ProSadGuru.com

Niosące Rose: osobiste doświadczenie Tatiana Zhirkov

Rosa, mróz na liściach

Często można usłyszeć: nie port róże, liście nie są obrzezani. Kiedyś to samo - aż do pierwszego naprawdę ciężką zimę.

W miejscach, gdzie moja chata, pierwszy śnieg jest niemal zawsze idzie do wiosny i śnieżne zaspy są zwykle wyższe metr. Róże idealnie pod przezimował dobrze i kwitną latem następnego roku. Ale w grudniu 2002 roku, na suchym lądzie bez przymrozków śnieg trafiony, i wielu róż zmarł. Ja również stracił dużą część mojej kolekcji.

Potem zacząłem się schylić i pokrycie róże na zimę lutrasilom. Wyniki przekroczyły moje oczekiwania: dorasta do ogromnych rozmiarów, które kwitną znacznie bardziej obfite i przyjazny. Wcześniej nigdy nie udało się osiągnąć taki rozbrykany rozkwit. Domek znajduje się w lesie, w północno-zachodnich przedmieściach. Śnieg topi się dość późno, więc róże kwitną później niż w innych dziedzinach, przez około dwa tygodnie. A kiedy zima bez dachu nad głową - przez miesiąc. Tak wiele odmian i naprawdę nie mają czasu, aby ponownie rozkwicie. Teraz druga fala kwitnienia jest prawie nie gorszy od huku pierwszego.

Po uruchomieniu się schylić krzaki, miałem do czynienia z problemem. Wyprostowany grube gałęzie chaynogibridnyh róże i róże floribunda są mniej elastyczne i bardziej kruche niż shrabov i pletistyh - bend dorośli trafia praktycznie niemożliwe. To może być tylko bardzo ostrożnie wygiąć młode pędy. Postanowiłem eksperyment: ustaw wyższą łuk i cięte róże na ich wysokość. Krzewy obmerzli nawet nie pokrywa metrowy, bardzo szybko zaczęła rosnąć i kwitnąć przez 3-4 tygodnie wcześniej niż zwykle, wpływając na jego wielkość i wspaniałość kwitnienia. Gdy tylko jako okazję do wykończenia ich tak, że każdy krzak był zawsze przynajmniej jeden kwiat. Od tego czasu, róże przycinanie, spędzam wiosną i jesienią tylko skrócić górną, aby pokryć wysokość.

Analizując wyniki zimie, zauważyłem jedną osobliwość: grupa osłonięte jeden duży kawałek lutrasila hibernacji pojedynczo lepiej chronionej krzewów.
A im większa powierzchnia, tym lepsze schronienie zimowania. I zdałem sobie sprawę, że w naszych trudnych warunkach są idealne na zimę i kwitną róże hodowane w cieplejszym klimacie, a nawet odmian szklarniowych.

Przygotuj sanie latem i jesienią

Od początku sierpnia, zatrzymuję się, aby nawóz azotowy. Azot promuje aktywny wzrost i tworzenie nowych pędów, które jeszcze nie mają czasu, aby dojrzeć przed zimnie. Dlatego do końca września będę kontynuować nawożenie nawozy potasowe i magnezowe oraz przyczyniają się do dojrzewania pędów.

Od początku września, zatrzymać nawadnianie całkowicie, nawet jeśli nie jest ciepły i sucha pogoda. W drugiej połowie miesiąca zacznie stopniowo przycinanie liści od spodu w bawełnę. Proces jest dość czasochłonne i trwa około trzech tygodni: Mam dość dużą kolekcję róż - około 400 odmian.

Na początku października, usunąć pozostałe liście i spalić je. Raz próbowałem opuścić róża z liści zimą, a mi się nie podoba wynik. róże następne lato bolało, kwitnienia był słabszy i musiał spędzić dużo czasu walcząc z overwintered na starych grzybów liści. Wiele przed prigibaniem i schronienie róże cięte kwiaty, owoce i jajnika. Moim zdaniem, lepiej jest nie robić tak, jak każdy przycinanie stymuluje wzrost. Podczas roztopów, które centralnej Rosji w ostatnich latach, często występujących w zimie, róż można uzyskać pod drodze wzrostu. Ma to negatywny wpływ na ich zimowisk. Wielu wierzy, że słabo dojrzałe pędy przed hibernacji powinny zostać usunięte. Moje doświadczenie jest przeciwieństwem: czasami hibernacji nie jest gorsza w ogóle w pełni dojrzała, a czasem nawet lepiej. Największym problemem, który może wystąpić słabo dojrzałych pędów, - suszenie w górnej części.

Pod koniec października - początek listopada, usunąć wszystkie zanieczyszczenia roślin w krzewów, bylin i odciąć płytkie, wykopanym w 5-10 cm gleby. Przez Hilling Odmówiłem, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku w moich kategoriach: róż podprevayut. Potem traktować wszystkie witriolu krzewów przed chorobami grzybowymi. Potem zaczynają wiązać i schylać shraby i róże pnące. Większość krzewów w jednej porcji położyć niemożliwe - złamać, więc zginać w kilku dotknięć. Moment, kiedy trzeba się zatrzymać, jest intuicyjny, pędy impedancji. W ciągu zaledwie kilku lat, aby rozwijać umiejętności, tak że połamane gałęzie są praktycznie nie ma. Na ziemi pędy nie umieścić, pozostawiając 10-20 cm szczelinę powietrzną i naprawić je w tej pozycji. Kiedy to jest być może najbardziej istotne i trudne etap się kończy, kładę łuk do róż śniegu rozbite. Są one ułożone w dwóch warstwach lutrasil-60 i wciśnięty w kilku miejscach, to nie będzie porwać w silnym wietrze.

Istnieją także tak zwane róże neukryvnyh. Jest to głównie mieszańce gatunków róż - białe, pomarszczone i Trzaski, zima-hardy odmian kanadyjskiej i amerykańskiej hodowli, jak również kilka starych odmian ogrodowych. Ale niewielu z nich może zimować w pełni wzrostu bez narażania późniejsze kwitnienie. Większość tzw Rose neukryvnyh zimują i kwitną znacznie lepiej, jeśli je. W zimy, wciąż matowe na głębokości śniegu.

Wykaz odmian o miejscu rosebook.ru. Lista jest dokonywane na podstawie osobistego doświadczenia rosyjskiego rosarian.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Dbać o różeDbać o róże
Dbać o różeDbać o róże
My Tea - hybrydowe różeMy Tea - hybrydowe róże
Róże w moim ogrodzieRóże w moim ogrodzie
Moje piękne różeMoje piękne róże
Jak ukryć róże w zimie?Jak ukryć róże w zimie?
Rose pokój i pielęgnacjaRose pokój i pielęgnacja
Ulubione kwiatyUlubione kwiaty
Przygotowania do zimy wzrosłaPrzygotowania do zimy wzrosła
Moje różeMoje róże
» » » Niosące Rose: osobiste doświadczenie Tatiana Zhirkov
© 2022 ProSadGuru.com