ProSadGuru.com

Juniper w obszarze: sadzenie i dobór partnerów

Iglaki są w stanie sprawić, że ogród atrakcyjny o każdej porze roku. Oni nie tylko ozdobić go z różnych odcieniach igliwia, ale także nasycona tlenem. Juniper (sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu poniżej) może być pierwszą instancją w projektowaniu lokalnych obszar sadzonek iglastych. Reprezentacyjne kompozycje krajobrazowe uzyskuje się, gdy łączy się ze tuje, karłowatej sosny. Jeśli doświadczenie zgromadzone dosyć i chce uratować budżet, to można bezpiecznie przyjąć sadzonki reprodukcji żywotnika. Mogą wybierać w parku miejskim lub parku, z zebranych korzeni sadzonek 90%.

opieka jałowiec

Owoce jałowca

Sadzenie i pielęgnacja jałowca dużo czasu nie zajmie. Stożek nabyć przedmioty dla pojedynczego lub grupowego aranżacji. Dominantą miejscu może być pojedynczy krzew, zaprojektowany w postaci niezwykłej topiary. Kuliste, piramidalne kształty płacz ekspresyjny ich geometrię, są wykorzystywane do nadawania części expressivity oraz mimośrodowości. Odmiany karłowate są niezbędne do projektowania kamienistych ścieżek, ścieżek. Mogą one być łączone z tak niskim rosnących roślin, takich jak sedum loosestrife, saxifrage, traw.

Dobór odmian do ogrodu

Uprawa jałowca szczególne trudności nie da, jeśli wybrać odpowiedni zakład na swojej stronie. Przy zakupie ważne jest, aby dowiedzieć się, mrozoodporność, maksymalna wysokość lubił instancji, kształt korony i koniecznych warunków przetrzymywania. W sprzedaży są odmiany przystosowane do śniegu i mroźne zimy i skutecznie uprawy w gorących południowych regionach. Niezależnie od wybranego wariantu, to przyniesie niesamowite korzyści, stacji dla swoich leczniczych olejków eterycznych. Nie tylko mają tendencję do uspokojenia układu nerwowego i ma silny ból głowy, ale także wyeliminować wiele bakterii chorobotwórczych. Nie na próżno w starożytnym Egipcie krzewów efedryny fumigacji miejsca podczas dużych epidemii.

Dla gatunków zimowych hardy obejmują:

 • Jałowiec pospolity, który rośnie na zboczach i bagien, ma zdolność do przystosowania się do różnych warunków. Może wzrosnąć od 20 cm do 10 m, w zależności od odmiany. Posiada najsilniejsze właściwości phytoncide. Nawet w zimnej 60 ° C, to nie jest straszne, ale na wiosnę młode igły może sparzyć, więc konieczne jest terminowe bush schronienie agrovoloknom. Dla krajobrazu ciekawy wybór kulistych Ehinoformis, karłowate przedstawicieli - Hornibruk i Repanda.
 • Virginia zwany także drzewo ołówek, tak szybko, jak to było robione z patyków i różne pamiątki. Różni szybkiego dojrzewania owoców, bo on potrzebuje jeden sezon, zamiast 2-3 jak innych towarzyszy. Na jesieni jego niebieskie jagody są bardzo dobrze na tle zielonych igieł. Klasy projektanci krajobrazu ognisko wolą używać dla alpejskich ogrodów.

Więcej szczegółów na temat instancji Holger wyjaśnione w filmie.

