ProSadGuru.com

Azalia indyjska

Indian azaliaAzalea pierwszy pojawił się wiele lat temu w naszym mieszkaniu. W przeddzień moich urodzin, zimny grudniowy wieczór, mój mąż przyniósł ten cud do domu. Azalea wszystko było usiane małymi różowymi kwiatami, które trwały na krzaku przez około miesiąc.

Wideo: Kompleks mieszkalny „Gorky Park”, Soczi

To był mój pierwszy dekorativnotsvetuschie roślin i zacząłem grzebać katalogów, aby znaleźć informacje na temat opieki nad nim. Niestety, wyniki nie były bardzo pocieszające: azalia wszędzie opisane jako bardzo wybredny zakładu, wymagający stałego podlewania, opryskiwania, zawartość w chłodnych warunkach zimą i latem w usuwaniu zacienionym ogrodzie (balkon kategorycznie odrzucona). Z ciężkim sercem zacząłem oczekiwać kwiat śmierci, ponieważ aby spełnić wszystkie te warunki w mieszkaniu w Moskwie nie było możliwe. Ale zwiędły azalia i nie sądzę, aby umrzeć, pojawiły się młode pędy, kiełków.

Aby uczcić, nie ścinać gałęzie, dając jeden kwiat szansę na rozwój, jak dusza zapragnie. Crohna okazało uroczo bujnej, oprócz tego, że w odpowiednim czasie nie kwitły azalie ... Znów odsyłam do książki: na początku maja wyciąć wszystkie natłuszczanie pędy, bezwzględnie usunięte gałęzie boczne i popełnił kwiat na przeszklonym balkonem (północno-zachodniej stronie). Stał tam niemal do końca października, przyprowadził go do mieszkania tylko podczas nocnych temperatura zaczęła spadać do + 2 ° C Pod koniec listopada okazało się pierwsze pąki, a dwa dni przed moimi urodzinami azalia kwiat.

Kolory były nieliczne, ale były one znacznie większe niż poprzednio. Osiemnaście miesięcy azalia zaszczycił śnieżny okno. Powtórzyłem sprężynę przycinanie azalie przeszczepione do nowego, bardziej przestronnego garnka, jednocześnie oddzielając część systemu korzeniowego dużej młodego uciekiniera, który wychował się w pobliżu podstawy pnia rośliny macierzystej. W czerwcu, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, było wiele na pąków azalia, ale były one nie spieszy się kwiat. W listopadzie, dodali nowe. Te pąki rozkwitły w połowie grudnia na starych azalii i młody - miesiąc później. Czerwiec pąki nie są otwierane, musiały zostać usunięte.

Zalecenia dotyczące opieki:

Podlewanie. Bogaty czasami pominąć puli w zbiorniku wody do ziemi com odpowiednio namoczone. tylko woda supernatant woda po kwitnieniu pierwszy pączek zamiast nawadnianie obkladyvayut ziemi śnieg, to wydłuża kwitnienie.

Azalia kwiatGleba. Azalie trzeba kwaśne gleby luźne. Jest to podstawowy i niezbędny warunek dla pomyślnego uprawy tej rośliny przez wiele lat.

Na początku I cieszył Purchase-miksów dla azalii, ale musiałem dać je w ostatnich latach - jakość pozostawia wiele do życzenia, niestety. Poprzez liczne prób i błędów udało mi się odebrać część glinianej mieszaniny odpowiedniej dla tej rośliny. Mam przyjemność podzielić się z wami: mech torfowiec (rozdrobnione), mieszanina jest firma Cedar Garden of Wonders, czarny nizinne torfu. Wszystko to zostało zrobione w przybliżeniu równe części, plus trochę piasku i sosnowych igieł. Tak przygotowane podłoże dla azalii łatwo dostać (i pod względem wyglądu i wagi), korzenie roślin będzie mógł oddychać. Ziemia w doniczce może być również sphagnum okładka: prosta technika nieznacznie zwiększyć wilgotność wokół rośliny.

