ProSadGuru.com

Ogrody Anglii: wywiad z Johnem Brooks

Ogrody Anglii: wywiad z Johnem BrooksJohn Brooks był i pozostaje najbardziej znanym projektantem ogród dla zagranicznych rosyjskich ogrodników. Siergiej Kaliakin spotkał się z słynnego autora bestsellerów na temat projektowania ogrodu we własnym ogrodzie.

- Mr Brooks, utworzono wiele pięknych ogrodów. Jaka jest tajemnica sukcesu?

- połączenie potrójne. I postępować z życzeniami lokalizacji ogrodu klienta i istniejącej struktury. Zawsze mówię moim klientom, że istnieją dobre i złe sposoby, aby ogród. I pokazuje właściwą opcję. Jeśli jest zbyt drogie, zamiast torując żwiru, robię, ale zamiast ściany murowane - beton. Ale projekt pozostanie taka sama. Niekoniecznie przeprowadzić wszystkie prace na raz, można podzielić je na kilka lat. Ludzie nie powinni zapominać, że aby ogród - to drogie. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba współpracować z klientem, a nie klienta, starając się spełnić jego życzenia i pozostać w zgodzie z lokalnymi warunkami i architektury.

Film: Prywatne przedszkole Poznyaki - ukraiński pamiątkami, prywatny ogród z chińskim i angielskim

- projekt jest bardzo kolorowe kompozycje, na przykład, połączenie niebieski i fioletowy z cytryną. Dla Anglii jest dość niekonwencjonalny ...

- Kocham jasne, żywe kolory: cytryna, żółty, niebieski. Generalnie, kolor - nie najważniejsze dla mnie. Farby się zmieniają, ale sztuka ogród, który jest ciągle z nami - to kształtuje i sylwetki.

- W ogrodach, które robisz, nie tracą kształt?

- Jeśli zorganizować mury oporowe schody, tarasy, będą posiadać tyle i dom. Lądowanie są mniej trwałe, ale używam do projektowania więcej niż krzewów bylin. Klienci często starannie tendencję, posadzone kwiaty siebie, jestem bardziej zainteresowany lądowania strukturalnej.

Wideo: Angielski z Victor, native speakera. Prywatne przedszkola "rozwój"

- Zwolennicy stylu naturalnym, wręcz przeciwnie, jest używany głównie bylin zamiast krzewów ...

Wideo: Angielski w przedszkolu (Navoi)

- Naturalne ogród jest teraz w modzie. Oczywiście, kontynentalny klimat z gorącym i suchym latem i śnieżne zimy bylin jest całkiem w porządku do skutku dwa-trzy miesiące. Ale mokry i wietrzny klimat Anglii, wszystkie te zioła szybko staje się płaski, mokry i rozpadnie. Zobacz, jak wygląda teraz pole kukurydzy ... Wszystkie rośliny mają swoje miejsce.

- Myślisz, że jest moda w ogrodnictwie?

- Nie jestem mody. Ogrodnictwo jest bardziej fundamentalna. naturalne materiały - drewno, ziemia, kamień - będzie zawsze, i zależy od projektanta, jak zastosować je w nowy sposób. Ale kiedy te ogrody, jak moje, zaczynają zdobią lustra w ramie ze stali nierdzewnej, to wygląda bez smaku, a dwa lata później, a nie modne. Te projekty są odpowiednie w ogrodzie na dachu w samym centrum miasta. Ale nie można być zbyt szokujące w prowincji, gdzie przestrzeń jest większa. Modne rzeczy są lepsze dla Chelsea Flower Show. To jednak ma bardzo niewiele wspólnego z ogrodnictwa i projektowania dla zwykłego człowieka.

Wideo: Angielski dla dzieci (prywatny ogród Junior)

- Ty uczestniczył w Flower Show w 70-80 lat, a nie tylko wygraną. Jest różnica pomiędzy Chelsea a teraźniejszością?

- Jury show jest nadal siedzi wiele starych hodowców roślin, pochodzą one we wszystkich komisjach, i to jest straszne. Royal Horticultural Society (RHS) prawie nie przyczynia się do promowania projektowania ogrodu. Ale teraz jest niezależną siłą. Bo bez Ogrody Chelsea stanie nic: zapewniają one telewizyjny i public relations. Oczywiście, ogrody stały się większe i lepsze, ale niestety są one oparte - biznes, pragnienie, aby dostać się do ostrości aparatu. To nie ma nic wspólnego z Flower Show. ... i projektanci starają się być inna, ale bardzo niewiele osób się - aby odróżnić się przez wzgląd na
Różnice w tych samych obszarach bez odpowiedniego środowiska jest bardzo trudne.

- Powiedziałeś kiedyś, że widzisz teraz w ogrodzie tylko błędy ...

- Tak, ludzie popełniają błędy, i widzę je. Albo nie byłem w tym wieku. I nawet kiedy kierowania użytkowników do ogrodu, Czasami myślę: O, mój Boże, horror tam!

- W swoim ogrodzie rzeźby są zawsze pięknie wpisany w okrąg. Jak ty to robisz?

- Dziękuję. To my - złapać odpowiednie proporcje ... Chyba dlatego ludzie przychodzą do mnie. Staram się to proste i, jak mówią, w czoło. Trudno jest znaleźć dobrą rzeźby ogrodowe. Wiele rzeczy, ale to wszystko bzdury. Najczęstszym błędem - dysproporcja rzeźb i ogrodem.

