ProSadGuru.com

Guzman

podsadka Guzmanrodzaj Guzman (Guzman) Posiada ponad 120 gatunków i należy do rodziny bromeliad (bromeliaceae). Naturalnym siedliskiem tych epifity żyć na innych roślinach wysokich. Ich korzenie służą jedynie do zamocowania i niedopracowane. Wody i składników odżywczych, Guzman otrzymany przez lejek utworzonym przez wylot arkusza. Funkcje te muszą być brane pod uwagę przy rosnących Guzman jako roślinę doniczkową.

Na sprzedaż znajdziesz najbardziej Guzman Minor język (Guzmania lingulata moll). Ten elegancki roślina osiąga wysokość 25 cm. To było jego dwa lata temu w dniu 8 marca dał mi męża ... nadal było piękne, ale oczywiście przesadzone Guzman.

Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę kwiat nie sprawia mi żadnych pozytywnych emocji: rośliny bromeliad rodziny wydawało mi się wtedy zbyt egzotyczne i, zgodnie z opisem książki, kapryśne i trudne do utrzymania w czystości. Ale życie nie postanowiono inaczej ...

Cóż, nie wygląda darowanemu koniowi w ustach. Wzdychając ciężko, sięgnąłem do istniejącej literatury na temat ogrodnictwa pomieszczeniach. Czytałem, że po kwitnieniu Bromelii umrzeć, nalałem trochę wody do lejka z liści rośliny i pozostawiona na śmierć ... Ale Guzman był z tego powodu planów. Szybka śmierć wyraźnie nie jest część z nich, mimo że podsadka zaledwie tydzień stracony jasny kolor i zwiędły.

Starannie wycięto podsadka kontynuowano do wlewania wody do wylotu blachy odparowywania wilgoci. Po kilku miesiącach, było kilka dzieci w kątach dolnych liści. Rosły bardzo szybko, a po kolejnych dwóch miesiącach (kiedy osiągnął połowę wysokość rośliny macierzystej), musiałem się przeprowadzić je w osobnych miseczek.

kwiat GuzmanCztery miesiące później, Guzman ludzie mieli sześcioro dzieci. Te dzieci listopada były znacznie słabsze niż ich starsze odpowiedniki, i rosła bardzo powoli. Podejrzewam, że te rodzaje nie może być ostatnim, ale miejsce na parapecie brakowało i musiałem pożegnać się płodny mumii.

Wszystkie dzieci Guzman szybko znalazł nowych właścicieli, ich los się do mnie, niestety, nie jest znana. Jedyne co pozostało w moim zakładzie kwitło w późnej wiosny, jedenaście miesięcy po jego urodzeniu. To jego zdjęcia wykorzystywane jako ilustracje do tego artykułu.

O rozkwicie Guzman chce powiedzieć trochę więcej ...
Więc nieuchronne pojawienie się łodygi kwiatowej u bardzo młodych roślin był kompletnym zaskoczeniem dla mnie. Kiedy środek rozety pojawiły się młode liście różowo-brązowawy odcień, wziął je do wypalenia pierwsze promienie wiosennego słońca. Ale po kilku tygodniach stało się jasne - Guzman przygotowuje kwitnąć: wspiął się jasne podsadka liści, łodyg zaczął aktywnie podniesiony z gniazdka ściennego.

Po około półtora miesiąca po zdarzeniu zaczął rozwijać przylistki liści, a same kwiaty pojawiły. Ich wygląd był dla mnie kolejna niespodzianka jak kolec mój pierwszy zakup Guzman wyschły, a nie konieczności otwierania się całkowicie.

Guzman kwiaty są bezwonne, bardzo dziwne, niektóre z nich nigdy nie wysuszoną powierzchnię klejącą. Jeśli ich dotknąć - mocno przyklejają się do palców, jednak ślady na rękach nie opuszczają. W książkach piszą, że kwiaty nie są zainteresowani Guzman, tylko piękne jasne czerwone przylistki. Zdecydowanie nie zgadza się: uwolnić pełną czerwoną podsadka z żółtymi kwiatami o nietypowym kształcie to niezapomniany i bardzo spektakularny!

Zalecenia dotyczące opieki:

kwitnienia GuzmanPodlewanie. Podobnie jak większość bromeliads, Guzman mają słaby system korzeniowy. Jeśli nadmiar wilgoci jest łatwo mielony gnije gniazda. Proponuję podlewać roślinę tylko w leju liści którzy bronią wody w temperaturze pokojowej. Zwykle w tej części wody do nawadniania wylewa się na ziemię i delikatnie nawilża ją, że to za mało. Tylko w gorących miesiącach letnich mogą wymagać dodatkowego podlewania niewiele podłoża. Ale trzeba się o to, że w lejek był stale w wodzie. Tylko w zimie na chłodnym parapecie wolno jej całkowite wysuszenie przez kilka dni.

Temperatura. Guzman termofilnych Winter powyżej + 16 ° C Boi zimnych przeciągów. Zawiera roślinę po pokoju.

Oświetlenie. Intensywne oświetlenie w zimie, w lecie trzeba zrobić cień od słońca.

Gleba. W pełni zaspokoić potrzeb wszystkich komponentów zestawu Guzman podłoża Gardens Aurică dla bromeliads. Jeśli nie można kupić tę ziemię, zrobić to sam: mech torfowiec, małe kawałki kory sosnowej, ziemi, piasku arkusza (przybliżona stosunku 2: 2: 1: 1).