Sztućce. System korzeniowy azalii szkicowy, więc najlepiej jest sadzić w płytkiej misce.

Temperatura. W zimie, kładziemy azalia naprawdę fajne podokonnike- po to pożądane ostatni mróz wnieść zakład na świeże powietrze i trzymać go tam aż do pierwszych przymrozków.

Lokalizacja. Bright. Obowiązkowa ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W puli jest przydatna do lekkiego znaku, tak aby nie skręcić pulę wokół własnej osi.

Wilgotność. Azalie lubi wilgotne powietrze. Zaleca się częste spryskiwanie, spędzam procedury te są bardzo nieregularne.

Nawożenie. Azalea karmione kompletny nawóz mineralny co dwa tygodnie od rozkwitem pąków przed końcem lata.

azaliaKwitnienia. kwitnące azalie rozrządu zależy od odmiany. Mój kwitnący w grudniu i są zadowoleni z ich kolory prawie 2 miesiące bez przerwy. Zwiędły kwiaty w odpowiednim czasie do usunięcia, ponieważ osłabia tworzenie nasion roślin.

W pierwszym roku, osiągnięcie równomiernego rozwoju korony, zwróciłem azalia różne beczki do źródła światła, w wyniku czego nie czekać do kwitnienia. Tylko wtedy, gdy pąki kwitną, roślina może być odwrócił się do pokoju, a następnie - aby powrócić do pozycji wyjściowej.

Powielanie. Wiele leksykony, natknąłem się na zdanie w pomieszczeniach jest niemożliwe. To nie jest prawda. Istnieją co najmniej dwie łatwo dostępne:

  1. Separacja dużą kiełków na zmianę przez cięcie korzeni ostrym nożem.
  2. sadzonki zakorzenienia pozostały po wiosennym przycinaniu. Umieścić sadzonki w wilgotnej podłoża i pokrywy folii lub słoika, umieścić w ciepłym miejscu. Trzy miesiące później, cztery młode rośliny można ostrożnie usiąść, uważając, aby nie uszkodzić cienkie młodych korzeni.

Szkodnikami. Latem chodzenia moje azalie na balkonie, znalazłem przerywany uszami liście, szkodniki sami nie znaleźli, roślina jednocześnie czuje się świetnie. I ten atak jest traktowany przez odcięcie uszkodzonych liści.

Internet (i książki) jest bardzo często natknąć się wzmianki o strasznym szkodnika o nazwie azalievaya mol. Nigdzie nie jest to obrazy lub szczegółowy opis, nie mogłem znaleźć. Nie jestem pewien, że ten szkodnik jest rzeczywiście istnieje. Objawy azalievoy zjedzone (czubki liści więdną, oczerniać i zwijają, a następnie rozpoczyna się spadających liści) znam. Nie leczone przez traktowanie środkami chemicznymi, w odpowiednim czasie i przesunięcie odpowiedniej mieszaninie gleb.

Autor artykułu i zdjęć Natalia Musatov

2002

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Piękne, ale kapryśna azalia: zasady opiekiPiękne, ale kapryśna azalia: zasady opieki
Azalea - Kwitnące trudneAzalea - Kwitnące trudne
Jak dbać o azalia w mieszkaniu?Jak dbać o azalia w mieszkaniu?
Jak dbać o kwiat azalii w mieszkaniuJak dbać o kwiat azalii w mieszkaniu
Jak dbać o azaliaJak dbać o azalia
Wymagający azaliaWymagający azalia
Azalia japońskaAzalia japońska
Kwitnący kwiat azalia pokójKwitnący kwiat azalia pokój
Prawidłowa pielęgnacja azalii po kwitnieniuPrawidłowa pielęgnacja azalii po kwitnieniu
Oślepiający różowy azaliaOślepiający różowy azalia
© 2022 ProSadGuru.com