ProSadGuru.com

Wybór miniaturowe róże

żółty RosePorozmawiajmy o importowanych róż jak najbardziej przystępne. Niestety, niewiele wiadomo o nich. Gruntowny przegląd duńskich stron (producenci Kordana, parada ., Etc.) doprowadziły do ​​rozczarowujące zakończenie - w celu określenia stopnia nabytych roślin jest prawie niemożliwe. Ale dla różnych odmian róż różne funkcje!

Ale znalazłem instrukcję w języku angielskim na uprawie róż na sprzedaż. To pokazuje, że wiek wprowadzając do sprzedaży róż jest 8-14 tygodni po szczepieniu. W związku z powyższym, sadzonki wieku 8 tygodni - destylacji, 12-14 tygodni - uprawiane w świetle naturalnym, i są sprzedawane w lecie. Oczywiście, te młode rośliny w jumpstarting specjalistycznych szklarnie na mieszkania w mieście z suchym powietrzem i centralnego ogrzewania szybko giną. I jest to uzasadnione - inaczej Duńczycy już dawno upadł.

Teraz o moim doświadczeniu. Zauważyłem, że szczególnie trudno zaaklimatyzować żółty i pomarańczowy odmian róż. Teraz mój zbiór 10 miniatur, z wyjątkiem Angel Wings (wyhodowane z nasion firmy NC). Pięć z nich - sama duński: trzy zakupione lub przekazany na Nowy Rok, dwa zakupione w lecie.

Pierwszy Rose został przedstawiony do mnie na sylwestra. Była po prostu trudnoprizhivayuschegosya żółty. Wtedy wiesz, to było po wielu miesiącach walki o życie. Jedno drzewko przetrwały - ale to jest z kategorii cudów, bardzo podoba mi się! Potem zdecydował się na jego główne róże miniaturowe roślina doniczkowa i uroczyście obiecał sobie kupić róże tylko w lecie!

Jest to obietnica, że ​​złamał w ciągu sześciu miesięcy. W przeddzień Nowego Roku Widziałem piękną różę i tanie ... nie oprzeć! Jednym z nich był żółty, zbyt - ale zapalniczki, a drugi krem. Pomimo zeszłorocznego doświadczenia, żółty ponownie przeżył tylko jeden, ale przyzwyczajeni krem! Nabyte samo latem tego roku, szkarłat i ciemno-różowe miniatury zachowywał się bardzo dobrze, o numerze przeżycia nie stoi teraz kwitną gwałtowny kolor.

Dlaczego taki wzór? Aby zrozumieć powody dłuższego czasu nie mam. Cóż, po pierwsze, vygonochnyh zimy wzrosła osłabiony, więc zakorzenić gorzej. A po drugie, problem jak sprzedawane róże. Zazwyczaj ich stan w klasie C z minusem, nawet dla najlepszych. Co kupujemy róże, dotkniętych różnego rodzaju chorób i szkodników, - nie najważniejszą. Na pokładzie tam. Główną przyczyną śmierci róż - więdnięcie! Przyczyny tej choroby nie są jeszcze dokładnie znane, walka z nim jest nieskuteczne. Róże wyschnięcia z góry procesu szybko rozprzestrzeniać się w dół łodygi, sięga do korzeni i śmierci rośliny. Najbardziej podatne na blaknięcie odmiany żółte i pomarańczowe - ale czytałem gdzieś już wtedy.

Morał - kupując róże, konieczne jest, aby dokładnie zbadać je głównie do więdnięcia. Nie ujawnił do końca, ale podvyadshie kwiaty powinny ostrzegać natychmiast. Usuń różę z opakowania i sprawdzić dolne liście. Masa osiadania - pewny znak więdnięcia. Zdrowe pozostawia łza jest bardzo trudne. Pociągnąć nieco ponad zielonych liści roślin na różnych wysokościach - jeśli pozostają one w ich ręce, powstrzymać się od kupowania tę różę, jako że jest to było piękne! Jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie go uratować. Więc bardzo prosta rada - nie pęd do kupowania! Jeśli to możliwe, należy odczekać do przywozu świeżego, wtedy będzie większy wybór i róże pozostanie w niekorzystnych warunkach, przechowywać trochę dłużej ...

Wideo: Pozbądź róże pokrywę. okres kwitnienia

Tak - masz szczęście do własnego miniaturowego cud. Wyboru dokonuje się! Co będzie dalej?

Cała seria artykułów o miniaturowych róż:

Autor Olga Elpanova
zdjęcie Marina Ryby

03.11.2003

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Wideo: Pozbądź róże pokrywę. Schronienie na zimę

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Sadząc róże w ziemi na wiosnę?Sadząc róże w ziemi na wiosnę?
Austin English RosesAustin English Roses
Róże miniaturowe róże doniczkowe NowoczesneRóże miniaturowe róże doniczkowe Nowoczesne
Kiedy sadzić róże w otwartym terenie na wiosnę?Kiedy sadzić róże w otwartym terenie na wiosnę?
Jak sprawiedliwe, jak świeże te róże!Jak sprawiedliwe, jak świeże te róże!
Problemy w uprawie JadeProblemy w uprawie Jade
Jak podniosłem fioletJak podniosłem fiolet
Kolorowy callaKolorowy calla
Jak już zakwitły aloesJak już zakwitły aloes
Nawozy substandardowychNawozy substandardowych
» » » Wybór miniaturowe róże
© 2022 ProSadGuru.com