ProSadGuru.com

Kwitnienie gardenia

Od dawna marzyłem o gardenii ... czytaj dużo o nim, podziwiając obrazy, i wreszcie pojawiła się w mojej kolekcji!

Wideo: 07:00 kwitnienia Gardenia

Na wczesnym kwitnieniu, nie spodziewałem się, więc byłem mile zaskoczony pojawieniem się pąków. Stało się to około połowy września. Wrzesień - to okres, kiedy światło dzienne na szybko zanika, więc moje wątpliwości co do pełnego rozkwitu przechylić szalę na której różowe marzenia.

Ale, ku mojemu zaskoczeniu, pąki są nie spadła i stał się powoli (prawie jeden i pół miesiąca!) Wypełnij i stają się większe. W przeciwieństwie do długiego procesu początkujący, ujawnienie zarodku podjęło tylko kilka godzin. Kwiat kwitnąć tuż przed oczami, a ja chciałem uchwycić wszystkie szczegóły kwitnienia.

Niestety, mój aparat nie przeznaczony do makrofotografii, więc musiałem uciekać się przy użyciu szkła powiększającego. Tak, tak ... zwykłe szkło powiększające, które kładę obiektywu w momencie fotografowania. Jako podświetlenie używane fitolamp i służył jako Encyklopedii tle ...

Mój Boże! Trzeba było widzieć szybkość otwierania kwiatów! Proszę sobie wyobrazić: to wskazuje obiektyw w jednym kącie i gardenii w tej chwili rozwija nową kartę! Po prostu musiał stale kliknij, aby uchwycić wszystkie chwile tej niesamowitej transformacji.
I zapach! Nie mogę wyrazić słowami cały bukiet i niuanse tego zapachu! Właśnie pochowany w kwiat i wdychane, oddycha, oddycha ...

Szkoda, oczywiście, że gardenia kwiat trzeba czekać tak długo, a życie kwiat jest bardzo krótki. Pięć dni ...

Jeśli przynajmniej raz zobaczyć gardenia kwitnienie, przypomniała sobie do was, jako jeden z najbardziej ekscytujących i piękne kwiaty, które zostało utworzone na łonie natury ziemi!

Autor artykułu i zdjęć Natalia Leonova

23.11.2004

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Choroby i szkodniki gardeniaChoroby i szkodniki gardenia
Tak różne i piękne peperomiyaTak różne i piękne peperomiya
Moje ulubione kwiaty - Gardenia Plaza urokMoje ulubione kwiaty - Gardenia Plaza urok
Co jeśli żółty gardeniaCo jeśli żółty gardenia
Gardenia może rosnąć z nasion?Gardenia może rosnąć z nasion?
Obchodzi Gardenia. Czy warto?Obchodzi Gardenia. Czy warto?
Co trzeba nawozu dla gardenii?Co trzeba nawozu dla gardenii?
Białego anturium, jak ktokolwiek mógł się oprzeć? poprawny sposóbBiałego anturium, jak ktokolwiek mógł się oprzeć? poprawny sposób
Gardenia pokój w domu opiekiGardenia pokój w domu opieki
Mite przed i poMite przed i po
» » » Kwitnienie gardenia
© 2022 ProSadGuru.com