ProSadGuru.com

Chlorophytum: użyteczne właściwości czystsze kwiat

Wiele roślin doniczkowych doskonale przyzwyczajony do warunków współczesnych mieszkań miejskich. Ich zastosowanie może być oceniana inaczej. Niektóre rośliny są znane z silnych właściwości lecznicze i może nawet zastąpić apteczki - jest aloes, kalanchoe, pelargonia, etc. Rekord korzystnych efektów Chlorophytum się pod uwagę, że korzystne właściwości tego uszlachetnia powietrza.

Ten odkurzacz roślin, które oczyszczają powietrze w pomieszczeniach różnych od formaldehydu i fenolu emisji mebli. Mieszkaniec domu można nazwać prawdziwym przyjacielem i wiernym towarzyszem człowieka.

Chlorophytum jest domem dla tropikalnych regionach Afryki. Roślina ta została wniesiona do nas z Wielkiej Brytanii. Co jeszcze jest dobre to piękno? On rozwija się bardzo szybko, ma długie liście są zielone z białymi paskami do 40 cm, są one zebrane w gęstą rozetę. Chlorophytum pędy wiosenne pojawiają się białe małych kwiatów.

Od czubaty do Dalmacji

Dzisiejsze najbardziej popularny kwiat kryty Chlorophytum rozpatrywane. Jego liczne rodzaje. Ale najbardziej dekoracyjny rozpatrywane tylko trzy:

  • Chlorophytum pomarańczowy

    Chlorophytum pomarańczowy

    Jeżozwierz wygląda puszyste przybory do odkurzania miękkich długich liści z białymi paskami. Jeśli chodzi wysięgnik rozkwicie z małych białych kwiatów. Ponadto, oni również przekształcić wiechy. Jeśli nie chcesz, aby propagować roślinę, to najlepiej wyciąć dzieci, w przeciwnym razie będą one zabrać moc kwiatu.

  • Chlorophytum kręcone jak z kapturem, tylko kręcone pozostawia mu wiszące wokół garnka.
  • Chlorophytum pomarańcza (marmolada lub skrzydlaty) nie jest całkiem podobna do swoich krewnych. Pozostawia przy podstawie i zwężają się na końcu i mają barwę ciemnozieloną. Rozmnażane nasiona roślin.

Od wilgoci przed przeszczepem

Kryty roślin Chlorophytum dobrze rośnie we wschodnich czy zachodnich parapetów. Można umieścić go na północnej stronie, ale z braku jasnych liściach mogą zanikać w wyniku którego stracił wszystkie dekoracyjne piękno. Swiatlolubny roślina ale boleśnie odnosi się do bezpośredniego światła słonecznego.

Latem odpowiedniej temperatury do + 21 ° C. W upalne dni, można także umieścić na werandzie lub balkonie. W zimie, pozwolono by temperatura co najmniej 10 ° C. Chlorophytum, jak wiele roślin domowych nie lubią przeciągów.

Podlewanie jest konieczne, gdy w ciągu 3-4 dni od jesieni do wiosny. Gleba powinna być zawsze wilgotne, ale nie zalane. W zimie, roślina nawilżają wystarczy raz w tygodniu.

Wiosną i latem Chlorophytum trzeba spryskać lub zrobić to ciepły prysznic. Pomaga to roślina, aby pozbyć się brudu i kurzu. Jeśli zima kwiat stoi w pobliżu gorącej baterii, trzeba spryskać je raz dziennie.

Wiosna przeszczep przeprowadzić korzystne. Skład gleby do przeszczepu: 1 część piasku, 1 część próchnicy i liści gleby, dwa kawałki darni gruntów. Rola drenaż wykonuje rozszerzoną gliny, położył się na dnie garnka. Propagowane zależne młode rośliny. W przypadku skrzydlaty Chlorophytum rozrodu występuje nasiona.

Ale też nie zrobi tutaj bez kłopotów. Liście tej rośliny może być blada, znikną lub przyciemnić. Sugeruje to brak oświetlenia i potrzebę nawożenia. Jeśli powietrze jest zbyt suche, końcówki liści może nabywać brązowy kolor. Kiedy nadmierne nawadnianie nie może pojawić się tylko plamy na liściach, ale również rozpocząć gnicia u podstawy gniazda.

