ProSadGuru.com

Górale Chris Gisela: wywiad

site mixborders Chris GiselaKrajobrazy belgijskiej Flandrii, zwłaszcza nadmorskich, nie są bogate pochylnie. Ale tu żyć Highlanders - a nie ludzi, oczywiście, roślin. Zwiedzając architekt krajobrazu i wielkim miłośnikiem tej kultury, Chris Gisela, odwiedził Siergiej Kaliakin.

- Pan Gisela co prawdziwy belgijskich Gardens?
- Wiele żywopłoty, które zapewniają pełną prywatność oraz dobry kontrast między wierszami zweryfikowane Kwietniki i masy wypełniające kwiatów. Ogrody belgijskie są bardzo popularne. I prywatne ogrody, które otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, był o wiele bardziej w ostatnich latach. Przyjdź do nas Brytyjczycy, Niemcy, Holendrzy, od kilku lat mój ogród jest odwiedzana przez grupę Rosyjskiej.


- Ogrodzenia skutecznie rozbił dość dużą przestrzeń ogrodu na kilka zielonych pokojach i jednocześnie połączyć je ze sobą.
- Okazało się, że robiłem ogród w dwóch etapach. Pierwszy odcinek około piętnaście akrów, na którym stoi dom, kupiłem dwadzieścia dwa lata temu. Cieplarnianych po prostu stał na granicy. Potem pojawiły się pierwsze żywopłotów grab, załączając terytorium miejscu i oddzielenie regularny ogród z prostokątnym stawem, przestrzeń przed moim biurze, strefie rekreacyjnej przy wejściu, ogród rodzinnym za domem, w którym wszyscy mają ze sobą i mixborders obiad w stylu naturalnym. Dziesięć lat temu miałem okazję kupić jakieś trzydzieści akrów. Ogród eksplodowała - obejmuje okolicę. Postanowiłem rozwiązać ten efekt - nowa strona jest bardziej otwarty. Trawnik, półksiężyce włosów trawie przeplatane z geranium i Świerzbnica, samotnym kasztanowca - co może być bardziej naturalnego? A teraz nadszedł czas, aby podjąć na nowo starą witrynę. Chcę zmienić przestrzeń wejściową: Ustaw krzewów róż i piwonie, Wszystko pozory pelargonie `Anne Thomson`- ładne i proste. Roślina mam wystarczająco jasne w moim ogrodzie kwiatowym, ale tutaj chcę dostać dużo odpoczynku.

Wideo: Rashid "góral" Magomedov - Rodrigo Damm || Rashid Magomedov vs atrakcji Jordanii Rodrigo Damm

Wideo: Rustam Habil i Abdulmanap Nurmagomedov dzień przed ważeniu w UFC LONDON


- Jako zawodowy architekta krajobrazu i stał się bardziej udane byliny hodowcy?
- Rzeczywiście, moje główne zadanie - projektowanie ogrodów, ale żywię wielkie zamiłowanie do roślin. Wybór zacząłem trzynaście lat temu i od tego czasu przyniósł około piętnastu odmian Świeca Highlander oraz pięć odmian Brunner. Trzymam małą hodowlę z miejscem lęgowym - Tam i wybrane sadzonki. I nie sieją tyle - co roku około dwieście himalaistów nasion, nie więcej, trzy lub cztery sto Brunner. Poza tym, ja należę do dwóch klas geliantusa. Jednym ze sposobów, znalazłem w ogrodzie swojego klienta. Geliantus `Carine`- niższa forma of` gatunekLemon Królowa`Z ciemne, prawie czarne łodygi i kremowy żółty, pastelowych kolorach kwiatów.
- To niesamowite, jak szybko belotsvetkovy gatunek Brunner `Mr. Morse` był w Rosji.
- Mam kontrakt z holenderskim, są wielcy biznesmeni. Ponadto, Brunner, w przeciwieństwie do górali, dobrze pomnożyć merystem - z jednego zakładu do roku, można uzyskać tysiące. sortuje Highlander świeca-`Blackfield`, `pole pomarańczowy`a `Fats DominoI `` hybrydowypink Elephant`Myślę, że jej wielki sukces. O ile mi wiadomo, są one uprawiane na polach Kostaryki i samolotów przewozu do Holandii. Mimo to, ta metoda hodowli jest bardziej wydajne i tańsze niż laboratorium. rdest `Czarna Żmija`I nie zarejestrował - buszu po deszczu spada. Ale ja nadal będzie ją pielęgnować - jest bardzo nietypowe, a kolor, kształt i wielkość kwiatostanu. Zobacz jakie są bujne - prawie wielkości dłoni. Ale moim największym marzeniem - przynieść rdest polimorf z różowymi kwiatami.
- Ty w ogrodzie ogromny zbiór alpinistów, skutecznie wprowadzone w klombów. Dlaczego zatrzymać się na tej rośliny?
- Górale Uwielbiam ich naturalny wygląd, ich kwiatostan - świece i miotły. Nie lubię roślinę, pokryte kwiatami, tak, że liście nie są widoczne. Górale - że jest to konieczne. Wśród nich są spektakularne kwitnienie, szybko rośnie, ale nie agresywne gatunki, takie jak świeca-alpinistów lub polimorfu. Istnieją gatunki i odmiany o bardzo ozdobnych liści. A te, które silnie pełzać, można osiedlić się w ogrodzie, ograniczając swoje korzenie pół metra głębokości. Na przykład, mam rosnącej Persicaria mollis var. listkowatej (rdest miękkie) - to tylko niektóre bambus. Agresywny, ale piękne.

