ProSadGuru.com

Zielonej cebuli i cebuli - Lekarze z ogrodu

Nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem rosnąć cebuli. Biały, fioletowy, żółty ... Paleta tej starożytnej kultury jest zaskakujące, jak i różnorodność odmian. Korzyści z zielonej cebuli i cebuli jest znany na całym świecie. Jest to jedyny roślinny, który jest obecny codziennie na naszym stole. Dodaje się go do zup, bulionów, mięsa i hamburgery, kiełbasy i pasztety.

zawartość:

  1. Warzywa o stuletniej historii
  2. Przydatne właściwości ogrodu warzywnego Ajbolita
  3. recepty cebula Folk

Warzywa o stuletniej historii

zielonej cebuli

„Zielona Doktor”

Film: Tajemnice Łukasza - wszystko o cebuli

Uważa się, że wieloletnia rozpoczął rośnie około 4000 lat temu, w jakim jest teraz Iran i Afganistan. To właśnie stąd udał się w podróż dookoła świata. Praktycznie wszystko wskazuje jego ceniona ze swoich leczniczych właściwości, a niektóre nawet nadana mitycznego podmiotu. Najpierw zidentyfikowane użytecznych właściwości cebuli Sumerów. W swoich kronik wynika, że ​​roślina wzmacnia słabe zdrowie i orzeźwia. Nie było nawet prawo wymagające co miesiąc, aby dać biednym chleba i cebuli.

Egipcjanie pełnił funkcję talizmanu, który chroni przed złym okiem i chorób, więc żarówka noszone na piersi. To drew na ścianach egipskich piramid jako symbol nieśmiertelności. To była świętą rośliną, został zidentyfikowany z wszechświatem i przedstawiany bogów.

W starożytnym Rzymie, warzyw uprawianych na najlepszych terenach o żyznej glebie. Robimy to osób przeszkolonych specjalnie przeszkoleni. Dlaczego starożytni Rzymianie mieli taki stosunek do tego produktu z ogrodu? Cebula była uważana za panaceum dla żołnierzy. Na rozkaz Aleksandra Wielkiego, rzymscy legioniści zawsze nosił dwie duże cebule w swoich plecaków. Pierwszy wojownik jedli przed bitwą, aby dostać się na odwagę, aby naładować, a drugi - od razu po zwycięstwie, aby przywrócić zasilanie do grabieży przechwyconego miasta. Zaletą cebuli w tamtych czasach znany był wszędzie. gladiatorów rzymskich poszedł jeszcze dalej: oni sami wcierać sok cebuli, szczerze wierząc, że będzie je chronić.

W Rosji, roślina ta pojawiła się w X wieku i od razu zawarte w codziennej diecie, zarówno bogatych i biednych. Na szczęście, to rośnie to nie jest trudne, nawet dzisiaj wiedzieć jak uprawiać cebulę na parapecie w mroźnej zimy. Biedni ludzie są zadowoleni z jedzenia tyuryu przygotowany z czarnego chleba i cebuli z odrobiną oleju. Bogaty wolę upiec je z wątrobą lub mięsa. To właśnie z powodu tego roślinnego większości potraw rosyjskich nielubianych gości zagranicznych. W Rosji, użyliśmy go do walki przeciwko złym życie. Cebula pęczek wisiał na drzwiach, tkwi w ich igieł z czarnymi końcówkami. Ludzie wierzyli, że ta przeszkoda może zatrzymać i uszkodzenia i choroby. To niewiarygodne, że mieli rację w wielu aspektach.

Powrót do spisu treści

Przydatne właściwości ogrodu warzywnego Ajbolita

Pracownicy szklarniach, które rosną cebulę, nigdy nie chorują na grypę, w tym w środku gwałtownej epidemii. Okazuje się, że powiedzenie „Ster na wszystkie bolączki” częściowo uzasadnione. W tym roślinnego zawiera naturalne antybiotyki (lotne) mające bezpośredni wpływ na liczbę bakterii i grzybów.

Starożytne uzdrowicieli rozsądnie założyć, że produkt jest z ogrodu przynosi ulgę od wszelkich chorób. Obecnie korzystanie z kokardką z zimnym, zapalenie ucha, zapalenie błony śluzowej żołądka i innych chorób zostało udowodnione naukowo. I pomaga przy zmianie klimatu. Jeśli pójdziesz do egzotycznej podróży lub powrotu z niej dwa dni wcześniej, zjeść kawałek chleba z cebuli. Nawet jeśli nie masz tego warzywa, a tylko wdychać jego zapach, zastosowanie będzie nadal.

