ProSadGuru.com

Aloes ościsty

aloes ościstyMoja miłość do sukulentów rozpoczęła się od wprowadzenia do tego typu aloesu. Kilka lat temu mój przyjaciel zaproponował, że zabierze jej karłowate rośliny zdobytej przy okazji w niektórych babć. Od dawna wątpił rentowności zakładu, ale jest jakoś przeżył. Po przejrzeniu leksykony, dowiedziałem się jego imię - aloes ościsty.

Po jakimś czasie, ten sam przyjaciel zastanawiało mnie, wysyłając fotografię rośliny, bardzo podobne do mojego, ale pod zdjęciem był podpis: Haworthia. Kilka godzin spędziłem Ryskov ciągu rozległych Internecie w poszukiwaniu prawdy. Okazało się, że rzeczywiście istnieje Haworthia (hawortia herbacea) Jest bardzo podobna do aloes ościsty (aloes ościsty), Ale w ich wyglądzie istnieją pewne bardzo istotne różnice:

  • Aloes ościsty ma swoją nazwę ze względu na obecność białawych nitkowatego anten (awns) na końcach liści aloesu (moje dotrą do 1,5 cm). Wraz z wiekiem, kręgosłup wysychają / zerwać, ale zawsze obecny na młodych liściach. w hawortia herbacea oni nie są lub są słabo wyrażone.
  • Aloes ościsty - jedna duża roślina, jej liście z wiekiem osiągają długość 10 cm lub więcej. Nawortia herbacea bardziej zwarta, łatwo jest tworzyć dzieci, nie kolidują ze wzrostem rośliny macierzystej.
  • w haworthias herbacea na górnej stronie arkusza jest widoczne ciągnienie wzdłużne, aloesowa ma po tej stronie jest jednolita, a tylko w górnej połowie są białe pagórki.
  • Dolna część Haworthias arkusz ma wzdłużne żebro, a spiralnych aloes jest gładka, łukowo zaokrąglone.

Jeśli miał wątpliwości co do nazwy firmy haworthias aloes, mam nadzieję, że po mojej analizy porównawczej zniknęły.

Zalecenia dotyczące opieki:

Podlewanie. system nawadniania w dużym stopniu zależy od wieku aloesu, struktura gleby i wielkości puli. Dorosły próbki liści pokrywać całą powierzchnię gleby, mówiąc na brzegach naczynia, a więc standardowe zalecenia nawadnia w miarę suszenia górnej warstwie gleby się ogromna.

W lecie polecam podlewania aloes ościsty często i obficie. Z niewystarczającą podlewania dolne liście stają się miękkie, pomarszczone i stopniowo usychają. Do ciągłego peresushke ziemnych grudka może całkowicie usychają korzenie roślin. Zimą okres podlewanie powinno być ograniczone: na zimnym parapecie należy zwilżyć glebę jest niezwykle rzadkie (około 1 raz na 2-3 tygodnie), w temperaturze pokojowej, w świetle fluorescencyjnym jest nie więcej niż 1 sekunda na tydzień.

aloes ościstyTemperatura. Aloes ościsty nie został jasno zdefiniowany okres odpoczynku. Jeśli umieścisz go na zimnym parapecie zimą, zakład będzie wstrzymać wzrostu, w temperaturze pokojowej, w świetle fluorescencyjnym będzie nadal rosnąć.

Gleba. Sukulenty używam mieszanki pozostały po przeszczepie innych roślinach (np glebowych odpadów) i nie zawierają torfu, należy dodać je w piasku. Pot z aloesu powinny być płytkie i szerokie na tyle długich liści tej rośliny nie starają się pochylić w dół. I przesadzane raz w roku. Nawozy nie zostały zastosowane.

Wilgotność. Rozpylanie wymaga. Aloes doskonale pogodzić z letnich upałów, ale jeśli umieścić go na zimę centralnego ogrzewania baterii, nie zdziw się, że końcówki liści zmieni kolor na czarny i uschnie.

Oświetlenie. Aloe spinous dopasowanie orientacji ekranu:

  • W warunkach słabego oświetlenia lub pod gniazdem światła fluorescencyjnego jest jasny zielony, soczysty i tłuste, ale roślina nie zakwitnie.
  • Biorąc pod uwagę dość gniazdo światło słoneczne nabyć ciemnozieloną barwę, czasem przekształcając brudny brąz, ale późną wiosną - wczesnym latem, to daje trzepaczki czerwonych kwiatów.

Przy wyborze lokalizacji, zdecydować, że dla ciebie jest ważniejsze - jasny wesoły roślin lub mrożonych, ale kwitnie.

Liście aloesu kolczastegoPowielanie. W aloesu kolczastego w dorosłym życiu pojawiają się dzieci. Oni wyłażą z ziemi obok mięsiste łodygi rośliny macierzystej, i (gdy złej opieki lub w wyniku naturalnego obumierania dolnych liści) na odsłoniętym dnie macierzystych.

Jeśli masz starą kopię dużym aloesu kolczastego, potem z powodu braku światła i przestrzeni żyjących dzieci może umrzeć pod warstwą liści rośliny macierzystej. Jeśli jesteś tym, że bez względu na to, co chcesz, aby zachować młody potomstwo trzeba oddzielić je od pielęgniarki.

Należy pamiętać, że gruba łodyga uprawia aloes jest bardzo delikatna! Jeśli przeszczep przypadkowo zerwać, usunąć niektóre z niższych liści, wyciąć ostrym nożem złomowanie miejscu i pozostawić do wyschnięcia na jeden dzień. Po tym można bezpiecznie umieścić dojrzały łodyga w słoiku z wodą, lub w płaskim garnku z wilgotnej ziemi i wysłać dzieci do hodowli w małych szklankach (ziemia + piasek 1: 1), schronisko dla pomyślnego ukorzenienia wymagane.

Szkodnikami. może mieć wpływ wełnowiec.

Autor artykułu i zdjęć Natalia Musatov

2002

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ojczyzna Opieka aloes i uprawaOjczyzna Opieka aloes i uprawa
Piękny barwny aloes - trochę egzotycznePiękny barwny aloes - trochę egzotyczne
Aloes ościstyAloes ościsty
Jak przeszczep aloesJak przeszczep aloes
Aloes wzrosłaAloes wzrosła
Transplant mały aloesTransplant mały aloes
Jak rośnie aloesJak rośnie aloes
Aloe - biżuteria, kosmetyki i medycynyAloe - biżuteria, kosmetyki i medycyny
AloesAloes
Rodzaje aloesuRodzaje aloesu
© 2022 ProSadGuru.com