Co jeśli Chlorophytum nie kwitną? Może on nie ma wystarczająco dużo miejsca. Wtedy po prostu trzeba zmienić pulę. Czasami te rośliny skali pojawiają się owady. Aby je wyeliminować wystarczy umyć liści wodą z mydłem.

kwiat czystsze

Przydatne właściwości Chlorophytum niewyczerpane. Wielu uważa, że ​​jest to chwast, ale nie wszystkie, wskazują, jak przydatny jest do pomieszczeń. Jest udowodnione, że roślina absorbuje na dzień do około 80% szkodliwych mikroorganizmów. Kryty kwiat Chlorophytum dobrze Moldy niszczy grzyby, podkreślając substancję, która jest szkodliwy wpływ na pasożyty.

Jedna roślina dziennie oczyszcza powietrze na powierzchni 6 metrów kwadratowych. Chlorophytum parowy może zastąpić ci nawet drogiego oczyszczacz powietrza.

Inną użyteczną cechą roślin uważa się za nawilżające. Ponieważ pochodzi z subtropikalnych i rośnie w pobliżu wody, może gromadzić się wilgoć. Jeśli Chlorophytum obficie podlewane, a słodkim zapachu to będzie uwalniany do powietrza i wilgoci. Dlatego dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju choroby płuc, warto otaczać się takimi kolorami. I gdy dodaje się węgiel aktywowany pot, oddzielenie wilgoci wzrasta.

Następujące właściwości znaczne - jest zdolność do gromadzenia się w sama szkodliwe substancje: tlenek węgla, aceton, benzen, azot, amoniak, i formaldehydu. Ten kwiat eksperci zalecają, aby umieścić w kuchni, ponieważ użytkownik jest w stanie usunąć tlenek węgla, które są intensywnie emitowanego podczas pracy piecyka gazowego.

Chlorophytum kręcone

Chlorophytum kręcone

Chlorophytum osobliwością jest to, że bardziej zanieczyszczone powietrze, tym lepiej i szybciej rośnie. Roślina z dużą prędkością pochłania szkodliwe gazy. Czyste powietrze - klucz do zdrowia ludzkiego. Jeśli cierpisz na bóle głowy, astma i inne dolegliwości, należy użyć środków ludowej. Jednym z uniwersalnym - Liliowy nalewka na wódce, pomaga wyleczyć gardła, bóle stawów, urazy.

Ta wyjątkowa roślina z jego właściwości użytkowych jest konieczna w domach, gdzie ludzie cierpią z powodu chorób alergicznych i układu oddechowego, a także dla tych, którzy mieszkają w pobliżu jezdni, a na terenach przemysłowych.

Nie należy pozostawiać bez uwagi i kwiatów takich jak draceny, język i Teschin gerbera. Lekarze uważają, że jest to doskonały środek czyszczący dla każdego mieszkania. O nich umieściliśmy wideo powyżej.

Dlaczego Chlorophytum lubią koty?

W przeciwieństwie do popularnych wśród początkujących ogrodników uwierzyć, Chlorophytum całkowicie nietoksyczny dla kotów. Dlaczego zwierzę nieustannie zjada tę roślinę? Odpowiedź jest prosta.

Wszystkie zioła wskazywali liści, kot zjada jak wymiotny żywności, aby pozbyć się niechcianych włosów kępy, które zatykają jej mały żołądek. Jest oczywiste, że jest to nie można się spodziewać. Praktyka pokazuje, że w celu ochrony kwiat z defoliacji pomaga siewu tylko specjalny „koci trawę”.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
ZdjęcieZdjęcie
Mrozoodporna ChlorophytumMrozoodporna Chlorophytum
ChlorophytumChlorophytum
Rośliny użytkowe, takie jak aloes użytku w domu? świadczenia PelargoniumRośliny użytkowe, takie jak aloes użytku w domu? świadczenia Pelargonium
Chlorophytum wewnątrz rośliny i jej korzystne właściwościChlorophytum wewnątrz rośliny i jej korzystne właściwości
Mój ulubiony ChlorophytumMój ulubiony Chlorophytum
Bezpretensjonalny Chlorophytum czubatyBezpretensjonalny Chlorophytum czubaty
Chlorophytum Dlatego suche końcówki liści?Chlorophytum Dlatego suche końcówki liści?
Chlorophytum roślina i jej uprawaChlorophytum roślina i jej uprawa
Przydatne Rośliny do naszego domuPrzydatne Rośliny do naszego domu
» » » Chlorophytum: użyteczne właściwości czystsze kwiat
© 2022 ProSadGuru.com