ProSadGuru.com

Babka lekarstwo na kaszel i ropne rany

Babka - przytulny trawa, która może być często widać na krawędziach ścieżek w ogrodzie, w polanach. Ale jest to roślina z szerokimi owalnymi liśćmi jest obarczona licznymi właściwości lecznicze, które mogą pozbyć się wielu chorób. Babki, właściwości lecznicze, które są wyjątkowe, setki lat, stosowane do leczenia ran, różne rany, wrzody i czyraki.

leczenie babki

roślina lecznicza

Jest doskonały w walce z przeziębieniem, gruźlica, zapalenie oskrzeli. Soki i herbatki można podawać w chorobach żołądka, jelit i innych narządów. Wiele z tych narzędzi można łatwo wytworzyć w domu przy użyciu dodatkowych inne zioła.

Roślina ta może być zebrane w lesie, lub posadzone w zacienionym kącie ogrodu, gdzie zdobi lilia, opieka Zephyranthes prawie go nie potrzebują. Ale jak wiele korzyści można uzyskać. Młode i delikatne liście powinny być dodawane do sałatek z cebulą i ziemniakami, stosowanych do wytwarzania użytecznych zupy, kaszy, a nawet omletów.

Najlepszym lekarstwem na kaszel

Herb babki jest obecnie uważana za jedną z najlepszych w leczeniu kaszlu. Przygotowania rozpoczęto na jej podstawie, ma działanie wykrztuśne, która jest niezbędna do pełnego wyleczenia. Chodzi o to, że jeśli nie odbiega plwocina, śluz gromadzi się w płucach, powodując trudności w oddychaniu. Suchy kaszel jest jednym z najtrudniejszych, wystąpić podrażnienie gardła, stan znacznie gorzej. Dlatego stosowanie babki kaszel, jako jeden ze skutecznych środków.

Biorąc herbatki ziołowe lub nalewki, syropy, po pewnym czasie można oglądać ulgę. Kaszel staje się rzadsze, flegma zaczyna kaszleć.

Babki kaszel jest również zalecany dla dzieci, jest przepisany krtani, tchawicy i innych chorób. Jest niezbędnym narzędziem, które jest wymagane do przyjęcia na pierwszych objawów: gorączka, suchy kaszel, poty.

Syrop z babki kaszel mogą być połączone ze sobą z przerobu. Aby to zmielonych liści trzeba dodać wody w małej ilości, a następnie doprowadzić do wrzenia. Przepis na szlifowanie jest prosty, ale skuteczny.

Jak przygotować wywar?

Babki zwyczajnej, których stosowanie jest możliwe w przypadku różnych chorób może być używany jako surowiec do infuzji. Powszechnie takie herbaty są przydatne do leczenia zaburzeń żołądka leczenia, jelita. Gotować je po prostu we własnej kuchni, trzeba wlać dwie łyżki liści 2 szklankami wrzącej wody, zawsze pokrytą pokrywką. Zawartość jest wysyłana na wolnym ogniu przez około 30 minut.

Następnie bulion babki muszą szczepu przez sito lub gazę, chłodnym. Pić z tego środka powinno być kilka razy dziennie 15 minut przed posiłkami. Użyj tego przepisu i do leczenia ran, skaleczeń, drobnych uszkodzeń skóry.

Wideo: babki uzdrowiciel ludowej

Z przeziębieniem można zrobić w domu inne mikstury:

  • 3 Kompletny artykuł. łyżki płesznika samą ilość pączków sosnowych, pozostawia podbiału matka należy wypełnić w 300 ml wody. Ponadto, kompozycję gotuje się w ciągu około 10 minut, a następnie około godziny domagać się zawsze w ciemnym miejscu. Zaleca się, aby podjąć niezbędne dwa razy dziennie w ilości nie większej niż 100 ml-
  • inny przepis zawiera fiolet i miękiszu. Potrzeba 2 łyżki. łyżki babki, fiołki trawa, czarnego bzu. Zdolność ziół dodaje ciepłą wodę o pojemności około 250 ml. Kompozycja jest doprowadzana do wrzenia, gotowano przez 5 minut. Pojemność jest usuwany z ciepła, pozostawić na godzinę. Należy wziąć 100 ml, w ilości wystarczającej dla dwóch dawek dziennie.

