ProSadGuru.com

Rosnące w ogrodzie róż floribunda: odmian doboru schronienia na zimę

Uprawa róż floribunda - ekscytujące doświadczenie, które chętnie daną Większość ogrodników. Ze względu na jego piękno, trwałość na wiele negatywnych przejawów środowiska i mało wymagające opieki, odmiana róży jest słusznie popularne. Przedstawiciele te mają nie tylko walory estetyczne, doskonałe, ale także takie ważne cechy jak mróz, zachowanie urody na długi czas. Rose doskonale odporna na większość chorób. Ogrodnicy, przyciąga nawet fakt, że sadzenie i pielęgnacja nie potrzeba wiele wysiłku.

Średnia wartość kwiatów 7 cm, jeden kwiatostan może wynosić do 10 róż. Bush zawsze wygląda estetycznie, to nie musi być oczyszczone z wyschły kwiatostan, wchodzą na własną rękę. Powielanie ogrodnicy przewożony metody wiązania lub szczepienia.

Wideo: Hortensja wideo. Hortensja wideo. Nasz Zielony Świat

Zróżnicowanie odmianowe róż floribunda

floribunda

floribunda ogród

Różne odmiany tego delikatny utworzyć inną paletę kolorów, kształt i wielkość kwiatostanów. Do uprawy w ogrodzie nadają się:

 1. Mankiet Diadem - odmiana o jasnych lub jasnoróżowe kwiaty przez całe lato znikną niemal do białego państwa. Odwrotna strona płatków ma zbyt ciemnego odcienia w porównaniu do przodu. Ten kontrast jest główną zaletą tej klasy.
 2. Niccolò Paganini zadowolić żadnych lato rezydenta piękne aksamitne kwiaty i atrakcyjny liści. Na jednej nodze może wynosić do 12 kwiatów szkarłatny odcień. Piękne duże liście są cechy i zalety tego rodzaju.
 3. Carte Blanche - podwoiła się kwiaty w dotyku, ma przyjemny zapach. Ten typ róży doskonale odporne na różne choroby. Kwitnienie może trwać aż do późnej jesieni. Wysokość rośliny mogą zawierać więcej niż 1 m.
 4. Gelaksi ceniony za jego podwójnych kwiatach jasnożółty kolor. Pełnowymiarową róża i zmienia jasność bierze pastelowy odcień. Jedną z głównych cech tego gatunku jest wyraźny zapach oleju lnianego. Główną zaletą odmiany - zwiększona odporność na choroby.
 5. Lilly Marlene - Floribunda średniej wielkości. Wielu ogrodników wolą kupować to właśnie ta odmiana ze względu na jego przyjemnym aromacie i wytrzymałości.
 6. Fryzja - płatki jasny kolor nie blakną na słońcu i być utrzymywane przez cały okres kwitnienia. Ta kopia jest cechą miłą woń, dość długi okres kwitnienia. Bush zachęcił wczesne kwitnienie aż pąki i pierwszy śnieg spada. Doskonałe do wypełnienia otwartej przestrzeni wokół krzewu może skalnica, sadzenie tej rośliny nie zajmie dużo czasu, ale efekt będzie skonsumowania.
 7. Zhyubile du Prens de Monaco - najnowocześniejsza forma róż floribunda. Wycenia swoją ciekawą kwitnienia: kwiaty o kolorze białym, krawędzie są obrzeża Crimson. Gdy kwiaty pączek, graniczące rozwija się i nabiera odcienia wiśniowego.

Sadzenie w ogrodzie

Floribunda lądowanie który odbywa się na wiosnę lub jesienią sezonu, dość skromny. Aby jeszcze bardziej nie chodzi o opiekę, trzeba wziąć odpowiedzialność za proces lądowania. Konieczne jest, aby najpierw wybrać odpowiednią lokalizację dla sadzonek. Sadzenie róż floribunda polecany jako miejsce, gdzie swobodnie przenika promienie słoneczne. Odpowiednie oświetlenie przyczynia się do intensywnego wzrostu krzewu, rozwój wiarygodnym i tułowia tworząc gęstą masę zieloną. To miejsce, które jest dostępne dla wszystkich możliwych stron świata, nie będzie działać, ale stagnacja powietrza i mieć negatywny wpływ na rozwój krzewu.

Wszystkie szczegóły lądowania powiedział ekspert na wideo.

Floribunda pielęgnacja, która nie jest tak skomplikowana, musi być w sąsiedztwie roślin i drzew odpowiedniego rozmiaru lub nieco wyżej. Nie zaleca się sadzić go w pobliżu wysoki rozprzestrzeniania drzew w stanie wchłonąć całą wilgoć. Idealnym miejscem do organizacji będzie ziemia płaska lub lekko pagórkowaty. Jeśli królowa ogrodzie zostaną posadzone na wzgórzu, to ciągle cierpieć skutki silnego wiatru, a to ma negatywny wpływ na jego dekoracji. Jeśli tuleja znajduje się w dolinie, ewentualnego zniszczenia roślin ze względu na wysoką wilgotność i brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Sadzenie roślin nie jest zalecane w tych częściach ogrodu, gdzie inne odmiany róż uprawianych wcześniej.

