ProSadGuru.com

Moja gipperastrum bloom

Chciałbym powiedzieć o innym roślina, który dostał mnie zupełnie przez przypadek. Było tak: miałem w tym czasie już był Coy jakieś kwiaty, ale w małych ilościach i przeważnie nie kwitną, ale zwykli sukulentów. I nagle znajomy prowadzi mnie do pracy z puli, która jest bulwiasta roślina z długimi liśćmi godne uwagi. sąd dla niego nie było nikogo, a szkoda wyrzucić, dlatego zdecydowano się dać go do mnie. I oczywiście zostawiła go w domu, ale większego wrażenia na mnie, roślina ta nie produkują wcale.Należy zauważyć, że w tej postaci stał w moich trzech lat, nic dziwnego się z nim dzieje, mimo że starał się karmić regularnie nawozić i woda. Znajomy twierdził również, że kwitnie, a raz w roku. Ale w ciągu tych trzech lat, ale nic nie zielonymi liśćmi i wykonane przez niego.Wkrótce moja cierpliwość zabrakło i rzuciłem wszystkie próby, aby go rozkwitać, postanowił, że ja po prostu podlewanie, ale zobaczymy co się stanie.A w lutym ubiegłego roku, nagle zauważył, że wśród liści coś widział, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej i zauważył, grube łodygi, szczerze mówiąc, na początku nie mogłem uwierzyć własnym oczom, myślałem, że może istnieć jakaś nowa liście będzie rosnąć, jednak okazało się, że roślina jest naprawdę będzie kwitnąć kilka dni.Szypułki się zaledwie kilka dni, nie oczekują od niego taki szybki wzrost! A kiedy zaczął rozkwitać, byłem bardzo zaskoczony - istniały cztery ogromne bud. Ja też pamiętać, że nazwa rośliny do mnie nikt nie zgłosił, a ja sam nie był zainteresowany, to do tego momentu kwitnienia.

Wideo: Hippeastrum: BLOSSOM

Po pierwsze bud wyrósł, zdałem sobie sprawę, że ten gipperastrum, zanim miałem zamiar kupić to sam, ale nie odważył. Ciekawostką jest fakt, że miałem jeden kwiat zakwitł pierwszy, a pozostałe trzy rozkwitły dopiero po zwiędłe, czyli w tym samym czasie rozkwit wszystkie cztery pąki, nie byłem w stanie osiągnąć.Kwiat jest rzeczywiście mądry, nie żałuję, że musiał czekać na kwitnienie tak wiele lat, warto było naprawdę. Szkoda, że ​​zanika dość szybko, podoba się jego piękno Tylko tydzień.W tym roku mam go ponownie zakwitł, to po raz drugi! Mimo, że nie spodziewałem się, że zakwitnie jak wszyscy zima I uparcie walczył z Wełnowce, które gipperastrum również lubianych). To piękno I teraz stoi na moim oknem).

Wideo: Hippeastrum: kwitnienia i zapylania

Zobacz także video: pielęgnacja roślin Gipperastrum.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Najbardziej bezpretensjonalny roślin - sansevieriya!Najbardziej bezpretensjonalny roślin - sansevieriya!
MarantaceaeMarantaceae
Fioletowy i pielęgnacjaFioletowy i pielęgnacja
Wdzięczny dracenyWdzięczny draceny
Jak ja przypadkowo posadzone drzewa brzozowegoJak ja przypadkowo posadzone drzewa brzozowego
Chińska róża żyje!Chińska róża żyje!
Clerodendrum kwitnąceClerodendrum kwitnące
Moja piękna znowu mnie uszczęśliwia!Moja piękna znowu mnie uszczęśliwia!
Awokado jest moje egzotyczneAwokado jest moje egzotyczne
Sekrety euharis kwitnieniaSekrety euharis kwitnienia
» » » Moja gipperastrum bloom
© 2022 ProSadGuru.com