ProSadGuru.com

Jak zbierać, suche i napar Briar?

Rośliny na długi czas, aby pomóc osobie w celu przywrócenia i utrzymania zdrowia. Użyłem wielu z nich w tradycyjnej medycynie i w chwili obecnej. Jedna z takich roślin jest róża, których korzystne właściwości są znane od bardzo dawna. zastosowanie Cyklamen - Kwiat, w stanie leczyć przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i zatok. Korzystne są również Kalanchoe, aloes, i wielu innych ziół, uprawianych w domu iw ogrodzie.

dzika róża właściwości użytkowe

niezbędny lekarz

Korzenie i owoce dzikiej róży są stosowane do zapobiegania lub leczenia różnych chorób. Pytany, co jest użyteczne owoców dzikiej róży, można zrobić długą listę, która będzie obejmować:

  • anemia, problemy z sercem, davleniem- krwi
  • Problemy układu pokarmowego, zmniejszenie wydzielania zheludke-
  • krwawienie z macicy i innych chorób żeńskich narządów płciowych organów wykonawczych
  • wyczerpanie, avitaminoz-
  • problemy z włosami, skórą.

Podobnie jak każdy inny lek do stosowania nie zaleca się w niektórych przypadkach.

Przeciwwskazania do wywary i napary użytku

Dzika róża, właściwości użytkowe i przeciwwskazania do przyjmowania których decyduje lekarz prowadzący, - oznacza wyjątkowy, ale musimy go delikatnie. Zasada ta nie odnosi się tylko do napary i wywary, ale także preparatów kosmetycznych.

Problemem jest to, że jagody są dużo kwasu askorbinowego. Jest przeciwwskazany u tych, którzy cierpią z powodu choroby wrzodowej lub zapalenie błony śluzowej żołądka, wysokie kwasowości. Dlatego przed użyciem środków na bazie owoców lub korzeni trzeba skonsultować się z ekspertami.

Wideo: Dlaczego dałem się na kawę i herbatę?

Jest jeden punkt ujemny. Fakt, że sok lub bulion nie jest tak użyteczne dla szkliwa zębów, więc trzeba za każdym razem po użyciu do płukania rot.Nelzya użyć narzędzia i tych, którzy cierpią z powodu zakrzepowego lub skłonność do tej choroby. Należy zachować ostrożność, buliony i infuzji chorób serca, zaburzenia ciśnienia krwi, choroby wątroby.

A wiesz jak zaparzyć prawo owoców?

Róży, właściwości lecznicze, które są dość szerokie, często zaparzenia. Ale czy jesteś w stanie zaparzyć napój leczniczy prawo? Nic skomplikowanego tutaj, ale wciąż muszą spełniać pewne warunki.

W sumie istnieją dwa sposoby warzenia, co pozwala zachować wyjątkowość wszystkich witamin. Pierwszym jest to, że musimy wziąć całe jagody i umieścić je do infuzji w normalnych termosu. Proporcje podejmowane są następujące: garści pół litra wrzącej wody. Owoce są wypełnione wrzącą wodą, a następnie zatrzymywane przez około 7-8 godzin. Po masę przepuszcza się przez sito i gazy, są dodawane do ciekłego łyżeczki cukru.

Druga metoda jest nieco bardziej skomplikowana, choć i to daje efekt bardziej. Dzika róża, korzyści i szkód, które zależą od tego, czy występuje nietolerancja jagód, konieczne jest wstępnie szlifować. Lepiej usunąć włosy. Do szlifowania konieczne jest zastosowanie konwencjonalnego mielenia mięsa, aby wyjść wszystkie nasiona w dużej części witamin. Następnie mieszaninę napełnia się wodą (ilość do 300 ml), umieszczonym na ogień i parzonej około 15 minut. Następnie należy spuścić drinka, po czym jest gotowy do użycia.

Dzika róża, właściwości lecznicze (Przeciwwskazania), które zależą od wielu okoliczności, konieczne jest, aby pić codziennie przez dwa lub trzy razy. Użyj zaleca się jeść, wystarczy pół szklanki. Z uwzględnieniem przeciwwskazań, to musimy być bardzo ostrożni. Pić rosół nie może być zbyt długi, a także konieczne jest rozważenie, czy istnieje indywidualna nietolerancja.

Jak zbierać i suche owoców?

Dzika róża może być dziki lub ogród. Do zbierania i suszenia może być dowolnego gatunku, ale zaleca się, aby dać pierwszeństwo do szkoły, duże owoce. Najlepiej jest korzystać z owoców rośliny, która jest uprawiana w ogrodzie na działce. Nie można zebrać je z krzaków, które rosną w pobliżu ruchliwych autostrad, fabryk, niekorzystnych ekologicznie obszarów.