Wideo: Krótki film Ostatni Donut Chris Evans i Robert Downey Jr.


- W jaki sposób stworzyć wspaniały mixborders? Początkowo wszystkie planowane na papierze?
- Och, nie. Dla klientów, oczywiście, zawsze zrobić niezbędne plany, ale nie dla własnego ogrodu. Miałem listę istniejących zakładach, i zrobiłem to mixborder jak artysta maluje obraz. Jednocześnie co roku, mam coś zmienić, staram nowe kombinacje.
- Myślę, że to bardziej jesienny kwiat ...
- Nie, tutaj w czerwcu i jasnych kolorach. Rozpoczyna kwitnienie w maju do lipca nabiera tempa. Teraz, w połowie sierpnia, oczywiście, przyszedł dekoracyjny szczyt. Ten mixborder przyciąga niewiarygodną liczbę motyli ogrodzie. Ponadto, istnieje wiele traw ozdobnych. Bez nich w wielobarwne nasadzeń po prostu nie można zrobić - miękną kontrasty kolorów stwarzają potrzebę przemieszczania się, a on sam się szczuplejsze niż kwiatowy ogród.
- A jak wygląda twój ogród na wiosnę?
- Mam wiele żarówek - botaniczna tulipany, żonkile, duży zbiór odmian zawilce Dubravnaya i przebiśniegi. A kiedy kwitnienie Chistyakov zwyczajny, wszystko staje się żółty. Lubię żółty kolor na wiosnę - w rzeczywistości w naturze to prawda. I, oczywiście, nie zapomnij o Brunner.
- Pomimo swojej pracy należy znaleźć czas, aby cieszyć się ogrodem?
- Oczywiście. Jego pierwszą kawę piję, patrząc przez okno na mixborders. A po drugie, przyznaję szczerze, już w ogrodzie.

Pomysły Chris Gisela

(Chris Ghyselen, Tinhoutstraat 36 Oedelem Beernem (Belgia), (050) 78 14 90, chrisghyselen.be)

myśleć globalnie

Ułożyć emocji jazda w ogrodzie na etapie projektowania, dla strefy planowania ogrodu. Na przykład, zbliża się koniec mojej mixborders widzi gościa naturalną część ogrodu. Jest to najsilniejszy wizualny kontrast: przejście od relaksujący wielokolorowego lądowania. Na pickerel oko spoczywa.

Użyj powierzchni wody jak lustro

Jest to podejście do struktury stawu na stronie. Odzwierciedlać pracę, trzeba stworzyć piękny wygląd, który będzie odzwierciedlać. Ponadto, powierzchnia wody musi być całkowicie czysty. To pomogło mi oksygenatory roślinne i cyrkulację wody: pływalnia w nowej części ogrodu i starego stawu podłączonym przez małą prostokątnego kanału przepływowego z systemem pompowania. efekt lustra wzrośnie, gdy poziom wody będzie jak najbardziej zbliżone do poziomu powierzchni gruntu.

wymienić ulgę

Jeśli można uzyskać na płaskiej części przynajmniej niewielką różnicę wysokości, trzeba go używać. Nawet niski szczebel równinach uczynić przestrzeń ulgę. Wierz mi, goście ogród będzie go zauważy.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
VII Tydzień magazyn ogrodyVII Tydzień magazyn ogrody
Wspaniałość Butchart GardensWspaniałość Butchart Gardens
W Kijowie będzie sadzić ogrody świataW Kijowie będzie sadzić ogrody świata
Ogrody Belgia: sztuka topiaryOgrody Belgia: sztuka topiary
Ogrody przednie w HolandiiOgrody przednie w Holandii
Ogrody LongwoodOgrody Longwood
Ogrody Niemcy: Park der HerthaOgrody Niemcy: Park der Hertha
James Manor otworzył swoje podwoje dla zwiedzającychJames Manor otworzył swoje podwoje dla zwiedzających
Jak stworzyć ogród skalnyJak stworzyć ogród skalny
Ogrody Anglii: trenthem Gardens (ogrody TrenthamOgrody Anglii: trenthem Gardens (ogrody Trentham
» » » Górale Chris Gisela: wywiad
© 2022 ProSadGuru.com