Gleba powinna być gliniasty, dopuszczalne jest krzewów roślin i czarnej ziemi. Gleba jest korzystne z minimalną kwasowość. Ziemia wybrany do uprawy należy oczyścić z chwastami i DIG. Wytworzyć najbardziej sprzyjające warunki dla wzrostu dołki należy dodać:

 • jedno wiadro peska-
 • peregnoya- wiadro
 • gliny wiadra,
 • trochę mączki kostnej i drewno zoly-
 • superfosfat wystarczająco 1-2 garści.

Nie można dodać świeżego obornika podczas sadzenia i nawozów azotowych.

Sadzenie dół powinien być wielkości 50 x 50 cm, warstwy dolnej jest wymagane do opróżniania urządzenia do 10 cm od oczyszczonego piasku lub gliny rozszerzony. Przed sadzeniem, sadzonki powinny posiadać dniową rozwiązanie Kornevina. Jeśli nie masz czasu, aby czekać tak długo, może tylko sproszkowane korzenie tego stymulatora wzrostu ty. Sadzenia jest konieczne, aby miejsce zaszczepienia wynosiła 2 cm od ziemi. Gęstość sadzenia - 5-7 sadzonek na 1 m. Po wylądowaniu koła głównego dokładnie zwilżone. W celu utrzymania wilgotności i ciepła gleby wokół sadzonki mogą zamulchirovat korę, trociny złoża 5-10 cm.

Jeśli nie ma ogród i rozwijać ten kwiat naprawdę chcesz, dom Rose - obiecującą opcją do hodowli.

do pielęgnacji Rose: podlewanie ze schroniska na zimę

Rose Carte Blanche

Gatunek Carte Blanche

Istnieje kilka podstawowych zasad, które określają, jak dbać o róże floribunda. Mieć pewność prawidłowego nawilżenia, terminowe pielenie i nawożenia wprowadzenie. Całej Rose kwitnienia należy obficie podlewane. Jeden młody ula wymaga 1 wiadro wody.

Ważnym etapem opieki - nawożenie róż. Zaleca się 2-3 razy na sezon. Przed podlewania pożywki wokół krzewu zrobić bruzdy. 30-40 minut przed zastosowaniem nawozów pnie drzew należy rzucić zwykłą wodą. Na pierwszym sezonie odpowiednich dziewanny karmienia lub nawozów azotowych w okresie niezbędnym kwitnienia organicznych, a także w spadku potasu i fosforanowe do leżakowania młodych pędów. Po wszystkie czyny zostały popełnione, zapłodnione gleby wokół krzewu należy wypełnić niewielką ilość ziemi.

Dość mało wymagająca roślina Floribunda pielęgnacja, która nie jest zbyt trudne, jednak wymaga uwagi. Sine qua non powodzenia roślin jest okresowe przycinanie. Kalibracja odbywa się dwa razy w sezonie: wiosną i latem. W przycinanie wiosną jest niezbędne do tworzenia gęstej i krzewów ozdobnych, przedłużyć kwitnienie.

Rose zadowolony ze swojej urody, trzeba ją odpowiednio pokryć w czasie mrozy zimowych. Pod koniec pąków kwiatowych i liści są czyste, bardzo krzew kroi się na wysokości 40 cm i potraktowano płynie Bordeaux. Przed mrozem krzew posypane na 30 cm gleby lub torfu. Pozostałość lufa lapnikom port lub dąb liści. Można góry do pokrycia wszelkich włókninę.

Z należytą starannością prezencji floribunda szybko nabyć odpowiednią dekoracyjnych i docenić bujność koloru. Można sadzić krzewy przy wejściu, wzdłuż ścieżek ogrodowych lub zamknąć okna, aby czuć pełną delikatny smak.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Rodzaje różRodzaje róż
Róże floribunda: odmiany i gatunkiRóże floribunda: odmiany i gatunki
Pielęgnacja hortensjaPielęgnacja hortensja
Moja hortensjaMoja hortensja
HortensjaHortensja
Jak sadzić hortensja bukietowa?Jak sadzić hortensja bukietowa?
Hortensja AnnabelleHortensja Annabelle
HortensjaHortensja
Róże patio: odmiany i gatunkiRóże patio: odmiany i gatunki
English Roses - sadzenie i pielęgnacjaEnglish Roses - sadzenie i pielęgnacja
» » » Rosnące w ogrodzie róż floribunda: odmian doboru schronienia na zimę
© 2022 ProSadGuru.com