ProSadGuru.com

Host - roślina dla zapracowanych letnich mieszkańców

roślina o nazwie hosta dla leniwych. To wspaniałe uczucie w zacienionych zakątkach ogrodu, a rano pełnym słońcu. Gospodarze, sadzenie i pielęgnacja, która nie jest tak trudne, jak się wydaje na początku doceniane na odporność na zimno, suszę i tolerancji kolorów. W mowie potocznej nazywane są japońskie dzwonki i kwiaty gnomów. W lecie ich liści i kwiatów, tworzą niepowtarzalny wzór dywanu.

zawartość:

Wideo: HOST dla torów LUZU

 1. Wybór materiału rozmnożeniowego dla strefy podmiejskiej
 2. Sadzenie nowy gość w ogrodzie
 3. Obchodzi w pierwszych dniach
 4. Jaki rodzaj pracy odbywa się po kwitnieniu hosty?

Roślina acaulescent mający wiele dolnych liści różnych kształtach. Mogą one być w kształcie serca i stożkowy, gama zabarwienia wielu kolorów może znajdować się na jednym arkuszu. Blossoms jest Łagodna Co ciekawe, kwiaty mają inny kształt i kolor. Istnieją nawet odmiany kameleon, zmienia swoje kolory sezonu. Jasny przedstawiciel tej grupy - Księżycem. Rosnące gospodarze tych gatunków nie jest w ogóle problematyczne niż rośnie zieleń w domu.

gospodarze

Jasne krzewy na klombie

Od wielkości roślin dzieli się na 6 grup:

 • karłowate przypadki osiągają średnio około 10 cm, ma niebiesko liści ottenok-
 • Miniaturowe wysokość reprezentatywne 10 do 15 cm niebieskawe zielono-żółty kolor blachy plastinok-
 • Trochę rośnie do 25 cm, liście mają kolor zielony z białym lub żółtym polosami-
 • Średnie parametry ma od 30 do 50 cm
 • Najbardziej osiąga wysokość 55-70 cm kolor liści może być niebieskozielone o różnej kaymami-
 • olbrzymia posiada wymiary 70 cm i więcej.

Tradycyjnie są one posadzone obok paproci, hellebore, miodunka. Skutecznie, wyglądają na tle Aquilegia i ogrodzie geranium.

Wideo: gospodarze Przeszczepienie opieki. Sergey Bogatsky: 3 minuty na przedmieściach zhizni.10. 08,16

Wybór materiału rozmnożeniowego dla strefy podmiejskiej

Sprzedam sadzonki do sadzenia mogą być następujące typy:

 • otworzyć kornevischem-
 • w pojemnikach lub opakowaniach z mieszaniną ziemi lądowanie.

W ogóle nie ma ograniczeń co do wielkości zakupionych sadzonek, liczby pąków. Przy zakupie należy starannie zbadać korzenie. Sprouted pąki liściowe będzie świadczyć o osłabionej stanu korzeni. Te przypadki gorsze zakorzenić i rosną wolniej.

Badając system korzeniowy, należy natychmiast zwrócić uwagę na obecność gnijących korzeni, nicieni i wirusów. W każdym przypadku, jako środek zapobiegawczy po zakupie korzeni trzeba przetwarzać słaby roztwór manganu lub lek „Maxim”.

Jeśli podoba Ci się hosta, sadzenie i pielęgnacja kwiatów ogród po prostu radość, można bezpiecznie kupić nawet ekskluzywnych odmian, bez strachu, ponieważ nie zakorzenić. Przy wyborze gigantem i duże okazy powinny mieć świadomość, że szybko rosną one, wypierania innych roślin w kwietnik. Lokalizacja jest lepsze dla nich do wyboru wzdłuż drzew do swoich potężnych korzeniach nie rosną podanych gospodarze. Na niewielkim obszarze podmiejskim zaleca się zakup małych i średnich odmian, które zawsze wyglądają dekoracyjne i nie wymagają wiele kłopotów.

Powrót do spisu treści

Sadzenie nowy gość w ogrodzie

gospodarze uprawy rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej części. Ulubionym jest uważany półcień, choć niektóre gatunki wymagają specjalnych warunków wzrostu. Na przykład, przedstawiciele ciemnoniebieskim liści lub preferowanym miejscu wśród drzew owocowych. Zarośnięte gałęzie jabłoni, wiśni i grusz będzie chronić gospodarza przed palących promieni słońca. Odmiany ze złotymi liśćmi lubią wygrzewać się w pełnym słońcu w godzinach porannych. Idealny dla nich jest wschodni narożnik ogrodzie obok niewielkiego krzewu. Złote jarzmo otrzyma wystarczającą ilość ciepła słonecznego i być zabezpieczone od upału w ciągu dnia.

- idealny do sadzenia mokrej mieszaninie z podłoża bogatego próchnicy o dobrych właściwościach odwadniających. Wody gruntowe nie powinny znajdować się w pobliżu, aby zapobiec gnicie korzeni. Organizować pracę sadzenia może być na wiosnę i na początku września. Wstępnie wybrany fragment będzie kopać dodanie nawozu. Można poprawić poprzez wprowadzenie gleby gliny 1 część torfu, piasku, trocin, słomy lub humusu kory lub liści. Jeżeli gleba jest kwaśna, pit lądowania dodać garść popiołu. Świeże trociny i słomy nie jest stosowana, ponieważ ma rozkład azotu gleby. Aby sprawdzić skład gleby, konieczne jest, aby oddać uderzyć piłkę, musi mieć dobrą kondycję i kruszyć. Piaszczystej gleby zaleca się dodanie nieco gliny i organicznych.

gospodarze sadzenia powinny być przeprowadzone na głębokość wgłębienia wynosi 0,4 m. Na dnie wlano dowolnego materiału drenażowego. Pit lądowania szerokość powinna być 1,5 razy większa od średnicy zamierzonego dorosłego krzewu. Po umieszczeniu sadzonki przykryto glebą, trochę zagęszczania gruntu wokół sadzonki. Między sadzonki mogą wytrzymać duże odległości 70 cm od małych. - 30-40 cm Jeśli roślina należy do olbrzymiego typu szerokości rzędów podwyższono do 80-100 cm.

