ProSadGuru.com

Karnevaler

CanavaliaNiedawno na półkach sklepów kwiatowych coraz częściej kolorowe, świąteczne zdobione pakiecie z ... jajek. Mało używana do takiego sklepu towarów, prawda? Jeszcze bardziej intrygujący napis na opakowaniu: „Urodziny”, „Happy New Year”, „Kocham cię!”. Te pamiątki sprzedawane są pod nazwą „Magiczne jajo”.

Po otrzymaniu prezentu jest jajko, trochę czasu, aby wysłać je w garnku z wrzącą wodą! Postępuj zgodnie z instrukcjami, a po kilku dniach na swoim parapecie będzie nowy zielony zwierzę na liściu liścieni lekturę dobrej woli w jego adresem. To grawerowanie stosuje się do owoców fasoli za pomocą lasera. Więc jaki rodzaj zakładu jest rozliczana w swoim mieszkaniu?

Aby uzyskać więcej informacji:Karnevaler (Canavalia) Należy do rodziny motylkowatych. Jest to roślina szybko rosnąca bylina wspinaczki lub pełzające. W naturze rośnie w tropikalnych i subtropikalnych regionach Ameryki i Afryki. Niektóre gatunki Karnevaler uprawiane w Indiach, Indochinach i Japonii jako roślina jednoroczna, której owoce są zjadane.

Z prawej opieki w mieszkaniach miejskich, też można dostać owoce tej rośliny i rozwijać nową generację „magicznych ziaren”, tylko napisy na nich, oczywiście, nie będzie.

nasienie Karnevaler Przyszedł do mnie ostatniej zimy w Australii. Umieścić go w ziemi, umieściłem garnek na bardzo ciepłe i dobrze oświetlonym parapecie i podlewać ostrożnie.

Od lądowania trwało około 5 dni i mogłem zobaczyć na zielonej liścieni napis: «Wszystkiego najlepszego». Po kolejnych 2 tygodniach w pełni wdrożone pierwsze liście. Dziwnego, że były bardzo duże. To właśnie z tych kubków moim domu pieszczotliwie nazwany Karnevaler „big-uszami słonia”.

magiczna fasolaarkusz Karnevaler

rośnie Karnevaler szybko uwalniając długie rzęsy (więcej niż jeden i pół metra) o dużych liściach (12-13 cm i szerokości 7-8 cm). Jej pędy przylgnąć do wszystkiego, co pochodzi „pod pachą”: zasłony, karnisz, sąsiedniej rośliny ...

Niestety, ani książki, ani w rosyjskojęzycznym Internecie nie mogłem znaleźć informacji na temat technologii rolniczych tej rośliny, więc miałem do własnego, metodą prób i błędów, aby uczyć „uzależnienie” Karnevaler. Chcę się z wami podzielić swoim doświadczeniem w uprawie tej rośliny.

Oświetlenie. Karnevaler jest najlepiej rozwinięte na południe lub południowo-wschodniej parapecie, ale w lecie w południe może być wymagane, aby odcień światła przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Wideo: Nadal chcę żyć kurwa !!))))))

Podlewanie. Wymaga regularnego i obfitego podlewania, aby umożliwić całkowite wysuszenie gleby, nie należy! Aby to ona odpowiada więdnąć, a następnie żółknięcie i obumieranie dolnych liści. W zimie, ze względu na zawarte gleba wysycha szybciej grzejniki, a częstotliwość podlewania należy zwiększyć, ale jednorazowa „dawka” wody do nawadniania, ja kurczyć. Lepiej niż większość, ale stopniowo, aby uniknąć stagnacji wody na dnie garnka. Nadmierne podlewanie w ciemnej porze roku może spowodować gnicie systemu korzeniowego. Bardzo często taka katastrofa czyha dla zakładu, który stoi na zimnym parapecie.

Gleba. Glebą Karnevaler stosunkowo wymagająca, ale preferuje odżywczych kruchy mieszaniny. Możliwe składu gleby: 2 części torfu, 1 część próchnicy i 1 części piasku. wymagany jest drenaż na dnie garnka.

Transplant. system korzeniowy Karnevaler jest dobrze rozwinięta, aby wzrost wymaga okresowej obsługi w większej puli. Roślina, która żyje w puli zbyt blisko, wymagałaby zbyt częstego podlewania i najwyższej opatrunki, ale w tym przypadku, pomimo starannej pielęgnacji, jego wzrost może być wciśnięty.

nektar KarnevalerKwiat magia fasola

Karmienie. Kwitnienia i owocowania w szczególności rabuje Karnevaler dużo wysiłku, i z tego powodu może być całkowita lub częściowa utrata liści. Zmniejszyć te nieuniknione straty pomogą regularnego nawożenia mineralnego nawozu kompletna. Nie zapominaj, że woda nawóz roślin na suchej glebie, nie należy! W przeddzień planowanego karmienia koniecznie wlać go.

Owoc KarnevalerKwitnienia i owocowania. Nie ma jasnego harmonogramu, mam ten rok Karnevaler owocować dwukrotnie: późną wiosną i wczesną jesienią.

Pierwszy pojawił się pączek 2 miesiące po siewie, a tydzień później dostał się plodik. Chociaż, oczywiście, „plodik” nazywają to kapsułę może być odcinek, o długości 20 cm. Myślę, że jeśli w okresie kwitnienia, nie byłem zbyt leniwy i pracował „bee”, owoc miałby ensued wiele więcej.

kwiat Karnevaler krótkie życie. Raczej duży kwiat (około 4 cm średnicy) są przechowywane nie dłużej niż jeden dzień, ale w tym czasie udaje się zmienić kolor od czystej bieli do fioletu. Racemose kwiatostan jest zwykle 10 pączków, które otwierają się na przemian. Podczas kwitnienia obficie podkreśla słodki nektar.

Powielanie. Dojrzewające nasiona.

Możliwe szkodniki. Podobnie jak wszystkie rośliny strączkowe, Karnevaler może mieć wpływ przędziorki. Przy pierwszych oznakach występowania szkodników roślin traktowane Sanmaytom, neoron lub fitoverm.

Autor artykułu i zdjęcia Marina Pikhty

04.12.2006

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Mój ulubiony ficusMój ulubiony ficus
Dolichos lub czarna fasola czy kręcone liliowyDolichos lub czarna fasola czy kręcone liliowy
GratulacjeGratulacje
„Róże konfederacja” ponownie podbić Amerykę„Róże konfederacja” ponownie podbić Amerykę
Sansevieriya i jego gatunek w domuSansevieriya i jego gatunek w domu
PhilodendronPhilodendron
Najlepszy Flower Farm zostaną nagrodzone!Najlepszy Flower Farm zostaną nagrodzone!
Kapłan oświadczył pole konopi na swoim podwórku „dar od Boga”Kapłan oświadczył pole konopi na swoim podwórku „dar od Boga”
American para wynalazł „ogród papieru”American para wynalazł „ogród papieru”
Żonkile: przepisy zmuszająceŻonkile: przepisy zmuszające
© 2022 ProSadGuru.com