ProSadGuru.com

O kwiat Teton

Ostatnio podbił nasze ogrody luksusowe meksykański słonecznik. Lub Teton? Pierwsza nazwa jest chyba bardziej uzasadnione: Jasne kwiatostan-kosze na silny długie łodygi przypominają miniaturowe ozdobnych słonecznika.

Teton kocha płodne, przepuszczającą powietrze gleby. Równie dobrze rośnie w otwartym terenie lub w doniczkach, doniczki. Prawie nie dotknięte przez szkodniki, ale boi się przeciągów.

Nazwa królewski

Być może nie byłoby mali ogrodnicy, którzy przeszli do przeszłości „stokrotki” ogromnym dwa-metrowy krzew z kwiatami szkarłatnej czerwieni. Więc nie mogłem dostać się obok niego obojętnie. Wkrótce poprosił nasiona znajomego, a później dowiedziałem się nazwy tej rośliny - Teton.

Ten wspaniały kwiat jest nazwany na cześć syna króla Troi - Teton, ulubiony bogini jutrzenki Eos. Teton należący do rodziny astrowatych, rodzaj obejmuje około 10 gatunków. Naturalne siedlisko - Ameryka Środkowa.

Teton są dwuletnie i jednoroczne, zielnych i półkrzew, ale stale silne rozgałęzione łodygi, czasami drzewiastych w bazie.

Uprawiany głównie Teton rotundifolia, która pochodzi z Meksyku. Jest to coroczna roślin zielnych zwykle rośnie do wysokości 1,5 m, ale z dobrej opieki może sięgnąć dwóch metrów lub więcej. Kosze kwiatostany Teton typowo około 8 cm średnicy i wyglądają jak kwiatostanów nemahrovyh dalii. Kwitnie od lipca do przymrozków. Roślina ciepłolubne i światło wymagające. Słońce - najlepsze miejsce dla niej. Preferuje luźne żyzną glebę.

fajerwerk

Uwielbiam wszelkiego rodzaju kwiatów, a może dlatego moja pierwsza znajomość z Teton okazał się tak udany. Tak więc jesienią ubiegłego roku, udało mi się dostać do jego nasiona, a wiosną tego roku posadziłem sadzonki Teton w doniczkach. To było w połowie marca.

Nasiona kiełkowane unisono, dni 18-20. Ciepła wiosna pozwoliła rośliny sadzić w ziemi pod koniec kwietnia. Pod koniec maja - początek czerwca, mam posadzone kilka nasion w ziemi dla porównania.

Czas przeszły niezauważone tyton dorasta stopniowo wzrosła powyżej ludzkiego wzrostu i kwiatach. Najpierw jeden kwiat, potem kolejny i kolejny ... Kiedy cała tuleja została pokryta ogromną liczbę kwiatów i pąków, Teton stał się podobny do fajerwerków.

Ilu wiatry wokół wszystkich motyle, pszczoły, trzmiele! Gromadzą się wokół kwiat z pierwszymi promieniami słońca i niechętnie odchodzą od niego późnym wieczorem: nektar brakuje wszystkiego. Nic więc dziwnego, Teton kwiaty pachną jak miód.

krajobraz dekoracja

Ten wspaniały kwiat ozdobić każde miejsce, co chcesz umieścić, i, najprawdopodobniej, będzie to najwyższy wśród innych roślin. I Teton spokojnie u boku petunii i nagietka, Lavatera i Antirrhinum, astry i chryzantemy. I wiele różnych kwiaty rosnące wokół niego i obok niego.

Ale przypadki Teton sadzone bezpośrednio w ziemi, a nie osiągnął 1 m wysokości. Więc lepiej rosną sadzonki, a następnie uzyskać potężne piękne krzaki niż leniwy i nie zobaczyć fabrykę w całej swej okazałości.

Teton lubi regularnego podlewania w czasie gorących dni podlewać rośliny dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Nawożenie nie jest szczególnie wykonane.

Nawet jesienią Teton nadal zachwycają nas swoimi jasnymi kwiatami, a jeszcze w jasnych słoneczne dni na całym latem i zhuzhat pszczół i motyli.

Ten kwiat jest historia musimy Teton. To prawda: ci, którzy kochają kwiaty, to odwzajemnić. A fakt, że chcesz, zawsze będą modne w swoim ogrodzie.

TL Naumicheva, region Makiejewka, Donieck.

Postscriptum Najciekawsze i popularnych odmian tyton: Goldfinger (wysokość 80 cm, pomarańczowe kwiaty), latarka (wysokość 150 cm kwiaty pomarańczowo-czerwony), żółty Palniki (wysokość 100 cm, pomarańczowe kwiaty), Fiesta del Sol (wysokość 40 cm, kwiaty ognista pomarańczowy), Fackel (wysokość 100-150 cm gałęzie pomarańczowo-czerwony).

Film: Wszystko o kwiatach

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
TetonTeton
SłonecznikSłonecznik
Teton - kolejny gigantTeton - kolejny gigant
Rzadkie rośliny jednoroczne na klombuRzadkie rośliny jednoroczne na klombu
Daisy - zwłaszcza rosnąceDaisy - zwłaszcza rosnące
RudbekiaRudbekia
Słonecznik ozdobny: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i…Słonecznik ozdobny: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i…
SłonecznikSłonecznik
Kiedy sadzić słoneczniki w otwartym terenie?Kiedy sadzić słoneczniki w otwartym terenie?
Sadzenie szpinakSadzenie szpinak
© 2022 ProSadGuru.com