ProSadGuru.com

Ural opowieść ogród Tatyana Gołubiewa

Wideo: KVN Olga Kartunkova: Najlepszy!

skład ogrodnictwo

Nie mogę powiedzieć, że mój ogród posiada kompletną formę. Co roku coś się zmienia: czasami rośliny spadek po zimie, czasami nie mogę ominąć innowacje. Formacja ogród - proces twórczy, a nie ma końca.

Właściciel ogrodu: Tatyana Gołubiewa, Inżynier
ogród Lokalizacja: Region Swierdłowsku
charakter: ogród z kolektorem
działki: 11 arów
Wiek ogrodzie: 26 lat

Ściany do ściany

Układ jest w dużym stopniu zależny nieregularne Topografia: spadania w okolicy - około 5 metrów. Trzy tarasy połączone schodami, płynąć do siebie i stoki obszary wzmocnione mury oporowe z kamienia naturalnego.
Ściany inny projekt: masywny z dużym kamieniu w części fragmentu krajobrazu i płyt kartonowo-gipsowych, pokrytego cienką zbrojonego kamienia, z przodu, regularne strefy.

Granica między krajobrazu naturalnego i formalnym stał się altanka z drovnitsa i znajduje się w pobliżu stawu. Wzdłuż zakrzywionych ścian oporowych I sadzi marchew, buraki i inne warzywa z dekoracyjnych szczytach, aby podkreślić kierunku torów.

Zimą i latem

Ural pogoda jest kapryśna i nieprzewidywalna, niektóre gatunki roślin nie tolerują naszego klimatu, więc mieliśmy dużo eksperymentować.

Kiedy zacząłem układać na ogród, informacje o roślinach ozdobnych jest prawie nie istnieje, wszystko musiało podnieść empirycznie. Zająłem sadzonek zarówno dla małych dzieci, wiele z roślin wyhodowanych z nasion. Pierwszy pojawił iglastych: tui, jałowca, cedru sosny, jodły. Trudno jest sobie wyobrazić, że w jednym czasie były one małe sadzonki: teraz muszę wyciąć rośliny uprawiane w górę w celu zaoszczędzenia miejsca na kwiaty.

Umieściłem iglaki tak, że tworzą one intrygi: jak spacer w ogrodzie stopniowo wspaniała panorama. Ponadto działają one jako akcenty i stworzyć niepowtarzalny mikroklimat - jest teraz pod nimi rosną byliny cieniu tolerancyjny.

Duża różnorodność iglastych pozwala dostrzec strony jako doskonałe wiecznie (od żółtej do srebrzystego niebieskiego cienia igły) kompozycji w dowolnej porze roku.

Pionowe tui korona i sosen zmienić i podkreślają trójwymiarowe kształty kamieni i pełzanie jałowce i mikroflory wizualnie powiększyć wąskie tarasy samolot i skutecznie z nimi na dół.

skalne ogrody

Jest to kolejny z moich hobby. Inny kształt, wysokość i nadzieniem warzywnym, skaliste ogrody dać kompletności strony - oni naśladować górski krajobraz i służyć jako przejścia z jednej strefy do drugiej. Jasne plamy istotne w ogrodach skalnych, rośliny okrywowe - stonecrops, goździki, Iberis, trawy, paprocie, karłowate - stworzyli malowniczą scenę. Na niewielkim skalistym wzgórzu posadziłem kilka rodzajów młodzieży. Interesujące jest to, aby zobaczyć, jak zmienić kolory na sezon i rozkwicie. Taka różnorodność w zielonym tle świerku &lsquo-Nidiformis&rsquo- efekt górzystym.

Aby chronić glebę przed przegrzaniem i słonecznych wymywania zjeżdżalni alpejskich używam tłucznia, w klombów - kora cedr. Taki sposób można skrócić czas chwastów chwastów, co jest bardzo ważne.

Kolekcje

Baseny otoczone dość dużej kolekcji wierzb ozdobnych i bylin. Balans kolorów jest bardzo ważne dla mnie, ponieważ kolorystycznej ogrodzie idei - wszystkie odcienie zieleni z małymi wtrąceniami jasnych kolorach farb. Dlatego przy tworzeniu kolekcji hosta I przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor i kształt liści. W mixborders harmonijnie zmontowane Astilbe, Żurawka, DAYLILIES, fiołki, peltifillumy, Goryanka i inne rośliny - Kwitnienie rozpoczyna się na przełomie maja i kończy późną jesienią.

Wideo: Przedszkole №13 miasto Tawda. cartoon animacja "Baśń o dziewczynce Nina i Ognia"

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Styl ściana oporowaStyl ściana oporowa
Jak sprawić, by złoże kamieni: kilka wskazówekJak sprawić, by złoże kamieni: kilka wskazówek
Jak stworzyć ogród na skarpieJak stworzyć ogród na skarpie
11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie
Angielski ogródAngielski ogród
Ogród na stokach, tarasów i trawnikachOgród na stokach, tarasów i trawnikach
Japoński ozdobne kamienie ogrodowe jako rodzaj projektowania krajobrazu i projektowania -…Japoński ozdobne kamienie ogrodowe jako rodzaj projektowania krajobrazu i projektowania -…
Rustykalny ogród z dzikich stokrotekRustykalny ogród z dzikich stokrotek
Style ogrodów skalnychStyle ogrodów skalnych
Ogród na stokachOgród na stokach
» » » Ural opowieść ogród Tatyana Gołubiewa
© 2022 ProSadGuru.com