Dzikiej róży, których właściwości są bardzo cenne, powinniśmy zacząć się zbierać we wrześniu lub październiku, w tej chwili istnieje maksymalna akumulacja witamin i innych składników odżywczych. Pierwszy mróz całkowicie niszczy witaminy C, tzn Twoja kolekcja będzie po prostu bezużyteczne.

Dojrzałe jagody są jasne w kolorze czerwonym, są miękkie. Ale suszenia należy wziąć trochę dojrzały, o matowej powierzchni. Pojemnik i łodyga w kolekcji są przechowywane, pozwala zminimalizować straty witaminy C podczas suszenia. róży korzystają w dużej mierze zależy właśnie od bezpieczeństwa witamin, dlatego zaleca się, aby dokładnie śledzić wszystkie wymagania dotyczące gromadzenia i późniejszego suszenia.

Owoce dzikiej róży korzyści

uzdrowienie jagody

Metody suszenia stosowane przez kilka. Niektórzy radzą, aby zrobić to w sposób regularny lub gazu w specjalnych piecach. Inni uważają, że najlepszym sposobem jest do wyschnięcia na stole. Jeśli istnieje dworek, miejsce do suszenia może być umieszczony na strychu, po prostu rozłożyć jagody na podłodze cienką warstwą lub w pobliżu pieca. Ale każda metoda stosowana ma swoje wady i zalety. Musisz upewnić się, że kolekcja nie gnije, a czas przetwarzania może wytrzymać do pełnej gotowości.

Najbardziej optymalne i najbardziej proste jest metoda suszenia w piecu. Jagody mogą być odesłane natychmiast po pobraniu, procedura nie może zostać opóźnione o tydzień lub dwa. W rezultacie, większa ilość witaminy C w owocach pozostanie. Suszenie jest się w następujący sposób:

  • owoce są w ruchu, uszkodzony, powinien niezwłocznie ubrat-
  • Jagody są ułożone na palecie, lepiej jest użyć metalowej sito-
  • pierwsza temperatura wzrasta do 40 ° C, a następnie powoli do 60.

Film: Jak wysuszyć w piecu herbata z dzikiej róży witaminy Drink

Drzwiczki piekarnika muszą być uchylone, spalanie nie może być tolerowane. Całkowity czas tej procedury jest ograniczona do 8-10 godzin, nie powinien być dłuższy. Po zaschnięciu, trzeba wlać owoców w drewnianym pudełku, zamknij go szczelnie, aby wyrównać wilgotność. Ten „pocenie” realizowany jest w ciągu 2-3 dni. Następnie owoce mogą być wykorzystywane do innych celów.

Dzika róża może być stosowany nie tylko do przygotowania pysznego drinka i bardzo użyteczny, ale również w kosmetyce. Używane owoce dzikiej róży korzeniowych, właściwości lecznicze, które pozwalają pokonać wiele chorób, w tym przeziębienia i starzenia się skóry. Aby korzystać z dzikiej róży z jego przeznaczeniem, trzeba prawidłowo zebrać i wysuszyć. Rozwiązanie to wymaga ścisłego przestrzegania zaleceń, ponieważ w przeciwnym razie zawartość witaminy C i innych substancji zostaną zminimalizowane.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Stosowanie leku korzenia dzikiej różyStosowanie leku korzenia dzikiej róży
Dzika niż przydatnych bioder, przeciwwskazaniaDzika niż przydatnych bioder, przeciwwskazania
Dzika róża na zdjęciuDzika róża na zdjęciu
Prawidłowa pielęgnacja dzikiej różyPrawidłowa pielęgnacja dzikiej róży
Właściwości lecznicze gardeniiWłaściwości lecznicze gardenii
Lecznicze właściwości dzikiej róży: chorzy i zdrowi ludzieLecznicze właściwości dzikiej róży: chorzy i zdrowi ludzie
Dzika cynamonu - źródło witaminy C w ogrodzieDzika cynamonu - źródło witaminy C w ogrodzie
Korzenie właściwości lecznicze róży i przeciwwskazaniaKorzenie właściwości lecznicze róży i przeciwwskazania
Uzdrawianie Owoce dzikiej różyUzdrawianie Owoce dzikiej róży
Dzika róża w ciąży i jej korzyściDzika róża w ciąży i jej korzyści
» » » Jak zbierać, suche i napar Briar?
© 2022 ProSadGuru.com