ProSadGuru.com

Staw w ogrodzie własnymi rękami z kształtu lub folii

Aby stworzyć piękny staw z rękami na miejscu, trzeba najpierw określić jego cel. Zwykle zbiornik ma funkcję dekoracyjną, nie jest akceptowana rosnąć ryb i rzadkich roślin. Służy ona jako idealne miejsce na relaks, tworząc niepowtarzalny smak letnim domku.

Pytanie brzmi, jak zrobić staw z rękami w rzeczywistości, rozwiązać wiele łatwiejsze niż może się wydawać na początku. Dużo zależy od jakości gleby. Jeśli tego wrzosowiskach, to jest prawdopodobne, że stopiony i wody gruntowe będą gromadzić się w wyznaczonym miejscu na stawie. To stworzy naturalną cyrkulację, staw będzie aktualizowana niezależnie wody. Jednak w wielu przypadkach jest to sztuczne struktury. W tym celu specjalną miskę, zamontowane zawory do wody, wzmocniona gruntowych ściany.

Film: Jak staw przetrwały zimę! Staw z rękami na działce o powierzchni 4,5 stu

Technologia tworzenia staw na daczy

Staw w kraju własnymi rękami

Przytulny Oasis w ogrodzie

Część staw może być beton ramki, gliny lub folii. Wybór zależy od tego, czy na stałe osiedlić się w tej lokalizacji zbiornika, jak również wielkości powierzchni przeznaczonej na sztucznej oazy. Te ostatnie dwie opcje są proste i mniej kosztowne urządzenia. Co do konstrukcji betonowej, jest oczywiste, że jest to bardziej wiarygodne opcja, która będzie trwać przez wiele lat.

Niewielki staw najlepiej umieszczone w wolnym obszarze, który jest odpowiednio oświetlone przez słońce. Można tworzyć sztuczną powierzchnię oazie do 0,5-4 metrów kwadratowych. m o głębokości 60 cm. głęboko pit jest kopany nie jest właściwe, bo dla nich to będzie problematyczne w utrzymaniu.

Kształt stawu mogą być trzymane w ścisłej stylu geometrycznym lub w postaci wolnej. Po zdefiniowaniu miejsce przyszłego oazie, jego kształt i kolor stylu, można tworzyć zagłębienia w ziemi. Należy wziąć pod uwagę grubość podłogi z naddatkiem do 30 cm, w wyniku „kielich” musi dokładnie uchwyt :. Pokryte gliny lub roztworu betonu płynnego szkła. Ma to na celu zwiększenie stopnia wodoodporności. Następnie rury drenażowe są układane.

Jeśli zdecydujesz się stworzyć dekoracyjną powierzchnię stawu ponad 4 metrów kwadratowych. m, należy rozpocząć w celu wzmocnienia konstrukcji metalowych kołków lub siatki wzmacniającej. Na dolnej warstwie żwiru jest zalecane, aby wypełnić je piaskiem posypuje o grubości 10 cm. Ponadto zainstalowano specjalne wylotowy nie może się obejść. Po przygotowaniu wszystkich elementów konstrukcyjnych może utrzymać wodę.

Na powierzchni błony śluzowej nie można się martwić. Wystarczy użyć sztucznego kamienia lub innego materiału pochodzenia naturalnego lub innych, własnych rąk konstruktywnie rysować ściany i dno. Gdy staw jest gotowy, konieczne jest wypełnienie roślinę.

Nadaje się Lilia, hiacynt, vodokras, azol, wszystkie znane rzęsy.

Na małym stawie używane nimfeynik, tsiperus. Wzdłuż wybrzeża można sadzić jałowca, Zephyranthes (obchodzi tutaj) Berberysu, a nawet piąty. Doda specjalny nagietek dotykowy, tatarak, irys, gliceryny. Warto zauważyć, że korzeń tataraku silny w walce z wieloma chorobami. Jeśli posadzić go we własnym ogrodzie jest zielony apteczka.

Dno i ściany w stawie, można ozdobić. Konieczne jest, aby dokonać wyboru odpowiednich roślin na szlaki lądowych i wodnych krawędziach. Można umówić się na staw w kolanach małego ozdobne drzewa, które nie będzie zbyt ukryć je przed słońcem. Opcje projektowania obfitości, trzeba tylko pokazać wyobraźnię.

Video: Waters na miejscu własnymi rękami #urozhainye_gryadki

Staw z rękami z wygodnej formie

Najbardziej przystępne i bezproblemowy sposób dekoracyjny oazie - jest użycie specjalnego formularza, można go kupić w każdym spetsmagazine. Wykonana jest z włókna szklanego, mróz polietylenu. Prace powinny rozpocząć się w momencie, gdy jest ciepło i sucho. Idealnie - późną wiosną lub latem.