- Jesteś uznanym ekspertem w islamskich ogrodów. Czy mają szanse w Europie?

- Islam otrzymał złą reklamę z powodu wydarzeń w Nowym Jorku i Londynie. Ale ludzie są coraz bardziej zainteresowani w tych ogrodach, myślę, że lubię ich prostotę i formalności. Prywatne ogrody są często wydłużone i prostokątne, układ islamski jest łatwo dopasować do nich. A teraz jest pobudza zainteresowanie i globalnego ocieplenia. Ludzie zaczynają łączyć islamski konstrukcja z włoskiego Wypełnienie: cyprysy, drzewa oliwne i cytrusowe. Co jest naprawdę trudne do zrobienia - prawdziwy ogród japoński, może tylko japoński.

- Twoje książki są bardzo popularne w Rosji, to prowadzone kursy mistrzowskie w Moskwie i Petersburgu. Gdzie widzisz różnicę między ogrodnictwie w Rosji i Anglii?

- O mój Boże, mogę napisać kolejną książkę o nic! Różnica nie jest przede wszystkim w klimacie, a nie w ogrodach, a także w kulturze. Może moje słowa zabrzmi szorstki, ale to prawda: nie kulturę ogrodniczą w Rosji. W Anglii każdy, nawet jeśli on nic nie wie dużo o ogrodach, wydaje się w jakiś sposób związane z ogrodnictwem. Kontynent całej powszechne warzywo kultura, mówią, land-Działki, że różni się od ogrodu kwiatowego. Myślę, że po prostu odejść kulturowo od tych ogrodach warzywnych i spróbuj stać się nowoczesnymi Europejczykami, ale to nie zawsze działa. Ponieważ nie zostały jeszcze wprowadzone w ten sposób. Dość zabawny podczas wakacji prowadzony przez ogrodów angielskich, a następnie pomyśleć: Oh, wygląda o wiele lepiej niż ja, pozwól mi zrobić to samo ...

W moich kursach mistrzowskich w Rosji, dziewięćdziesiąt procent widowni była kobieta, nie rozumiem dlaczego. Oni woleliby amatorów ogrodników, dla nich to jest hobby. Były one bardziej miękkie i bardziej elegancki w Petersburgu. W Moskwie, że ... hm ... jak byłem w Londynie ...

- Bardziej agresywny, zajęty?

- Tak, dokładnie. Chciałem powiedzieć: Relax trochę! Mam bardzo ciekawe doświadczenie. Ja pracowałem na całym świecie, a jedna z tych rzeczy, które cieszyć się - wyrazem różnicy w kontekście kultury w projektowaniu ogrodów.

- Mamy teraz boom ogród nie jest trudne do znalezienia najnowszych odmian roślin. A wiele z nich patrząc i kupowanie, tworząc ogród kolekcji. Możemy mówić o tym wzorem ogrodzie?

- Każdego ranka po przebudzeniu, jesteś podjęciem decyzji projektowych: co nosisz. Nie ciągnij jej ubrania i wszystkie dekoracje, które masz. Iść do supermarketu, przejechać na koniu, pójść do teatru w godzinach wieczornych - wszystko na swój strój. I roślina musi również spełniać cele projektu.

Rozumiem, dlaczego tak się dzieje: Oh, chcę go, lubię to! Wszystko, co mogę doradzić - nie kupić rośliny naraz. Kupić trzy lub cztery kopie. Jest zrozumiałe, że chcesz mieć wszystko, ale stopniowo nauczyć się panować nad sobą. Myślę, że wszystko zaczęło się z błędami. To wspaniałe uczyć się na błędach. Więc zanim zabraknie zakupy, wystarczy spojrzeć wstecz i pomyśleć, że rosną wokół ciebie, jakieś dzikie kwiaty, drzewa i krzewy. Oczywiście, wiem, że lista jest bardzo ograniczone w Rosji. Ale jest ona ograniczona do jakiegoś powodu. Klimat, uprawy roślin ogrodniczych ... I starasz się dopchać jak najwięcej materiału obcego!

- Wiele roślin rosną bardziej umiarkowany klimat i na środkowym pasie.

- Potem trzeba być bardziej ostrożnym. Banany są dobrze owocować Wielkiej Brytanii - ale są one w moim ogrodzie na miejscu będą wyglądały jest po prostu śmieszne! To jest to, czego brakuje części: zaprojektować oczy, które analizują gleby, i dał do myślenia.

- Chcesz jeszcze raz przyjechać do Rosji?

- Jeśli jestem zaproszony - oczywiście.

Wywiad podjęte w 2008 r.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pionowe ogrody Patrick BlancPionowe ogrody Patrick Blanc
Mały ogród z wielkim sercem Lindsay baudinetMały ogród z wielkim sercem Lindsay baudinet
John BrooksJohn Brooks
Wymagania dotyczące zawodu „projektowania krajobrazu i architektury”Wymagania dotyczące zawodu „projektowania krajobrazu i architektury”
Ogrody Anglii: Foggy BottomOgrody Anglii: Foggy Bottom
Botanicy studia zarobić pieniądzeBotanicy studia zarobić pieniądze
Jak stworzyć ogród skalnyJak stworzyć ogród skalny
Historia Landscape DesignHistoria Landscape Design
To powinno być w stanie landscaper?To powinno być w stanie landscaper?
Jak leżał na ogródJak leżał na ogród
» » » Ogrody Anglii: wywiad z Johnem Brooks
© 2022 ProSadGuru.com