiem, nie został przedstawiony do mnie tak), losowo zwrócił uwagę na fakt, że bielonymi drzew do wysokości dwóch metrów. Cóż, to nie było pytanie, dlaczego on to robi?
Po wysłuchaniu niezadowolonych narzekania na bezwartościowości dzisiejszej młodzieży, o nieuchronnym smutny los wszystkich drzew owocowych, na którym dbamy przecież otrzymałem wartościowego odpowiedź!

Ile razy i kiedy wybielić

Okazuje się, wybielić drzewa powinny być dwa razy w roku. Operacja jest wykonywana jesienią przed mrozem, gdy temperatura spadła do stabilnego 3-4 stopni. Dlaczego? Od pasożytów. To, co mi powiedział. Wierzę, że mówimy o szkodników i drobnoustrojów chorobotwórczych, które znajdują się w fałdach kory. I drugiego. W naszym regionie, często jest wisienką, co może się zdarzyć dość poważne. Okazuje się, że drzewo, bielone wapnem gaszonym, nigdy utworzona mróz! Ponadto drzewo nie gryzł króliki (jeśli znajdują się one w swojej dziedzinie).

Sadzonka jabłka, wziął zające

Wiosną wybielić powinny być aktualizowane, jak stary jest prawdopodobnie częściowo zmyć deszcze jesienią. Kiedy trzeba wybielić? Jak najszybciej, jeśli to możliwe, w oknie «» lutego, ale będzie powyżej zera temperatura powietrza, co najmniej jeden stopień ciepła! Jest to szczególnie ważne w regionach, gdzie zima jest mroźna, śnieg, ziemia zamarza głębiej, przychodzi wiosna nieśmiało.

Faktem jest, że w przypadku wzrostu krótkoterminowego temperatury słońcu nagrzewa pnie dobrze i szkieletowe oddziały dużych drzew, które doprowadzą do początku sezonu wegetacyjnego. Cóż, jeśli mróz nie będzie z powrotem, i gdybym następnie mrozy? Nerka vymerznut.

Lukier jest niebezpieczne dla drzew

Wapno odbija światło, tak więc ogrzewanie drewno jest minimalna, a to sleep cicho przed wystąpieniem stabilności termicznej podczas zwiększa całkowitą temperaturę powietrza, nie tylko z powierzchnią pnia drzewa.

W jakim wieku wybielić drzewa

I kolejny bardzo ważny, moim zdaniem, uwaga: młode drzewa nie może wybielić! Zaczynają wybielić możliwe tylko wtedy, gdy kory na pniach przestanie być pokryte gładką i naturalne dla typów płyt drewnopochodnych i pęknięć. To właśnie wtedy - w dobrym tego słowa znaczeniu!

wybieli

Wybieli? Cóż, na tym koncie z moich starych dylematów ogrodnika nie było - tylko wapno gaszone! Jak powiedział, „No dobrze - no dobrze wygląda”. O ile zrozumiałem go mówiąc - nie jest konieczne stosowanie nowy czy stary doskonale spełnia swoją funkcję. Nie trzeba mieszkać na takim wysokim drzewie podbelku praktyczną rzeczą do zrobienia przy użyciu opryskiwacza. Szczotka może być pominięte, jeśli istnieje jeden lub dwa drzewa owocowe, a jeśli są 40? Następnie szczotka nie radzą sobie!

Mam nadzieję, że tajemnice starego ogrodnika będzie przydatna nie tylko dla mnie, jesteś Beli drzewa w swoim ogrodzie?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Rany zimaRany zima
Czyszczenie i wybielanie pni drzew owocowychCzyszczenie i wybielanie pni drzew owocowych
Kto wygrał gumę, odpowiedz!Kto wygrał gumę, odpowiedz!
Nie zaszkodzi: przycinanie drzew jabłoni dla początkującychNie zaszkodzi: przycinanie drzew jabłoni dla początkujących
Czas na wybielićCzas na wybielić
Ogrodzenia w tradycji japońskiejOgrodzenia w tradycji japońskiej
Usprawiedliwianie drzew: kiedy, jak i czy konieczne jestUsprawiedliwianie drzew: kiedy, jak i czy konieczne jest
LiliowyLiliowy
Jak chronić rośliny przed zimnem, śniegiem i lodemJak chronić rośliny przed zimnem, śniegiem i lodem
Żniwa w ogrodzie zależy przycinanie drzew owocowychŻniwa w ogrodzie zależy przycinanie drzew owocowych
» » » Tajemnice starego ogrodnika do bielenia drzew
© 2022 ProSadGuru.com