ProSadGuru.com

Porady dla początkujących kwiaciarni

Porady dla początkujących kwiaciarniZakup nieznaną roślinę, niektórzy, niestety, nawet nie interesuje specyfiki opieki, nie wspominając o prawidłowej nazwy botanicznej. I często lęk pojawia się tylko wtedy, gdy niezdrowe objawy. Chcę dać kilka prostych wskazówek dla początkujących kwiaciarnia pomóc znaleźć wspólny język ze swoimi zielonymi zwierzętami.

Przede wszystkim, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Dowiedzieć się, co pasuje do pokrycia początkujący go używać prawidłowo umieszczona w stosunku do kardynała.

Oczywiście, podlewanie roślin doniczkowych ma nadrzędne znaczenie. Każdy gatunek ma swoje preferencje, co jest na pewno do naśladowania. Na przykład, hibiskus, lantan, tsiperus, Tradescantia, paprocie - jest wilgoć kochający rośliny. Begonia, Saintpaulia, Kohler, gloxinia i inne episcia GESNERIACEAE - nie wlać zbyt, w przeciwnym razie woda będzie stagnacji. A sukulenty uwilgotnienia generalnie przeciwwskazane, ponieważ to prowadzić do śmierci rośliny.

Rośliny takie jak cyklamen, Amarylis, gloksynia, bulwiaste begonia, rozszczepiać Przydatnym dodatkiem do zwykłych podlewania dwa razy w tygodniu obniżono do głębokiego miseczki z ciepłą wodą przez 30 minut. Ze względu na to, dolne korzenie i bulwy dobrze przekrwione i żarówki nie zostaną wypełnione.

Wielu hodowców nie wiem czy zapomnieć, że gleba powinna być okresowo poluzowane dać korzenie trochę tlenu. My również nie należy zapominać o czystość, to znaczy, prostu usunąć nagromadzonego pyłu przez rozpylanie (w przypadku większości roślin), przemywając (dla materiałów skóropodobnych liści ficus, palmy, Philodendron, Cleve itd.), albo miękką szczoteczką (na liściu aksamitu Saintpaulia, gloxinia i in.).

Nawóz jest potrzebna wszystkich roślin. Ważne jest, aby ustawić każdą roślinę jej system zasilania - organicznej, mieszaninę mineralnego, czasu i dawki aplikacji. Ale jest jedna zasada, która dotyczy wszystkich - opatrunek wstrzyknięto jedną godzinę po zwykłej podlewania.

Główne błędy w transplantacji: nieznajomości odpowiedniego składu gleby, bez konieczności transplantacji (w nadziei, że to pomoże pozbyć się dolegliwości), przeszczepu późną jesienią lub zimą. Nie zawsze kompletna roślina potrzebuje przesadzania. W niektórych przypadkach wystarczy przejechać ją w szerszym miski i dodać nowy kawałek ziemi.

Większość ogrodników nie umieszczać żadnych mielone lub w drenaż, pokruszony węgiel drzewny, a on przynosi znaczące korzyści.

W odniesieniu do przycinania, konieczne jest wiele roślin. Jeśli nie chcesz, aby Twoje rośliny są rozciągnięte i straciły efekt dekoracyjny, nie powinny one być „żal” - spędzają każdej wiosny cięcia. Prawidłowo wykonana operacja pozwoli objętość rośnie krzew z obfitego kwitnienia.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Lantana kwiat i jej uprawaLantana kwiat i jej uprawa
Stwierdzimy pokój ekspozycji dla roślinStwierdzimy pokój ekspozycji dla roślin
Świat storczyków. Wskazówki dla początkującychŚwiat storczyków. Wskazówki dla początkujących
Tradescantia dla hodowcy wyjściowejTradescantia dla hodowcy wyjściowej
Moja GESNERIACEAEMoja GESNERIACEAE
Begonia królewskaBegonia królewska
Episcia miedzi (episcia cupreataEpiscia miedzi (episcia cupreata
Dlaczego nie moje gloxinia kwitną pąki?Dlaczego nie moje gloxinia kwitną pąki?
Cyklamen OjczyznaCyklamen Ojczyzna
Pomysł stworzenia kwiatowy ogród na parapeciePomysł stworzenia kwiatowy ogród na parapecie
» » » Porady dla początkujących kwiaciarni
© 2022 ProSadGuru.com