Sadzonki nagim głównego najpierw przechowywane w zimnej wodzie przez pół godziny, a następnie poddano Appin lub cyrkonu w celu promowania tworzenia się korzeni. Jesienią, preparaty nie są używane.

Podlewanie jest korzystnie prowadzi się w ciągu 2-3 godzin do zagęszczanej gleby. Jeśli próżnię, a następnie polać glebę pod krzakiem. Dla szybszego ukorzenienia pretornal przestrzeń powinna być zamulchirovat. Można użyć trociny, zrębki, torfu lub gliny rozszerzony. Niektórzy hodowcy zalecają stosowanie sosnowych igieł, aby wyeliminować występowanie ślimaków. Gdy roślina końcu złapany, ściółka jest usuwany, ponieważ jest źródłem szkodników.

Powrót do spisu treści

Obchodzi w pierwszych dniach

Gospodarze w ogrodzie

Granicznymi iglastych hostów

Jeśli chcesz, aby zadowolić swojego ulubionego długiej dekoracyjny widoku, należy dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o niego. Należy starannie podlewać sadzenie korzeń, że woda spada na liściach. W ten sposób przyczyniają się do mycia powłoki woskowej i powstanie żółtych plam. Gospodarza, hodowlę, którą można zaufać początkujący preferuje dużej ilości wilgoci. Podlewanie powinno być rano. Kiedy wystarczających wskazówek liściaste woda płyt zacznie wyschnięcia.

Rosnące gospodarze nie może obyć się bez nawożenia. Substancje organiczne zaleca się poluzować gleby na wiosnę. Dogodnie połączyć preparaty mineralne i organiczne. Granulki rozproszonych w górę pniach mulczu z kory, igły, próchnicy, a następnie nawadniano co korzenia. W pierwszej połowie sezonu odpowiednich nawozów azotowych od połowy letnim i fosforan potasu. Idealna aplikacja harmonogram nawozów sztucznych - maj, czerwiec i sierpień. Jeżeli roślina rośnie w słonecznym miejscu i obfitego podlewania, gospodarze nawozowych powinny być przeprowadzane częściej. Uprawa róż w kraju lub innych kolorach też nie może się obejść bez nawozu, ale ważne jest, aby ich nie przesadzić.

Wszelkie karmienie zorganizowane po kolejnym deszczu lub obfitego podlewania. Młode okazy posadzone w nawozie dołkowego sadzenia, nie wymagają stosowania nawozów w pierwszym sezonie. Po trzech lub czterech lat, roślina siedzenie jest konieczne. łodygi kwiatowe powinny być okresowo usuwany do zakładu zawsze wyglądają estetycznie.

Powrót do spisu treści

Jaki rodzaj pracy odbywa się po kwitnieniu hosty?

Na początku września, można zacząć przygotowywać rośliny do zimy. Dla niektórych ogrodników - nadszedł czas, aby przeszczepić zarośnięte krzaki. Aby bezpiecznie przeniesione ze zwierzętami tę procedurę, najpierw ziemia obficie podlewane, a następnie wykopać krzew. Jeśli nie można postawić zakład, może on być przechowywany aż do wiosny. Z tego materiału rozmnożeniowego owiniętego w folię polietylenową i przekazany do dolnej półce w lodówce, w której odczyt temperatury nie przekroczy + 5-8 ° C okazy roślin mogą być wykopane w doniczce.

Większość gatunków można rozmnażać przez nasiona. Po zapyleniu dojrzewają w ciągu około 6-8 tygodni, czyli pod koniec lata. Po pudełka nabyły brązowawy kolor, można rozpocząć zbieranie.

Przed przechowywaniem nasion musi być poddany procesowi suszenia w temperaturze 30-35 ° C, w celu odparowania nadmiaru wilgoci. Aż do ich wysiewem były przechowywane w temperaturze pokojowej.

Wraz z początkiem na zimno blachy części z roślin izolowanych podłoża. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do roślin, które znajdują się pod drzewami. Jeśli opieka przyjmującego właściwie zorganizowane, zawsze będzie wyglądać świetnie, mimo suszy i złej pogody.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Hostaposadka i pielęgnacjaHostaposadka i pielęgnacja
Hosta kwiat bardzo beztroskiHosta kwiat bardzo beztroski
Zacienionych obszarach Queen - HostaZacienionych obszarach Queen - Hosta
Gospodarzem wysokiGospodarzem wysoki
Hosta falistaHosta falista
Gospodarzem dekoracyjnyGospodarzem dekoracyjny
Siebold HostaSiebold Hosta
Host nieodzowny element wystroju ogroduHost nieodzowny element wystroju ogrodu
Gospodarz pryamolistnayaGospodarz pryamolistnaya
Siebold HostaSiebold Hosta
» » » Host - roślina dla zapracowanych letnich mieszkańców
© 2022 ProSadGuru.com