ProSadGuru.com

Ogrody Anglii: Bourton Manor House

Obszar wejście, ogród angielskiBourton Manor House jest chyba jednym z najbardziej niezwykłe w Gloucestershire. Strike i młodzież z tej pozornie starego ogrodu, a obfitość pięknej scenerii z formalnego układu, a pastelowe kwiaty łóżka, które zmieniają kolor w oparach mgły.

Film Podstawy projektowania krajobrazu z 3 - elitarnych brytyjskich ogrodów: Video

Spodobało nam i uwagę ogrodnika Paul Nicholls, który pokazał nam ogród. A po naszej małej wyprawy dołączył uroczej gospodyni Pani Bourton Dom Monique tempie, co było miłym zaskoczeniem. Po tym wszystkim, wiedząc, że ogród jest zamknięty dla prasy, w wywiadzie nie spodziewaliśmy.

- Pan Nicholls, jak długo pracował jako ogrodnik?
- Ogrodnictwo - by opóźnić proces, nie jest układania płytek. Mam ogrodnictwo przez około czterdzieści lat, to tutaj - dziewięć. Wszystkie cztery z nas, a my pracujemy dość intensywnie. Po tym wszystkim, z wyjątkiem jednego hektara ogrodu wokół domu mamy trzy hektary pola po drugiej stronie drogi. Jesteśmy cicho sadzenie drzew i jego Mam nadzieję, że z czasem będzie niewielka Arboretum.



- Na głównym ogrodnikiem jakieś ulubione miejsce w ogrodzie?
- Nie jestem związany z żadnym konkretnym obszarze, a dla całego ogrodu. A jeśli pracuję dzisiaj w ogrodzie Fountain - kochał, jutro - szklarnię, potem na ogród. Kocham i wschodnie mixborders w ciepłej palecie barw, a długi kombinacje zachodnich miękka i tekstury. A dom cień w którym rosną cieniolubne i delikatne rośliny i regularny ogród i krokieta i stragany w przedniej części domu. Być może zauważyłeś, że mamy dużo bukszpanu, wiele fryzur. W celu utrzymania dobrej kondycji, trzeba go kosić dwa razy w roku, ale niestety mają czas tylko raz.

Wideo: Ogrody. 1 seria. ogród Volchin

- Masz dużo evergreeny, ozdobny ogród przez cały rok. Co sądzisz sezon jest najbardziej imponujące?
- Należy zauważyć, że wiele osób nie wierzy w to kolor zielony, wierząc, że to nie może być solistą w ogrodzie. Oczywiście, jasny kwiat jakiegokolwiek uprzedzenia. Ale mamy dużo odcieniach zieleni, od żółto-zielonego światła do ciemnego szklanej butelce. Żywopłoty również zielona i wszystko inne. A jeśli chodzi o miłe dla oka, prawda? W tym świetle, jak to jest dzisiaj, kiedy nasz zwykły mgła i mżawka, drobne, jasne kolory są wygładzone. W taką pogodę, uwielbiam chodzić po ogrodzie. Przyjdź do nas od końca lipca do końca września - nie może się nie udać. Bourton Dom - oczywiście nie w ogrodzie wiosna. On wydaje się być dość stary i zarośnięty, ale dopiero po tym jak zostały posadzone w ziemi i ustawić pojemnik wszystkie rośliny nezimostoykie. Kilka lat temu zrobiliśmy granicę jednego tylko sissies. Teraz patrzy pustovato dlatego usuwamy je na zimę w szklarni. W zasadzie nie ma wygląd duże tropikalne rośliny, dość ciężki, ciężki w dużych pojemnikach. Na jesieni możemy wyciągnąć z pojemników naziemnych i transportowane do szklarni, a sprężyna gruntem powrotem.

Film: TV Channel "zagroda" - Ogrody Wielkiej Brytanii. odrodzenie

- Pani Pace, podejrzewam, że zostały poczęte opakowanie granic jest nie tylko z miłości do niezwykłych roślin. Pomaga wam trochę co roku, aby zmienić obraz ogrodu z jego sztywnym wystarczająco regularnym układzie.
- Rzeczywiście, ogród się zmienia, choć podstawowe formy pozostają niezmienne. Tropical granicy - najbardziej uderzającym przykładem. Muszę przyznać, że nie wiem nic na temat roślin. Wiem, co muszę efekt wizualny. Nie jestem ogrodnikiem i architekt krajobrazu. Z wykształcenia jestem projektantką mody. Ale wzór - sztuka globalny i zasady wąskim zakresie mają zastosowanie w innym. Przez ostatnie trzydzieści pięć lat byłem zaangażowany w odbudowę domów. To jest nasza pasja z mężem. A dom jest zawsze związane ogród. Kiedy kupiliśmy Bourton Dom na dwadzieścia pięć lat temu, ogród był w stanie szokujące. Można powiedzieć,
zaczęliśmy od zera. Mamy świetny zespół. I - generator pomysłów i ogrodnicy je interpretować. I w dużym stopniu polegają na wiedzy i oczywiście smak.

- Można zobaczyć, że Paul - doświadczonego ogrodnika. Tylko doświadczony człowiek z całego spektrum kolorów ogrodzie dadzą pierwszeństwo zielony.