Wszystkich tajemnic użytecznego lekarza można znaleźć w filmie.

Bow - jest ważnym źródłem żelaza, zwłaszcza dla tych, którzy odmawiają używania mięsa. Ten element niezbędny do syntezy hemoglobiny. O dziwo, od narodzin igrzysk olimpijskich jest to warzywo głównie w diecie sportowców. Dlaczego? Okazuje się, że ma pirydoksyny, który stymuluje wzrost mięśni. Żarówka dużo cynku, zaangażowany w produkcję hormonu insuliny, jak również keratynę, wzmacnia paznokcie i włosy. Zwłaszcza, że ​​są to pióra cebula: 100 g zielenie od 2 do 5 mg keratyny.

Cebula, właściwości użytkowe, które są nieograniczone, pomaga uporać się z setek dolegliwości:

  1. Umiarkowane spożycie zielonej pióra pomaga znormalizować procesy trawienne, oczyszczają organizm z nagromadzonych szkodliwych substancji. owies czyszczące również okazało się, więc można go bezpiecznie obracać z terapią cebuli.
  2. Cebula i zielenie sprowokować wydzielanie soku żołądkowego, a tym samym przyczynić się do poprawy apetytu. Dają wspaniały smak tradycyjnych potraw, nie przynosząc szkody dla rysunku.
  3. Lotne zawarte w warzywach, zniszczyć patogeny różnych chorób, od przeziębienia, a kończąc na gruźlicę.
  4. Dolittle z łóżka mają tendencję, aby usunąć obrzęk i dbać o normalizacji metabolizmu wody słonej.
  5. Korzystnie, zielone pióro w użyciu i warzywa korzeniowe w stanie świeżym, ponieważ obróbka cieplna traci znaczną część użytecznych substancji. Jedzenia 100 g zieleni, można uzupełniać dziennego zapotrzebowania niezbędne dla ciała kwas askorbinowy. Doskonałe Strażacy z beri-beri są witaminy A, B i PP, są zawarte w wystarczającej ilości w roślinie.
  6. Dr Zielona normalizuje krew, niszczy szkodliwe bakterie, sprzyja gojeniu rany, pozytywny wpływ na pocenie się, więc może chronić osoby od udaru słonecznego.
  7. Człowiek czosnek użyteczne w chorobach układu moczowo-płciowego, miażdżycy tętnic, zapalenia stawów, nowotworów.

Odżywcze część zielonej lekarza rozpoznawane białe łodygi pióro i umieszczone w pewnej odległości od niego 10 cm. W górnej mniej odżywcze i mogą wywoływać fermentacji w żołądku.

Cebula, korzyści i szkód, które zostały naukowo udowodnione, aby być spożywane z umiarem. Z wszystkich pozytywnych właściwości produktu ważne jest, aby pamiętać, że zielone cebule - poważny test na błonach śluzowych narządów wewnętrznych. W chorobach przewodu pokarmowego nadużyć oddechowych zieleni cebuli nie są tego warte. Zaleca się, aby skorzystać z tej jarzynowa z tłuszczów, są one doskonale rozpuszczalne składniki odżywcze. Idealne połączenie z oleju roślinnego lub kwaśną śmietaną. Jak ogrodników i porem - dostawca kwasu foliowego, niezbędnych do produkcji krwi. Soczysta cebule batun zawiera dużo witaminy C, szczypiorek bogatych w prowitaminy i szalotki - cukier.

część zielonej cebuliW każdym czasie, różni ludzie wierzyli, cebula symbol zwycięstwa. To nie ma znaczenia, na jakiej wroga, chorobę lub złe samopoczucie. Więc niech to wspaniała roślina jest zielona w każdym domu przez cały rok, przynosząc jej wygląd, smak, zapach, zdrowia i radości.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak przygotować się do sadzenia cebuliJak przygotować się do sadzenia cebuli
Proste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylnoProste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylno
Uprawa cebuli w szklarniachUprawa cebuli w szklarniach
Cebula nawożenieCebula nawożenie
Zjeżdżalnia cebula lub allyaryZjeżdżalnia cebula lub allyary
Jak sadzić cebule CebulaJak sadzić cebule Cebula
Terminy sadzenia łuk rzepęTerminy sadzenia łuk rzepę
Jak dbać o cebuli po posadzeniuJak dbać o cebuli po posadzeniu
Uprawa cebuli na pióroUprawa cebuli na pióro
Wyjąć cebulę - CEBULAWyjąć cebulę - CEBULA
» » » Zielonej cebuli i cebuli - Lekarze z ogrodu
© 2022 ProSadGuru.com