ProSadGuru.com

Twórczy staw z dawnych łaźni i opon

Staw starym wanną lub opon na jego daczy? To jest coś nowego. Wielu ogrodników używać takich pojemników stworzyć sztuczny zbiornik. Okazuje się efektywnie, ekonomicznie i efektywnie. Jeśli staw z rękami do dekoracji prawidłowo, żaden z gości nie domyślić, że używane opony ciągnika lub zbiornik żelaza. A jeśli nie zostaną ustalone alpine zjeżdżalnia, ich radość nie ma limitu.

Technologia budowy staw starych kąpieli

staw kąpieli

Staw z wanną żeliwną

W obecności takiego pojemnika i niektórych materiałów można własnoręcznie stworzyć piękny staw w kraju. Aby to zrobić, należy przygotować się do zakupu:

 • klej do ceramiki plitki-
 • kilka pakietów z cementowo-piaskowej smesyu-
 • tłucznia i piasek, glina, siatka metalowa, druty stalowe i kamieni o różnej wielkości.

Wszystkie te materiały będą przydatne do budowy sztucznej oazie wody. Teraz jest kolej na szczegółowe instrukcje, jak zrobić staw. Następnie należy wybrać odpowiednie miejsce do kąpieli. Nie nadaje się teren położony w dolinie, jak tutaj na wiosnę i po ulewnych deszczach będzie gromadzić nadmiar wody i brudu. Można zrobić suchym miejscu z wygodnym bazy w glinie. Sunlight staw powinien być na tyle, że nie jest konieczne, aby utrzymać mini-staw z wanną w cieniu lub na stałe nasłonecznione miejsce. Doskonała, jeśli w pobliżu będzie niski krzew lub drzewo ozdobne z nielicznych liści.

Jeśli lokalizacja jest określona, ​​można przystąpić do tworzenia otworu. Głębokość odbywa się z uwzględnieniem wysokości boków kąpieli. Powinien on uwzględniać więcej niż 30 cm. Zbiornik powinien być tuż poniżej bokach głównego poziomu gruntu.

Wideo: Staw starych kąpieli. master class

Jak zrobić kąpiel stawu i przekształcić go w przyjemne miejsce na pobyt? Gdy wstępna praca jest zakończona, można postępować w zbiorniku przeznaczonym do zanurzenia jej niszy w ziemi. Uważa zainstalowanego poziomo w pojemniku, a następnie napełnić krawędzi ziemi, do wypełnienia pustych przestrzeni piasku po bokach pojemnika. Wzdłuż obwodu podłoża zanurzonego w kąpieli pozostaje rowka.

Do kolejnej fazy prac będzie potrzebował tych narzędzi:

Wideo: Staw starych kąpielach własnymi rękami robić - po prostu!

 • łyżka do filtrowania wody
 • miska do mieszania rastvora-
 • kielnia, szczypce do użytku z provolokoy-
 • Specjalne nożyce do metalu.

Teraz wanna klej do płytek ściany są przetwarzane. Kiedy w końcu wyschnie, można zrobić siatkę metalową posadzki. Zamknęła ściany kąpiel, jeśli jest to konieczne, mocowanie może być wykonane za pomocą przewodów. Następnie za pomocą zaprawy urządzone siatkę i na górze to są naciskane wybranych kamieni, tłucznia i żwiru. Przykład takiego działania przedstawiono na filmie.

Lewa na kilka dni do utwardzania rozwiązanie. Następnie potraktowano gliny dnie wanny w stanie zasadzić rośliny. Brzeg jest zalecany do dekoracji lub głazy piaskowca. Zbiornik może być wypełniona roślin i wody. Jeśli nie chcą zadzierać z żwiru i otoczony ściany naczynia, możemy ograniczyć ich malowania czarną farbą wodoodporną. Okazuje ładny i praktyczne, dekoracyjne staw, stworzony własnymi rękami. Jeśli używasz Hortensja w projektowaniu krajobrazu, miejsce na staw powinien być nie bliżej niż 2 m jak listowie zanieczyszczają wodę.

Staw w ogrodzie opony

Szczęśliwi właściciele mini-hacjendy czasami zastanawiam się, jak przekształcić ziemię i dokonać malownicze sztuczne jezioro, które okazało się pięknie i oszczędnie. opcja budżet - wykorzystanie opon ciągnika. Jeśli trudno go znaleźć, wymyślić i kilka samochodów.

Do pracy potrzebne są następujące materiały:

 • stare opony lub 1 duża traktornaya-
 • film-
 • gruz i pesok-
 • skały, rośliny do dekoracji.

Wideo: Staw starych kąpieli. Jak zrobić basen w kraju

Aby zrobić staw w kraju, konieczne jest nie tylko znaleźć wygodne miejsce do pracy, ale również do przygotowania oponę. Skoro odcięli górną część, jest to bardziej wygodne, aby zrobić układanki. Pit jest kopany nieco większy niż przygotowanej detalu. Dno jest wyrównany, to jest posypane piaskiem rzeki i zagęszczone. Wykrój jest umieszczony w otworze wyrównany za pomocą poziomicy. Pokrywa została pokryta folią lub specjalnych materiałów okładzinowych do basenów. Materiał powinien wynosić około 50 cm do gry w ścianie naczynia.

Staw z oponamiStaw w ogrodzie materiałów pod ręką będzie wyglądał oryginalny, jeśli umieścić go w fontannie, kaczek ozdobnych. A jeśli zainstalować więcej i podświetlenie, można cieszyć się pięknem to będzie dzień i noc. Podwodne oświetlenie wody tworzą niezwykły blask. Na zamkniętym obszarze może pomieścić kilka małych lamp na górze. W sprzedaży są klasyczne lampy i zabawy w postaci figur zwierząt lub kwiatów. Istnieją modele w postaci kamienia na bateriach słonecznych. Istnieje wiele opcji, sen i wybierać!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Uwagi Grumpy Old Men - staw i mostUwagi Grumpy Old Men - staw i most
Oryginalny pomysł na ogród, a ogród własnymi rękamiOryginalny pomysł na ogród, a ogród własnymi rękami
11 Pomysły rzemiosło starych opon11 Pomysły rzemiosło starych opon
Zimowania staw w ogrodzieZimowania staw w ogrodzie
Staw w moim ogrodzieStaw w moim ogrodzie
Staw z rękamiStaw z rękami
Raj na wszystkich mam - to, czy owoce i ogród warzywny własnymi rękamiRaj na wszystkich mam - to, czy owoce i ogród warzywny własnymi rękami
Staw na uchactkeStaw na uchactke
Staw, zbudowany własnymi rękamiStaw, zbudowany własnymi rękami
Mini-staw pod rurą spustową opony samochoduMini-staw pod rurą spustową opony samochodu
» » » Twórczy staw z dawnych łaźni i opon
© 2022 ProSadGuru.com