ProSadGuru.com

Spektakularne byliny okrywowe w projektowaniu ogrodów

Okrywowe rośliny kwiatowe są prawdziwym dobrodziejstwem dla każdej krajobrazu w ogrodzie. Są bezpretensjonalne, nie boi się suszy i mroźne zimy, mają doskonały wygląd, rosną szybko, tworząc gęstą kwitnienia dywan. Jeśli wybranym zakresie różne okresy formowania pączków, to jest możliwe uzyskanie efektu ciągłego kwitnienia od początku odwilży sprężyny i przed zamrożeniem. Z ich pomocą nie będzie trudna do wypełnienia najdalszych zakątków ogrodu, aby jasne akcenty na łóżku, Strefowy miejsca lub zaaranżować ścieżki ramka, trawniki. Tworzenie mały skuteczny Staw w kraju własnymi rękami to będzie dużo łatwiejsze, jeśli ziemia wzdłuż houttiniyu brzegową serdtselistnuyu lub bratek Douglas.

rośliny okrywowe

Najmłodszy wśród kamieni

Wszystkim byliny okrywowe jest uważany za najbardziej bezpretensjonalny. Niektóre gatunki dobrze rosną w cieniu, podczas gdy inni wolą jasne słońce. Znając ich właściwości, można łatwo podnieść kolekcję odpowiadającą poziomu obowiązujących oświetleniowych i klimatycznych cech regionu. Warto zauważyć, że takie rośliny, aby zapobiec erozji gleby, utracie wilgoci z gleby, pozwala ustawić żądaną działce mikroklimat. Osłony ziemne są doskonałymi przedstawicielami dla realizacji niestandardowych rozwiązań, są one wykorzystywane w tworzeniu różnych rzeźb ogrodowych i klombów.

Rośliny pełzanie są użyteczne w regeneracji dużych i małych wzgórza Alpine, skalnych, ramki wzdłuż ścieżek i na placach zabaw. Przedstawiciele te doskonale nadają się do konstrukcji ścian oporowych dekoracyjne, są one połączone z prawie wszystkich rodzajów kwiatów, krzewów i drzew.

Która ziemia pokrywa rośliny posadzone w cieniu?

Tworzenie zielony dywan pod drzewami lub w tylnej części budynków nie jest łatwa. Nie każda roślina jest przyzwyczajony do takich warunków. Wykluczony z listy - odcień kochający pokrywę gruntowych, do których należą Gorjanki czerwony, geranium macrorrhizum, Robert paproć z pełzające kłącza, kupenu niska.

Doskonałe tło dla kwietników zapewni:

  1. Liściastych odmian młody sukces rosną w cieniu. Łącząc 3-4 różne odcienie The Stone Roses, można tworzyć niezwykle piękną kompozycję. Tuleje sadzone w odległości 5-20 cm, w zależności od odmiany. Nadzwyczajne, patrzą nie tylko na łóżka, ale również w donicach z kamienia lub ceramiki. Zasadził je w mieszaninie ziemi żyznej, piasku rzecznego i drobnym żwirem.
  2. Kopytnik pospolity, którego liście są podobne do śladu kopyta, tworzy gęste zarośla, gdzie nie ma miejsca chwasty. Dobry pomysł propagowane przez nasiona i podział kłączy.
  3. Creeping tymianek - miniaturowy krzew z silnym systemem korzeniowym. Ma drobne listki podłużne, które tworzą gęstą zasłonę na powierzchni gruntu. Czas kwitnienia jest w czerwcu.
  4. Uprawa okrywowa kwiaty, warto pamiętać o zimotrwalosc i goryczka wiosenna acaulescent. Kwiaty mogą być białe, niebieskie lub niebiesko.

Kwitnienie dywan bylin niskich rośnie lekkich kochający

Wśród przedstawicieli okrywowa szczególnie docenić kwitnące okazy, które w krótkim okresie czasu, aby tworzyć grubą czapkę z liści, ale wraz z nadejściem sezonu uszlachetnić swoje delikatne kwiaty. Wśród kwitnących reprezentacyjny przedmioty należą Ajuga reptans, barwinek, Arabis Alpine, Corydalis żółty, Polygonum związanych itd

  • Yaskola filc i Aubrieta

Yaskola czuł powodzeniem uprawiane nawet na wyczerpanych gleb i obszarów suchych. stałe zapotrzebowanie na nią - dobry drenaż gleby. Jeśli na parapecie tam Catharanthus, rosnące z nasion Ty też znane z lądowania yaskoly żadnych problemów. Aby utrzymać zadbany wygląd po każdym kwitnienia zaleca się, aby utworzyły dywan z liści lub kosić plony.

Roślina nadaje się do ozdabiania ogrodów skalnych i granic, ale również do uprawy w doniczkach w słońcu nie tylko.

