ProSadGuru.com

Dziurawiec i jego właściwości lecznicze

recepty Dziś na bazie naturalnych ziół są bardzo popularne. Wynika to doskonały efekt i pełne funkcje bezpieczeństwa takie środki chemiczne mogą pochwalić nie zawsze. Różne zioła są stosowane, i okazało Hypericum właściwości terapeutyczne, które są unikalne. Jest on używany do gojenia ran, oparzeń, owrzodzeń, ropni. Zaleca się go jako środek moczopędny, działa na ból w żołądku i jelitach. Użyj go na migreny są trudne do wyleczenia.

pokój cyprys albo Solanum nie może pochwalić się taką korzyść, ale są one bardziej dekoracyjny i nadaje się do uprawy w domu. W razie potrzeby, można utworzyć na swoim parapecie doskonały zestaw zielony pierwszej pomocy z aloesu, złotym wąsem, kalanchoe, geranium, etc.

A co jest w środku?

Ziele użyteczne właściwości Dziurawiec

rozgałęziać dziurawiec

Więc co jest tajemnicą dziurawca niż jego właściwości terapeutycznych uniwersalny? Wszystkie sprawy w składzie roślin zawierających witaminy PP, A, P, S. Są one przydatne dla włosów, oczu, skóry, pozwalają stymulować wszystkie funkcje organizmu, wzmacniają naturalne mechanizmy obronne. Witamina C jest konieczne wzmocnienie ścianek naczyń, ich odzyskiwania, jak kwas nikotynowy, który znany jest jako witamina PP, jest wymagana dla wielu procesów życiowych.

witaminy również uniwersalny zawiera garbniki, które mają działanie antybakteryjne. Trawa zawiera żywice, olejki eteryczne, eliminując stany zapalne skóry. Należy zauważyć, oddzielnie i lotne, które są zdolne do hamowania wzrostu i proliferacji wszystkich rodzajów bakterii.

Wideo: dziurawiec - użyteczne właściwości i zastosowania. APLIKACJA dziurawiec dla zdrowia i urody

Uniwersalny środek na bezsenność i cięć

Dzisiaj, dziurawiec, właściwości użytkowe, które są stosowane w różnych chorób, jest niezbędnym składnikiem ziołowych. Stosowany jest do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz, istnieje wiele różnych receptur, które są łatwe do przyrządzenia w domu oraz do podjęcia w razie potrzeby.

Więc co jest stosowanie tej rośliny? Jego stosowanie zaleca się w skurcz naczyń krwionośnych, wzmocnienie naczyń włosowatych. Wywary i wlewy należy spożywać w chorobach nerek, jelit, pęcherza. Hypericum doskonałe właściwości, jest on stosowany z silnymi migreny, bóle głowy, grypa.

Roślina posiada unikalną zdolność do szybkiego przywracania włókien nerwowych, w celu usunięcia silne naprężenia nerwowego. Eksperci zalecają opłaty użytku na bezsenność.

Zakład pomaga szybko goić rany, odleżyny, głębokie rany. Ale to nie zawsze jest przydatny do dziurawiec, przeciwwskazań, też, że ma. Dla wielu jest specyfiką leków opartych na roślinach. W tym przypadku najlepiej jest skonsultować się z lekarza prowadzącego, jeśli istnieje jakakolwiek wątpliwość.

Przepisy dotyczące leczenia domowego

Rozważmy podstawowe przepisy, które pomogą wzbogacić apteczki. Jeśli owrzodzenia skóry doskonale pomaga maść, która przedstawia się następująco:

  • kwitnących wierzchołków są podzielone, świeże napełniono szklane banku-
  • trawa jest wypełniony na górę z oliwek maslom-
  • Mieszaninę pozostawiono w ciągu 2 miesięcy, do infuzji, a następnie ostrożnie przesączono.

Trawa powinna składać się z mokrych wymazy i stosuje się do ból miejscu.

Pęknięć, zarysowań powinien wydać oczyszczalni ziele dziurawca, może wnieść antyseptyczne oleju. Aby to zrobić, należy wziąć świeże kwiaty, natchnąć je w mieszaninie z trzech olejów (w dwóch częściach lniany, słonecznikowy, oliwa). Zawartość warzy około 21 dni w ciemnym miejscu. można po prostu usunąć słoik w zamkniętej szafce. Po zawartości sączy i stosowane do gojenia ran, oparzeń. Jak stosować makijaż? Wykonane specjalny olej kompresuje wystarczy przed użyciem oleju zwilżyć czystą ściereczkę.

