ProSadGuru.com

O Lachenalia zakładu

Chcesz zaimponować? Kup Lachenalia!

Gwarantuję, taka roślina będzie mieć jeden dla całego obszaru, tak że nie jest obszar całego miasta! Orgia kolorów tej rośliny stopi żadnego śniegu, nawet jeśli jest w twojej duszy. Po Lachenalia wzrosła tylko w Afryce Południowej. A teraz - i na moim parapecie.


zdjęcie Lachenalia

Gatunek Harlequin rozpoznawalny przez ciemne różowe kwiaty z żółtym odcieniem, z Naida jasne żółte oczy na białym tle, dobrze, purpura i pomarańczowe kwiaty - to przystojny PO!

Zobacz tę roślinę i nie starają się rozwijać po prostu niemożliwe. Każdy z nas ma swoje własne skojarzenia, aby mi osobiście przypomina nieco Lachenalia malutkie jasne papug, które latały w oknie zimowym, ale pozostał siedzi na ciepłym parapecie. Patrzę na nich i nie mogę powstrzymać uśmiechu: konieczne jest - w samym zarodku, tak żywy, powiedziałbym, trujące jasne kolory!

Kolejny cud - Lachenalia kwitnie w zimie, a latem na emeryturę. W tej chwili, mogę przesłać go na balkon i po prostu mokrej ziemi. W pierwszym roku, kiedy mój lato Lachenalia spadł liści, bałam się, ale jak się okazało, jest to normalne. Ale nawóz prawie przyniósł ten kwiat do śmierci.

Nieświadomie wydaje się, że roślina z takich jasnych, mocnych kolorów muszą być karmione więcej, więc zacznę gorliwy aż liście zaczęły żółkną. Roślina ta jest lepsza Niedokarmianie i Lachenalia nawóz potrzebuje tylko jeden ważny okres, kiedy tworzą się pąki i podczas kwitnienia - to mam go i nawozić (raz w tygodniu). I biorę dawkę dwa razy mniej niż zalecane na etykiecie.

Lachenalia lato wypoczęty, reaktywowana w wczesną jesienią, wylęgają się młode liście. Jestem po prostu szczęśliwy, i zastanawiał się, dlaczego nasi hodowcy nie zwracają uwagi na tak wspaniały kwiat? Ale wtedy moja radość jest zmniejszona. Liście w formie pasów stawał się coraz bardziej, a to naprawdę w grudniu na nosie - i Lachenalia kwiat nawet nie myśleć.

Film: Film dokumentalny o zakładzie

Zasadniczo, spójność i podziwiać zielone liście, ale to było zbyt niezwykłe papuga chce rosnąć kwiaty. Zacząłem studiować literaturę. Jak zwykle w przypadku była temperatura. Dla udanej kwitnienia zimie trzeba siłę 8-10 °. To dlatego nikt nie dostaje lashenariyu! Winić centralne ogrzewanie.


Zdjęcie Lachenalia aloevidnoy

W skrócie, w okresie zimowym, wyszedłem bez kwiatów. Ale w następnym roku, przygotować - uporządkowanie i są izolowane przeszklone balkony i wczesną jesienią Lachenalia przeniósł się tam. W płytkiej miski i szeroko wylądowałem kilka żarówek.

Podlewanie rozpocząć tak szybko, jak zauważyła, że ​​zakład został obudzony. Ale ... był listopad, grudzień i kwiatostany nie, nie dla nich. Tak, o co chodzi? Wreszcie w styczniu odbyło się pierwsze grube łodygi. Tak, ja zmuszony Lachenalia ja nerwowy!

Pod koniec stycznia, czekałem dla swoich papug. Patrzę na nich - i nie potrzeba żadnych witamin przetrwać bluesa zimowych.

Larisa Kirillova, kwiaciarnia kwiaciarnia

lato przeszczep

Lashenariyu propagowane córka żarówki. Matek dzieci z cebuli rozdzielone w środku lata. Jest to dobry punkt odniesienia - gdy liście wysychają (w przybliżeniu jak tulipany). W tym czasie, a roślina jest łatwo przesadzić siebie. Biorę szeroki, ale płytkiej miski, wlać z powrotem na żyzną glebę w ogrodzie, zasadzić cebulki, wody i pozostawić aż do końca lata (aż roślina nie obudzić). Jestem w garnku o średnicy około 15 cm rośliny żarówki natychmiast 7-8 do Bush był bardziej soczysty. Młode cebulki kwitną w drugim roku.

Lachenalia żarówka rot - co to jest? Najprawdopodobniej gleba jest winien. Albo jest zbyt zagęszczone lub zbyt rozwodnione.

• Białe plamy na liściach. Choroby grzybicze roślin, prawdopodobnie ze względu na mokrej ziemi. Transplant w luźną, suchej glebie.

• Żarówka rot. Uwaga pulę - powinien być sterylizowane gleby - zdezynfekowane, żarówki powinny być zdrowe, nieuszkodzone. Przed sadzeniem, zanurza w słabym roztworze nadmanganianu potasu.

Lachenalia (z własnego doświadczenia), w czasopiśmie „Kocham kwiaty” 2013

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
LachenaliaLachenalia
Begonia vechnotsvetuschaya - letnie wakacje na parapecie!Begonia vechnotsvetuschaya - letnie wakacje na parapecie!
Wspaniałe i straszne!Wspaniałe i straszne!
LachenaliaLachenalia
Wiosna w ogrodzie i na parapecieWiosna w ogrodzie i na parapecie
Jak mogę uaktualnić PandanusJak mogę uaktualnić Pandanus
Pozostałości przedszkolaPozostałości przedszkola
Etiuda w odcieniach zieleniEtiuda w odcieniach zieleni
Zabierze nas w swoje szeregiZabierze nas w swoje szeregi
Zigokatus - ozdoba z mojego pokojuZigokatus - ozdoba z mojego pokoju
» » » O Lachenalia zakładu
© 2022 ProSadGuru.com