Niewymiarowe byliny dekoracyjne, spektakularne i wymaga minimalnej konserwacji. Wśród okazów reprezentacyjnych zielnych to Aubrieta. Jest ceniona przez ogrodników na jasnych kwiatów purpurowo-czerwone, różowe lub purpurowe, dlatego jest często stosowany do dekoracji planie klombu. Aubrieta przetrwa również w pełnym słońcu, jego rozkwit jest tak intensywny, że pozostawia delikatny prawie niewidoczny. Po zaniku pokrywy śnieżnej, kiedy ziemia na łóżku wciąż nagi, zielona masa wieloletnich wygląda bardzo odpowiednie.

  • Rylcowatego evergreen floks i rozchodnika
Aubrieta

Dywan Aubrieta

Creeping Kwiaty są tak zróżnicowane, że czasami trudno jest dokonać wyboru. Gdy użytkownik odwiedza kwiaciarnię powinni zwrócić uwagę na bratek rylcowatego z purpury, szkarłatu, białych kwiatów. Roślina ta gęstnieje dywanu w czasie, liści jest widoczna na powierzchni jasnych kolorach bogatych migotać tylko pąki Phlox. W ciągu roku dwukrotnie przedstawiciel kwitnie: pierwsze pąki tworzą się w maju i czerwcu, po raz drugi kwitną we wrześniu.

Phlox mało wymagające, rosną to jest proste, ale nie toleruje stojącej wilgoć i zbyt obfitego podlewania. Gleba jest luźne i trzeba zasadowy, więc przed sadzeniem do gruntu, aby dodać mąki przesianej dolomitu i piasku. Płomyk rylcowatego łączy się z roślin Alpine neyarkimi, roślin wieloletnich.

Sedum rzadko nie rośnie większa niż 3-5 cm. Wraz z pojawieniem się latem roślin pokryte małe pąki żółtego koloru, a druga połowa pierwszego formowania na zimno miękkiej zielonkawy frędzle bez kwiatów. Gruba warstwa gleby nie jest konieczne, żeby rosnąć rozchodnika może być niemal wszędzie. Nadaje się do ogrodów skalnych, małych ogrodów, murów oporowych i drewna, garnki. Mogą ozdobić utwór, ale roślina nie nadaje się do dużych trawników.

Zasady sadzenia okrywowa w ogrodzie

Sadzenie, byliny okrywowe, ważne jest, aby stosować się do następujących zasad:

  1. Dla małych obszarach stają się odmiany miniaturowe. Do projektowania krajobrazu odpowiedniego kołka lub sedum. Będą tworzyć dekoracyjne dywan z liści ciemne i jasne kolory sprawiają, że ogród bardziej komfortowe. Wiele gatunków okrywowe są obdarzone nie nachalne i łatwe, uwodzicielski zapach.
  2. Posadzone pełzanie rodzaje grup do liści, pąków, kwiatów pięknie połączone. Kontrast liści i kwiatów palety wygląda malowniczy, z jego świetności, jest on gotowy do urozmaicić każdego zakątka ogrodu.
  3. Przy wyborze roślin, trzeba pamiętać, że oni rozwinąć w szerokości, więc jest to konieczne w celu zapewnienia miejsca dla nich. Przez kilka lat dla 3-4 krzewów potrzeba około 1 m kwadratowy. Będą musieli aktualizują się co 5 lat, ponieważ są one powoli zaczynają być porośnięte chwastami.
  4. Troska o naziemnych roślin okrywowych jest zredukowana do pielenia, rozdrabniania roczny, wiosna nawożenia i podlewania w gorące dni. Ważne jest, aby nie zapomnieć o kontroli populacji i aktualizacji kopii.

okrywowe - efektowne rośliny ogrodowe dekoracji. Są piękne, różnorodne, szybko rośnie, z niezwykle łatwy do opieki nad nimi. Dlatego zachęcamy do zakupu tych bylin udekorować swój własny ogród.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Tymianek: mistrz wagonTymianek: mistrz wagon
Barwinek groundcoverBarwinek groundcover
Kwietnik z Floks: rodzajów kolorów i ich zgodności z innymi roślinamiKwietnik z Floks: rodzajów kolorów i ich zgodności z innymi roślinami
Ziemia pokrywa byliny - godne zastąpienie trawnikachZiemia pokrywa byliny - godne zastąpienie trawnikach
Róże okrywowe: sadzenie, pielęgnacja, podgrupy, odmiany i gatunkiRóże okrywowe: sadzenie, pielęgnacja, podgrupy, odmiany i gatunki
Jak zrobić trawnik w kraju własnymi rękami?Jak zrobić trawnik w kraju własnymi rękami?
Berry dywan wysokiBerry dywan wysoki
Odmiany Astilbe zdjęciu rośnie AstilbeOdmiany Astilbe zdjęciu rośnie Astilbe
Mało wymagające bylinyMało wymagające byliny
Altówka lub bratekAltówka lub bratek
» » » Spektakularne byliny okrywowe w projektowaniu ogrodów
© 2022 ProSadGuru.com