ProSadGuru.com

Maranta tricolor

Maranta pozostawia fałdyKilka lat temu otrzymałem dar osoby dorosłej Maranta tricolor (Maranta tricolor). Z literatury miałem świadomość, że nie może znieść światła słonecznego, a zgodnie z tym wymogiem, osiedlił się na parapecie północnego okna. Ale jak się okazało bardzo szybko, a to oświetlenie było zbyt wiele - efektowne kolorowych liści były wyraźnie zanikać, blaknięcie.

Teraz moja maranta od połowy wiosny do późnej jesieni rośnie w ciemnym kącie pokoju na północ, w odległości 60 cm od okna, aw ruchach zimą pod świetlówką, z dala od zimna i przeciągów. Przez całe lato kwitnie z małych niepozornych białych kwiatów na małym łodygi.

Dorosły maranta wygląda bardzo imponująco w wiszących doniczkach i półek ściennych, gdzie nic i nikt nie przeszkadza jej ucieczka zwisać swobodnie. Można również umieścić pędy małą rurkę z włókna kokosowego.

Mimo to, ta roślina ma zaskakującą cechę: obniża dzień i wieczorem zabawa podnosi ich liście nóżki.

Nadal nie mam maranta? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz miał chęć zakupu tej wspaniałej rośliny, która jest w literaturze popularnej jakiegoś powodu zwanego kapryśna ... maranta wymaga sporo swojej uwagi, miłości i opieki! Po prostu spróbuj to zrozumieć, a to zachwyci Cię swoim niezwykłym pozostawia wiele lat!

Zalecenia dotyczące opieki:

Podlewanie. W okresie aktywnego wzrostu maranta wymaga częstego i obfitego podlewania w zimie 1-2 razy w tygodniu z ciepłej wody supernatantu (ziemia musi być zawsze lekko wilgotne, ale nie mokre!).

Pale pozostawia marantaTemperatura. Maranta termofilnych, temperatura powietrza i gleby w puli, nie powinna być niższa od 16 ° C W zimie na zimnym parapecie z nadmiarem korzeni podlewania roślin mogą łatwo gniją. Maranta boi się przeciągów.

Oświetlenie. Maranta tricolor dobrze rosną w świetle fluorescencyjnym. To nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Kiedy nadmiar jasnym światłem, które pozostawia maranta blada.

Gleba. Podłoże dla maranta koniecznie musi być łatwe, oddychająca. Próbowałem wiele różnych grunt kupiony, w końcu doszedł do wniosku, że w podłożu do Marantaceae oprócz ziemi dobrej jakości (nie na bazie torfu) muszą być obecne składniki, takie jak mech Sphagnum, kawałków kory i piasku rzecznego.

Wilgotność. Nie posypać jego maranta, nie podoba mi się białawe plamy na liściach pojawiają się po zabiegu. W takim przypadku nie ma potrzeby podnoszenia wilgotności powietrza wokół maranty, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie donica w drugim zasobniku wypełnionej mokro glinki i mokrej Sphagnum. Rozpylanie może być naprawdę konieczne tylko w okresie letnich upałów.

Kwitnienia. Maranta kwiaty niepozorne, pojawiają się późną wiosną - wczesnym latem. Tylko dojrzałe rośliny kwitną. Suszone łodygi kwiatowe powinny być starannie wyciąć.

Szkodnikami. Maranta często zaskoczeni czerwony roztocza. Metody walki - neoron, sanmayt lub fitoverm.

Powielanie. Maranta jest łatwo propagowane:

  • Maranta tricolorSadzonki w wodzie lub glebie (cięcie w runie do ukorzenienia jar).
  • Podzielenie krzew do przeszczepu. Dorosły maranta utworzona kiełków, które mogą być łatwe do przeszczepu po ich pojawienie się na powierzchni gleby. Dlatego konieczne jest, aby wyciąć pierwiastek, który łączy się z młodych pędów z rośliny macierzystej.
  • Trzecia droga była dla mnie małe objawienie: w każdej książce lub w internecie nie spełnia nawet wzmianki o nim ... maranta dorosłe dzieci mogą rosnąć na korzeniach powietrzu!
    Moja maranta późną wiosną wyschły kilka liści, w pobliżu wyschły łodygi z liściem koncert korzenie kamfora ... Ja go nie dotknąć. Latem - jesień macierzystych maranta wysiadł dużo korzeni. Osiągając 10-15 cm, są one utworzone na końcach nerkach, z których pojawiają się małe liście. Korzeniowe, takie niemowlęta i bardzo łatwo w ziemi i wody (odcięta Niemowlę części głównego powietrza po pełnym ujawnieniem 1-2 liści).

Możliwe problemy:

  • Okresowo dorosły maranta może żółkną i wysychają starych liści. Jest to nieuchronny proces starzenia się, i nie powinno być przestraszony. Poczekaj na całkowite wysuszenie arkusza i dokładnie cięte ogonek u podstawy.
  • Jeśli umiera zajmuje katastrofalne rozmiary i dotyka młodych liści, szukać przyczyny w złej opieki lub szkodniki.
  • Suche końcówki liści maranta wskazują nadmiernego wysuszenia powietrza lub z problemem systemu korzeniowego. Nie trzymaj go w pobliżu grzejników lub innych urządzeń grzewczych, a nie z nadmiernego gleby w doniczce.

Autor artykułu i zdjęć Natalia Musatov

2002

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Maranta - MarantaMaranta - Maranta
MarantaMaranta
Reprodukcja marantaReprodukcja maranta
Rosną kwiat marantaRosną kwiat maranta
Maranta, Ficus Benjamin, Kroto, Dracena, zdjęcia: uprawa i pielęgnacja piątek rano w małej WoroneżuMaranta, Ficus Benjamin, Kroto, Dracena, zdjęcia: uprawa i pielęgnacja piątek rano w małej Woroneżu
Liście marantaLiście maranta
Kapryśny marantaKapryśny maranta
Maranta - gość z BrazyliiMaranta - gość z Brazylii
Modlitwa o pielęgnacji roślin - Maranta tricolorModlitwa o pielęgnacji roślin - Maranta tricolor
Houseplant maranta - gość z tropikówHouseplant maranta - gość z tropików
© 2022 ProSadGuru.com