ProSadGuru.com

Einstein i róże

Einstein i róże

Czy kwiaty mam na myśli coś?

Cóż, tak i nie. W jaki sposób my, zwykli śmiertelnicy, mimo to wiem? Możemy polegać tylko na tym, co mówiliśmy o tym, gdzie zawsze przeczytać na ich własnych doświadczeniach, a także - w sprawozdaniach i osobistym zachowaniu Alberta Einsteina.

Wideo: Baby Einstein Baby Einstein Rozwijanie kreskówki

Ogólna teoria względności, a być może nie ma wiele wspólnego z ogrodnictwem, lub, co najmniej, nie stosuje się do naszego codziennego życia ... Ale tutaj jest jedna historia, w której Einstein wyraził zainteresowanie kolorach, jak również jego brak dbałości o własnym ogrodzie do sfery naszego z twoje interesy są najbardziej bezpośrednio powiązane.

Trochę historii

Na początku swojej kariery akademickiej, pan Einstein pracował jako adiunkt w Bernie i Zurychu w Szwajcarii. Nawiasem mówiąc, jeden z jego pierwszych prac teoretycznych poświęconych badaniu sił kapilarnych słomy. Kiedy w 1911 roku jego hipoteza na temat struktury i zachowania cząstek elementarnych, wpływ grawitacji na światło i inne teorie mają jej rozpowszechnianie w środowisku naukowym, Einstein otrzymał bardziej korzystną pozycję w Pradze. Wielki teoretyk najwyraźniej lubił uczyć, przynajmniej do czasu, gdy nie koliduje z jego pracy badawczej.

Wideo: Baby Einstein w języku rosyjskim


Einstein ze swoją drugą żoną Elsa w Tel Awiwie

W 1915 roku Einstein ponownie w Zurychu. Otrzymał listy od kilku zagranicznych uniwersytetów z ofertą pracy. A jeden z nich okazał się być zbyt dobre, aby ją odrzucić „uczyć jak chce” dwóch wybitnych naukowców Max Planck i oferta Walther Nernst Albert Einstein profesorem na Uniwersytecie w Berlinie z warunkiem

Przez M.Plank dodał jeszcze kilka bonusów motywacyjnych: wysokie zarobki, przynależność do elity Pruskiej Akademii Nauk i poprowadzić nowy instytut badawczy w dziedzinie fizyki. Według biografii Einsteina, „Einstein powiedział, Planck i Nernsta, że ​​jutro przyjdzie do niego z kwiatami, a jeśli kwiaty są czerwone, oznacza to, że akceptuje swoją ofertę, a jeśli biały - nie ma ... nie jest w stanie odmówić to miejsce, które daje mu możliwość poświęcenia czasu jego teorii względności, Einstein przyszedł następnego dnia z czerwonym róże "

Niestety, nikt nie sfilmował „Flower” incydent na taśmie.

Tak, Einstein przyjął ofertę Plancka i Nernsta, i musiał przejść obok. W tym czasie w Berlinie. W Berlinie, w dzielnicy Spandau (Spandau) Einstein usuwa działce z domu - „Shrebergarten rozmiar chusteczką” (Shrebergarten - niemiecki "Garden of Dr. Schreberem").

W dzienniku Goethego zapewnia drgające wspomnienia współczesnych Einsteina: "Wielki fizyk nazwał go „mój zamek w Spandau”, brał czynny udział w życiu publicznym, często zapraszając swoich sąsiadów, aby odwiedzić i odwiedził lokalnej restauracji. " To tylko ogrodniczych umiejętności pana Einsteina nie był bez skazy, jak jego talentów naukowych. A społecznością lokalną w celu działkach nie rozumieją jego styl ogrodnictwo, ich frustracja rosła, aż w końcu nie mogli ukryć swoje niezadowolenie.


Wymiary tak zwanych „ogrodów Schreber” są bardzo małe. I w celu uruchomienia go w chwasty, trzeba być naprawdę bardzo zajęty niektóre wciągające sprawa, przynajmniej tak poważne, jak w ogólnej teorii względności.

Tak więc w 1922 roku gmina Berlin (Spandau) Bezirksamt wysyła Einsteina do nas w następujący sposób:

"Szanowny Pan Profesor Einstein, aktualnie wynajmie liczbę stacji 2 na Burgunderweg, Bocksfelde. Zauważyliśmy, że przez długi czas na ziemi nie miał właściwej opieki. Działka jest porośnięta chwastami, a stan ogrodzenia jest słaba. Te braki w opiece miejscu źle wpływać na jego estetyczną formę. Tak więc, jeśli przed 25 tego miesiąca, nie będzie powodować witryny na zamówienie, będziemy zakładać, że nie jesteś już zainteresowany wynajęciem go i dać go do kogoś innego. "

Warto zauważyć, że tegoroczna Nagroda Nobla została przyznana Einsteina.

Wideo: Red Alert 3 | CCCP | Leningrad: Słowik i róża # 1

Taka historia. Ale myślę, walka z ambrozji i oset to jest rzeczywiście bardzo proste, zwłaszcza jeśli jesteś zajęty światowych odkryć w historii ludzkości, a nie jesteś w domu tylko dlatego, że jesteś na przyjęciu u króla szwedzkiego!


Max Planck i Albert Einstein

Ludzki umysł, dusza ludzka nie zrozumiał i nie jest zrozumiana. I dlaczego w odpowiedzi na Proposition Einsteina zdecydował się przedstawić kwiaty, ale nie ogranicza się do pisania, reakcji słownej lub prosty uzgadniania, będziemy zastanawiać się przez długi czas.

Może wskazówka leży w zdaniu wielkiego myśliciela, powiedział kiedyś w wywiadzie indyjski poeta Rabindranath Tagore: «Nawet czerwony kwiat, który widzisz przed sobą na stole może mieć różne znaczenie dla ciebie i dla mnie” ,

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kiedy sadzić róże w otwartym terenie na wiosnę?Kiedy sadzić róże w otwartym terenie na wiosnę?
Mówią do mnie bez słowa podobała mu cichoMówią do mnie bez słowa podobała mu cicho
Daylily dla naszego klimatuDaylily dla naszego klimatu
Dwie kobiety amerykańskie dowiodły, że marzenia mogą się spełnić!Dwie kobiety amerykańskie dowiodły, że marzenia mogą się spełnić!
Mimosa w ogrodzie!Mimosa w ogrodzie!
Jak utrzymać róże w wazonie na długi czasJak utrzymać róże w wazonie na długi czas
Róże w pobliżu domuRóże w pobliżu domu
Urrra! Ja też teraz episcia !!Urrra! Ja też teraz episcia !!
„Zburzony jajko kurczak”„Zburzony jajko kurczak”
Historia mixbordersHistoria mixborders
© 2022 ProSadGuru.com