- Dla mnie, zielone - najlepszy z całej palety. Po kolor nie odgrywa w zasadzie, że każdy człowiek ma swoje własne postrzeganie skali. I postawić zakład na fakturze, kształcie i małej architektury. W moim ogrodzie, główną postać - tzw odwróconej łodzi. Jest wszędzie: w sylwetkami płoty i żywopłoty. Powtórzenie pomysłów - kluczem do dobrego projektu. Po pierwsze, łączy różne obszary ogrodu i określa wyraźną rytmu. Po drugie, każdy gość poczuje się tu komfortowo, ponieważ powtórzenie kształtów i sylwetek w ogrodzie pozwala uzyskać wygodny szybko.

- Dlaczego zacząłeś po przeprowadzce tutaj?
- Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zwrócić się do historii. Pierwszy Bourton Dom został zbudowany w około 1550 roku. Potem dom był kilkakrotnie przebudowywany, ostatni raz na początku XVIII wieku. A w ciągu ostatnich trzydziestu lat zmieniła sześć gospodarze. Kiedy przeniósł się tutaj, wszędzie był chaos. Przywieźliśmy wszystko w porządku jest bardzo powolny. Aby utrzymać tę gospodarkę, to wymaga dużych inwestycji. Mój mąż musiał pracować w Londynie, więc mogę sobie pozwolić na ogród. Oczywiście, on uważa, że ​​bardziej mi ze sklepów w Londynie, tym lepiej. Jest to bezpieczniejsze dla naszego budżetu. Poważnie, ogród - nie opłacalne zajęcie. Byłem bardzo szczęśliwy, że mój mąż jest zakochany w tym domu i ogrodu. Tylko szesnaście lat po ruchu, byłem w stanie powiedzieć, że teraz widzę, co chciał.

- W wielu ogrody duma z miejsca poświęca się kolekcją róż, ale nie.
- Z reki dostaje mi różaniec, który cierpiał z powodu tej choroby poważnie. Nie mogę powiedzieć, że nie podoba mi róże, ale na pewno nie podoba mi się, gdy są one podawane jako zbiór. Róże są właściwe w mixborders, są bardziej korzystne szukać razem z innymi roślinami. Monoposadki i patrzeć nudzić, a każdy rok wymagają więcej opieki. Więc postanowiłem się pożegnać z ogrodem różanym. W tym czasie w modzie małych regularnych ogrodów. Nie chciałem, aby to zrobić w stylu angielskim. Jeśli spojrzeć na wzór bliżej, widać, że jest to swastyka, symbol buddyjski, który przez tysiące lat. To był tylko ze względu na fakt, że jest teraz związany z faszyzmem, nie poddawaj się. Dla mnie jest to starożytny symbol życia. Mamy posadzone róże zamiast pięciu tysięcy sadzonek bukszpanu. Minęło siedem lat, zanim zaczął je wyciąć. To było w 1990 roku, tak, że stragany wkrótce będzie 19 lat. On wygląda stary, ale w rzeczywistości jest jeszcze bardzo młody.

Wideo: Borgli dom - wielka rezydencja w Anglii

- Wiek Sadiku daje ten basen z wodą - to coś, co na pewno stara.
- z nim - to już inna historia. Przed szkole mojej córki był mały staw z terakoty. Wyglądał dokładnie tak, ale to było o połowę mniejsze. Przeprowadzono ryb. Myślałem, że jest piękny. I duży basen stał tu przed domem, to wzrosła miniaturowe iglaki. Można sobie wyobrazić, co to był straszny widok ... okazało się, że wykonane przez wielkich lokalnych targach w 1851 roku. I pamiętając eleganckie rozwiązanie do szkoły, postanowiłem przekształcić go w staw z roślinami i rybami.

Pani Pace zaprosił nas do przytulnej kawiarni na Bourton Domu wypić filiżankę prawdziwej angielskiej herbaty i spróbować pecan pie, lokalnych receptur. Bardzo smaczne. Może będzie mógł spróbować w przyszłym roku, a ty? Idź do Bourton House! Jest on otwarty od końca maja do września.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Wszedł do Moskwa legendarny angielski ogrodnik David DomontWszedł do Moskwa legendarny angielski ogrodnik David Domont
Krajobrazu: określić, co trzebaKrajobrazu: określić, co trzeba
James Manor otworzył swoje podwoje dla zwiedzającychJames Manor otworzył swoje podwoje dla zwiedzających
Brenda Colvin - założyciel ogrodnik zawoduBrenda Colvin - założyciel ogrodnik zawodu
Tworzenie kompozycji ogrodowej: porady projektanta krajobrazuTworzenie kompozycji ogrodowej: porady projektanta krajobrazu
Amatorskie ogrodnicy rodzi dziwne kwiaty - Twój ogród ™ - rośliny z całego świata!Amatorskie ogrodnicy rodzi dziwne kwiaty - Twój ogród ™ - rośliny z całego świata!
Ogrody Anglii: trenthem Gardens (ogrody TrenthamOgrody Anglii: trenthem Gardens (ogrody Trentham
Verse o warzywach (tylko żartowałemVerse o warzywach (tylko żartowałem
Ogrody Anglii: CotswoldsOgrody Anglii: Cotswolds
Wystawa w Odessa: Finca wiejskim krajobrazemWystawa w Odessa: Finca wiejskim krajobrazem
» » » Ogrody Anglii: Bourton Manor House
© 2022 ProSadGuru.com