Przydatne napar z liści

Wlew domu babki znajduje zastosowanie w wielu dość poważnych chorób. To nie jest tylko zapalenie oskrzeli i astma alergiczna, ale krztusiec i gruźlicy. Nalewka Woda posiada doskonałe właściwości wykrztuśne, gojenie, dezynfekującego. Przez ten prosty sposób można wyeliminować czyraki, owrzodzenia, rany, skaleczenia. Dodatkowo infuzja jest użyteczne w różnych chorób żołądka i jelit.

Wideo: leczenie Ludowa suchy kaszel

wywar z babki lancetowatej

Przygotowanie bulionu

Przepis jest bardzo prosty i nie powoduje trudności w przygotowaniu nawet dla początkujących. Pozostawia domagać się wódki, dodać krwawnika w równych częściach. Przed użyciem Sami liście, należy namoczyć w ciepłej wodzie, aby uczynić je bardziej miękkie.

Nalewkę z babki lancetowatej, która jest bardzo szerokie zastosowanie, wytwarza się w następujący sposób:

  • Tabela 3 musi mieć pełną łyżkę wstępnie rozdrobnionych liści, a następnie wlać do nich 0,5 litrami gorącej wody. Podawać skład i pół godziny, po czym można już podjąć. Zaleca się pić napar z łyżką 2 razy dnia-
  • skuteczny, a drugi przepisu: 25 g. pokruszone liście trzeba wziąć 200 ml wrzącej wody, przykryć je. Infused zawartość około jedną godzinę. Weź tyle jednej łyżce cztery razy dziennie.

Ponadto receptur do normalnego zużycia wody i nalewki z wódki. Są doskonałe do leczenia przeziębienia. Przepis jest nieco inna od poprzedniej. Jest to konieczne, aby przygotować 200 ml soku, wlać 200 ml wódki. Kompozycja warzone tylko w ciemnym miejscu w ciągu około dwóch tygodni, a następnie przesączono.

Lek stosuje się raz dziennie, z nadzieją, że w każdej z 10 kg ciężaru ciała, zazwyczaj może spaść do 3 ml produktu. Pełny cykl leczenia wynosi średnio 3-4 tygodni. Okres przyjmowania przepisane przez lekarza.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Zioło to ma swoje wady. Babki, której przeciwwskazania nie zawsze pozwalają im korzystać można nie brać do siebie. Na przykład, nie można używać narkotyków na podstawie tego zioła dla tych, którzy cierpią kwasowości soku żołądkowego, trawa może jedynie prowadzić do pogorszenia.

Lekarze nie zalecają stosowanie krajowych i przetwórni produktów leczniczych z tej rośliny, jeśli istnieje zwiększone tendencja do tworzenia skrzepów krwi, mają żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, i tak dalej. Należy zachować ostrożność, traktuje się w takich kompozycjach i cukrzycy.

Ten przytulny przydrożne trawy jest znana od bardzo dawna. Flea szerokie liście można znaleźć niemal wszędzie w ogrodzie, na drodze, w polu, w lesie. Jeśli są one dobrze przygotowane, są skutecznym lekarstwem na wiele chorób. Dziś stosuje się nalewki i soki, herbatki i na bazie roślin.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Babka zwyczajna, a jej uprawaBabka zwyczajna, a jej uprawa
Dubrownik Trawa na zdjęcieDubrownik Trawa na zdjęcie
Babki lekBabki lek
Las i pole rośliny w ogrodzie: PlantanyLas i pole rośliny w ogrodzie: Plantany
Przydatne właściwości lubczykuPrzydatne właściwości lubczyku
Lecznicze właściwości skrzypuLecznicze właściwości skrzypu
Użyteczne rośliny miejskie: mniszek lekarski, rumianek i babki do ogroduUżyteczne rośliny miejskie: mniszek lekarski, rumianek i babki do ogrodu
Właściwości lecznicze bluszczuWłaściwości lecznicze bluszczu
Zwykła trawa kirkazonZwykła trawa kirkazon
Właściwości lecznicze lofantaWłaściwości lecznicze lofanta
» » » Babka lekarstwo na kaszel i ropne rany
© 2022 ProSadGuru.com