Pomaga dusznicy Hypericum nalewki, który wytwarza się w alkoholu albo w zwykłym wódki. W tym celu 30 g ziela mieszają się z 100 ml alkoholu (może mieć pełną szkła wódki). Pij jak nalewka powinna wynosić 50 kropli dziennie. Recepcja - trzy razy dziennie po posiłkach.

Do płukania gardła, można użyć tej samej nalewki, tylko posadzić go w pół szklanki wody.

Aloe z przeziębieniem To jest bardzo dobre, i stłuczenia, siniaki, otarcia doskonała bulionu Hypericum. Zrobił w ten sposób:

  • 20 g suszonych ziół wlewa 400 ml kipyatka-
  • Mieszaninę utrzymuje się w niskiej temperaturze, aż do chwili, kiedy płyn nie jest w połowie isparitsya-
  • podejmują niezbędne środki w postaci ostuzhennoy cały artykuł. łyżka 3 razy dziennie.

Wideo: magiczne właściwości z dziurawca

Bulion jest odpowiedni w przypadku, gdy rany nie goją się, są rany, wrzody. W celu wytworzenia środków konieczne podejmowanie olej roślinny w ilości w celu rozpuszczenia i w nim zbierane kwiatostany w stosunku 1: 4. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby olej migdałowy, ale jeśli jest to trudne do uzyskania, można wziąć z oliwek. Domagaj najlepsze trzy tygodnie, a następnie dokonać płyny.

W niektórych przypadkach pomaga ziołowy?

Dziurawiec zwyczajny aplikacja

Odwar z ziela dziurawca

Ziele dziurawca, których stosowanie jest dość prosta i jest używany w obozie szkoleniowym. Jako lek żółciopędny odpowiednim ziołowej mieszanki suszonych brzeczki St. John:

  • Kwiatostany -150 G
  • Liście brzozy -150 g-
  • róży - 200 g-
  • listki mięty - 200 g

Zbiór łyżka napełniono 300 ml wrzącej wody w czasie pięciu minut, środki niezbędne do wrzenia, po naciśnij 4 kolejną godzinę. Wziąć wywar jest zalecane tylko w postaci ciepła, tj. E. lepiej gotować za każdym razem świeże, jak to możliwe. Liczba narzędzi - pół szklanki trzy razy dziennie, przez około 20 minut przed posiłkiem.

Hypericum która aplikacja skutecznie leczyć nietrzymanie moczu. W skład kolekcji powinny zawierać nawet żurawiny. Zawartość wlewa się małą ilość wody, gotowano przez 10 minut (woda jest maksymalnie trzy filiżanki). Weź to lekarstwo powinno być po południu i na przygotowanie się do łóżka. W dzień można pić do trzech filiżanek.

Hypericum - unikalny trawy, które mogą być stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, od zadrapań i kończące niedokrwistość, moczu. Szczególnie skuteczny sposób w połączeniu Hypericum i inne zioła i jagody.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Korzystanie z ziela krwawnika w medycynie ludowejKorzystanie z ziela krwawnika w medycynie ludowej
Przydatne właściwości melisyPrzydatne właściwości melisy
Rośliny lecznicze: aloes, pelargonie, kalanchoeRośliny lecznicze: aloes, pelargonie, kalanchoe
Właściwości lecznicze gardeniiWłaściwości lecznicze gardenii
Przydatne właściwości GruszkaPrzydatne właściwości Gruszka
Aloes pozostawia - magazyn substancji leczniczychAloes pozostawia - magazyn substancji leczniczych
Dziurawiec: jak leczyć 99 chorób?Dziurawiec: jak leczyć 99 chorób?
Aromatyczne ziołaAromatyczne zioła
Przydatne właściwości czerwonego pieprzu poprawi ogólny stan zdrowiaPrzydatne właściwości czerwonego pieprzu poprawi ogólny stan zdrowia
Przeciwwskazania do św dziurawca trawiePrzeciwwskazania do św dziurawca trawie
» » » Dziurawiec i jego właściwości lecznicze
© 2022 ProSadGuru.com