ProSadGuru.com

Jak rosną kwiaty z nasion, a co wyszło

Szczerze mówiąc, z sadzonek rozrodu i warstw rzeczy mam dużo lepsza (z nielicznymi wyjątkami), ale uprawa nasion skrzypienie. I uczyć się z doświadczeń innych i czytałem w internecie, i łączyć różne metody. Ale wszystko po kolei.

Pierwsze nasiona ja Sadila - cytryna eukaliptusa jest flagowym i szparagi Sprenger. 5 nasion eukaliptusa kiełkowały w moim 2, a na co nie narzekam wzrosła do wielkości 20-25 cm i około 35-40 nawzajem. Ale do rzeczy - coś mój evkaliptiki razobidelis i zwiędły. Absolutnie. Cóż, po prostu całkowicie i bez możliwości resuscytacji. Dobra, myślę, że będę próbować ponownie. Cóż, dwa razy. I obie próby kończyły się tak samo: wszystkie nasiona kiełkujące, ale na etapie pierwszych 2 przystanki rozwoju liści i pędów zwiędły, wyschły i zmarła w konwulsjach. Są to pierwsze małe udavshiesya. Niestety, nie ma zdjęć później, kiedy już nie było.

Szparagi ... Ulubiona roślina mój kot. Ponieważ pierwsza próba tylko jeden nasiona kiełkujące. To zalążek został bezpiecznie spożywane moje puszyste pakostnitsey.

Głębokie westchnienie raz kupiłem 2 torby, w sumie 10 nasiona wysiewa, kiełkujących 6 wybitnie. Jakość zdjęcia nie jest bardzo dużo, ale nie są one fluffed. Wychowałem się i poszedł nakarmić Keys. I to nie tylko został żuć i wykorzenić z garnka. W ekstazie, prawdopodobnie oderwał je. Płakałem i nakazał gotowe duży zakład, umieścić wyżej na stanowisku, że nikt nie dostał.

Potem jeszcze więcej zabawy. Tu jednak coś rosło. Będąc z dala od rodziców shlyndala zakupy i natknąłem się na ogromną różnorodność nasion brzydkie. Odwróciłem się i kupił - Laurel, Waszyngton, hamedoreyu, Livistona, dunetti ficus, Dracaena, datę i Nolina. Pomimo faktu, że prawie wszystkie z tych rastyushki mam - chciałem najbardziej rosną, a jeśli pozytywne doświadczenia sukcesem, wtedy dałbym je do znajomych. Z całej tej obfitości Mam jedną datę Teraz to mój dobry))

i jeden kiełkować Waszyngton Tu jest jeszcze małe, a następnie wydany kolejny liść, były dwa z nich, ma normalną długość ... I co o tym sądzisz? Nie zauważyłem. Zgadnij, kto to skhrumkal z punktu wzrostu? To prawda ... Płonę myślę nie było żadnych ograniczeń ...

I od wszystkich innych otrzymanych zilch. Cóż, nic w ogóle wzrosła ... ... (kilka miesięcy).

Tutaj cytrusowych z nasion uzyskuje się szybko. tutaj cytryna, grejpfrut, mandarynka i grejpfrut. Żyjąc tylko dwa ostatnie pozostają, reszta povydergivat dzieci i suchych na akumulatorze.

Starając się rozwijać Greville Zieloną Wyspę i Jacaranda mimozolistnuyu również nie powiodło się. I tu i tam wykluły jeden nasiona i suszone (((Co ja zrobiłam źle postrzegane.

Kto zasadził: gloxinia Avanti i Begonia Go-Go. Piękno jest taka, że ​​po prostu nie mogę, chcę właścicielem tych kwiatów. Nolina i ficus dunetti - Jest to kwestia printsipavyrastit.A Grevillea zbyt piękne, raz posadzone, jest teraz nadzieję dostać.

Czekając na swoją kolej do Jacaranda, Waszyngtonie i Gardenia Jaśminowata (moje marzenie) ...

Wideo: teplichke korzeniach rośliny i nasiona siewne

To doświadczenie ... Będę zadowolony, jeśli wy, drodzy rolnicy, mówią nam, że ze względu na to dobrze, że są obsadzone, co się stało, a przede wszystkim w jaki sposób! )))))))

Postscriptum Mówiąc o sposobach sadzenia. Posadzone w normalnej glebie w tablecie uniwersalnego torfu jest teraz posadzone w mieszaninie torfu i agrovermikulita (patrz co się dzieje). Niektóre nasiona są moczone, inni po prostu namoczone w wodzie, Epinay, w cyrkonią w energene - na% kiełkowania zanurzyć nezamachivanie nie jest szczególnie dotkniętych. Fenicja i Waszyngton kiełkującego bez teplichek i pokrycie folią. Inne rośliny w szklarni i nie będzie (nie chcemy) rośnie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Szparagi w domu: uprawa, pielęgnacjaSzparagi w domu: uprawa, pielęgnacja
Które mogą rosnąć z nasion?Które mogą rosnąć z nasion?
Jak rosną piękne szparagiJak rosną piękne szparagi
Winter Garden Jurij Iwanowicz: szparagi Sprenger, Kalanchoe, begonii, zdjęciaWinter Garden Jurij Iwanowicz: szparagi Sprenger, Kalanchoe, begonii, zdjęcia
Jak wyhodować Rose Home?Jak wyhodować Rose Home?
Szparagi w pokojuSzparagi w pokoju
Powielanie szparagi i pielęgnacjaPowielanie szparagi i pielęgnacja
Uprawy szparagów z nasionUprawy szparagów z nasion
Mam całkowicie zwiędły szparagiMam całkowicie zwiędły szparagi
Moje sadzonkiMoje sadzonki
» » » Jak rosną kwiaty z nasion, a co wyszło
© 2022 ProSadGuru.com