Naczynia / przeszczep. Guzman sadzone w miskach o małych średnicach (NISKI doniczkach których średnica znacznie przekracza wysokość). Ponieważ roślina jest bardzo krótkotrwały i ma słabo rozwinięty system korzeniowy, przeszczep / obsługa nie ma sensu.

Guzman zanikaWilgotność. W literaturze na temat ogrodnictwa krytym istnieją zalecenia są często spryskiwane Guzman. Po pierwsze, ja za nimi, a następnie zatrzymał się tej działalności - różnicę w stanie zakładu nie zauważył najmniejszym stopniu. Spray czy nie? Zdecyduj sam! Wystarczy pamiętać, że konieczne jest, aby rozpylać Guzman oraz supernatant (albo jeszcze lepiej, deszcz) wody. I nie powinniśmy, oczywiście, w zimnych porach roku Guzman umieszczone obok kaloryfera. Gorące, suche powietrze pochodzące z baterii, jest śmiertelne dla niej.

Nawożenie. Bromelii w przyrodzie jest niemal pozbawione składników odżywczych. Na tej podstawie, a pamiętając o słabym systemie korzeniowym, lepiej pod- Guzman, niż objadać. Dressing można przeprowadzić na różne sposoby: spryskać liście z atomizerem, roztwór do wody w rozetę liści. W każdym przypadku, podawanie właściwe jedynie w okresie wzrostu rośliny o bardzo niskim stężeniu nawozów roztworu (około cztery razy mniejszą niż zalecana dawka dla konwencjonalnych elektrowni). Ja nawozić Guzman nie więcej niż trzy razy w sezonie.

Kwitnienia. Przy prawidłowej pielęgnacji Guzman języka kwitnie przez cały rok. Rozkwit trwa około dwóch miesięcy, po którym jasne podsadka straci swoją barwę, a kwiaty więdną. Po tym, roślina matka nie będzie nadal rosnąć, i niech wszystkie siły w tworzeniu licznego potomstwa.

Powielanie. Jeśli liście bract zaczął zanikać i wysychają - nadszedł czas, aby starannie wyciąć pędy aby stymulować powstawanie dzieci. Oczekiwanie na młodszego pokolenia może być opóźniony, - bądź cierpliwy! Dzieci mogą być podzielone na dwie do czterech miesięcy po pojawieniu się (w zależności od ich rozmiaru), nie biorąc rośliny macierzystej z puli. W tym celu, po usunięciu arkusza, w którym nie było dziecko zatokowego, pokroić ostrym nożem. Cięcia powinno być skierowane pionowo ku dołowi, które łącznie z młodymi korzeni roślin oddzielona część matki. Po tym, młody Guzman wylądował w małej misce z podłożem dla bromeliads. Dodatkowej pokrywy (Tepliczka) i dolna ogrzewanie nie jest wymagane.

Szkodnikami. Guzman może mieć wpływ roztocza, owady skalę i wełnowiec.

Możliwe problemy:

  • Guzmania lingulata mollPlamy na liściach jasnobrązowy występować w lecie w wyniku spalania światła słonecznego. Usuń Guzman bardziej cieniowania miejscu. Nie należy ustawiać go na parapecie natychmiast po rozpyleniu lub mycie pod prysznicem zakurzonych liści. Daj im szansę do wyschnięcia z dala od światła.
  • Suche końcówki liści wskazania zbyt małą wilgotność lub nieobecności wody w rozdzielaczu.
  • Powolny pożółkłe liście, rozkładających wylot dowody śmierci korzeni ze względu na podmokłe gleby lub pojenia ładowania dawki nawozu. W takich przypadkach jest to praktycznie niemożliwe, aby zapisać roślinę.
  • Białe osady wapienne na liściach Guzman wynika z natryskiwanie / nawadnianie twardej wodzie. Zastosuj do tych celów tylko dobrze uregulowane, deszczu lub wody filtrowanej.

Wynika z Guzman zwiędły. Podczas oczekiwania na ponowne rozkwicie? Każdy rozeta kwitnie tylko raz w życiu.

Guzman zakwitły, ale dzieci nie pokazują się, co robić? Czekać. Nie zapomnij wyciąć kwiat kolec - nasiona dojrzewania silnie hamują proces pojawienie się młodych roślin.

Dałeś Guzman piękną kobietę, ale ona nie jest zbyt długi, aby cię zadowolić swoich kwiatach, umrzeć? Nie spiesz się, aby rzucić go! Czy masz wielką szansę, aby rozwijać wiele nowych roślin, po ich krok po kroku postępu, do roku ponownie cieszyć się tym niezapomniane widowisko! A potem ... Potem, proces ten można powtarzać w nieskończoność, jeśli nie znudzi. Powodzenia!

Autor artykułu i zdjęć Natalia Musatov

29.07.2003

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Czy wiesz, jak dbać o kwiat GuzmanCzy wiesz, jak dbać o kwiat Guzman
GuzmanGuzman
Obchodzi Guzman w domuObchodzi Guzman w domu
GuzmanGuzman
Właściwa pielęgnacja kwiatu Guzmán dać niezwykłe pięknoWłaściwa pielęgnacja kwiatu Guzmán dać niezwykłe piękno
Język Guzman w domuJęzyk Guzman w domu
Kwitnący kwiat pokój GuzmanKwitnący kwiat pokój Guzman
Guzman - home care egzotyczneGuzman - home care egzotyczne
Calamondin, Guzman i rhipsalidopsisCalamondin, Guzman i rhipsalidopsis
Rosnące GuzmanRosnące Guzman
© 2022 ProSadGuru.com