Do pracy, musimy:

Wideo: Tworzenie staw

  • poziom budynku,
  • ogród łopata,
  • sama forma
  • piasek rzeczny,
  • Materiały wykończeniowe - kamienie i wilgoć kochający kwiaty.

Najpierw musimy wybrać dla naszego stawu właściwym miejscu. Staw koniecznie musi pasować do krajobrazu działce. Następnie przystępujemy do znakowania kontury tworzą się w wybranym miejscu, wyciągnąć obwodu. Kolejny krok - wyrobisko. Według zarys jego, musi śledzić kontury postaci. Na wszystkich stronach wycofać gdzieś na 20 cm do przyszłego pościel. Głębokość studni 10-15 cm musi być większe niż wymiary formy.

Na dnie studni zakończeniu koniecznie określoną grubość warstwy piasku około 35 cm, należy go staranować.

Teraz nadszedł czas, aby zainstalować samą formę. Staraj się umieścić go prosto, równość instalacji zaleca się sprawdzenie poziomu budynku. Gdy jesteś przekonany o niezawodności instalacji, jesteś gotowy, aby wypełnić pustkę wokół zbiornika z piaskiem lub ziemią. Zaleca się, aby dodać trochę wody w naczyniu do postaci odnotowano tak mocno, jak to możliwe. Należy pamiętać, że gleba wokół nowego budownictwa w pierwszych dniach może być trochę zlew, ponieważ musi być regularnie podlewane wodą z węża. Gdy staw będzie pewnie zablokowany na swoim miejscu, można rozpocząć wykończeniowe. Brzegi stawu ozdobione pięknymi kamieniami lub cegłami w schludny.

Folia staw ogrodowy

Aby utworzyć małą vodoemchik trzeba PVC lub polietylenu film. Najlepszym rozważane i przyjazny dla środowiska folii na bazie kauczuku, jej grubość może zmieniać się od 0,5 do 1 mm szerokości - od 2 do 8 m Gdy długość lub szerokość, z jakiegoś powodu, nie są wystarczające, to możliwy jest zakup specjalny klej do łączenia krawędzi. i zwiększyć rozmiar kawałku. Działka stworzyć cud natury można zobaczyć na poniższym filmie.

Bądź pewien, że pit jest wykopane żądanych wymiarów. Naśladować naturalną oazę, wykonane kilka tarasów. Pierwszy zainstalowany na głębokości 30 cm, a druga jest trochę szersza i głębsza. Aby mieszkańcy wodne bezstratny przeżył czas zimowy, konieczne jest, aby wykopać dół nie mniej niż 1,5 m przy powierzchni wody 20 tys. m. Jeżeli część Często użytkownicy są moli, a wilki Pit kanapa zaleca się ułożenie siatki. Ona również pomaga chronić przed rozprzestrzenianiem korzeni stojących w pobliżu drzew i krzewów.

Na dole muszą pasować do warstwy 10 cali piasku, następnie ostrożnie zagęszcza. Górna powierzchnia osłonięte elastyczną włókninę. Następnie folia rozciąga się i stałe płyty lub cegły. Część wykopanej ziemi może być wykorzystywane do tworzenia zmian strumieniowych.

Folia jest wypełniona wodą, jak tylko poziom wody jest wystarczający nadmiar część polietylenu jest cięte, jest tylko niewielki odstęp około 20 cm, po prostu nie inaczej :. Dig rowek na obwodzie dołu, leżała na geowłókninę i folii schowany krawędzie i pogłębienie wypełnić żwirem. Następnie obejmy i cała struktura filmu, aby uzyskać o wiele bardziej wiarygodne.

Video: Folie do sztucznego stawu przez "pierzeja"

Teraz pozostaje najbardziej przyjemne - do prowadzenia prac projektowych i cieszyć się widokiem pięknego stawu, stworzony własnymi rękami!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Uwagi Grumpy Old Men - staw i mostUwagi Grumpy Old Men - staw i most
Sztuczny staw z rękami: mit czy rzeczywistość?Sztuczny staw z rękami: mit czy rzeczywistość?
Zimowania staw w ogrodzieZimowania staw w ogrodzie
Staw w moim ogrodzieStaw w moim ogrodzie
Staw z rękamiStaw z rękami
Raj na wszystkich mam - to, czy owoce i ogród warzywny własnymi rękamiRaj na wszystkich mam - to, czy owoce i ogród warzywny własnymi rękami
Staw na uchactkeStaw na uchactke
Staw, zbudowany własnymi rękamiStaw, zbudowany własnymi rękami
Mini-staw pod rurą spustową opony samochoduMini-staw pod rurą spustową opony samochodu
Budowa zbiornikaBudowa zbiornika
» » » Staw w ogrodzie własnymi rękami z kształtu lub folii
© 2022 ProSadGuru.com