 • Kazatsky jałowca - wymagająca roślina rośnie od 1,5 do 4 m różni bogaty aromat oraz różne odcienie igieł .. Erekta ceniony za jego kształt piramidalnej, Tamaristsofolia obdarzone przyjemnym niebiesko-szary liści. Barwny Variegates, których igły wskazówki są malowane w kolorze żółtym lub białym kolorze, kochany przez wielu ogrodników.
 • Chińczycy używali do dekoracji stoki i skały, jak to ma wytrwały system korzeniowy.
 • demanders poziomej do składu gleby, skutecznie zakorzenienia w piaszczystych terenach. Musimy być przygotowani, aby zapewnić, że na zielono lub niebiesko-szary korona wraz z nadejściem chłodów staną się brązowe. We wczesnych latach krzew rośnie powoli i cierpi z powodu suchego powietrza.

gatunki ciepłolubne jałowca są uważane za bardziej odporna na suszę i odporne na palącym letnim słońcu. Są lekkie-wymagająca, nie jak cień, który może stworzyć wysoki rośliny, posadzone obok nich. Dobrymi towarzyszami dla nich będzie Eric, róże, byliny i dzikich traw. sadzenie lawendy Wskazane jest także, ale obchodzi mnie to będzie wymagało bardziej pracochłonne. To wymaga okresowej pielęgnacji i przygotowania do zimy.

Południowe gatunki:

 • Turkestansky zależności od siedliska drzewo dorasta do 18 m lub krzew nie jest większa niż 2 m wysokości. Wraz ze wzrostem igły igły łuszczenie wymienić. Crohna rośnie ogólne stożkowe jadalne owoce.
 • Pochylony solidne pędy, dorasta do 75 cm. Polecana do ogrodów skalnych, jako roślina okrywowa Nadaje się do uprawy w pojemnikach.
 • Red ma jednolity kolor drewna czerwonawe, jest odporny na gnicie. Gałęzie jego prostej, kierunek w górę. To jest wielkie drzewo na jałowej południu.
skład jałowiec

siewek

odmiany jałowca są tak popularne, że można odebrać kopię ciekawych czasach. Poprzez zakup materiałów sadzenia do ogrodu, ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość sadzonek. W niektórych przypadkach może być widoczny nowy przyrost, a na koronie brakującej brązowych plam. Dla lepszego ukorzenienia zalecany do zakupu produktów w pojemnikach lub gęstej gruda ziemi, która jest owinięta w siatkę lub konopie. Upuść je od wiosny do połowy jesieni. Sadzonki otwarty kłącza nabywania i przyjmują tylko korzenie wczesną wiosną i jesienią z początkiem pory.

Sadzenia w otwartym terenie: minimalny zestaw reguł

Jeśli zakupisz odpowiednią sadzonkę z jakiegoś powodu nie mogła, czy chciałby, aby zaoszczędzić pieniądze, można znaleźć młodych roślin w lesie. Ponieważ znaczne uszkodzenie systemu korzeniowego krzewu są szkodliwe, to jest niezbędne, aby zapewnić, że podczas kopania ziemnych pokój był bardziej niż średnica korony. Tak, że gleba nie kruszy, powinno być opakowane. Do szybkiego ustanowienia muszą być zgodne ze starą orientacją korony w stosunku do słońca. Ziemia pod uprawę powinien wybrać słonecznej.

Wszystkie rodzaje roślin nie nakładać szczególne wymagania dla gleby, rosną dobrze w piachu, obszary skaliste, ale zaleca się, aby wybrać średnią żyzności gleby dla najlepszego rozwoju. W każdym razie, biorąc pod uwagę cechy nabył odmian. Na przykład, w przypadku obszarów piaszczystych syberyjski korzystne COSSACK - wapno dla tłoczenia - gliny. Dla lepszego wskaźnika przeżycia jest nadal warto przygotować żyzną skład:

 • torfu i piasku - 1 niepełnym
 • darń parter - 2 ch
 • NPK - 200 g na lądowania studni.

Sadzenie i pielęgnacja jałowca są na podstawie minimalnego zestawu reguł. Do jednego z podstawowych wymogów związanych warstwa drenażowa urządzenie. Jest istotne, aby na stole jest płytka wodę i obecność gliny gleby. Do lądowania dołu wystarczająco warstwy 15-20 cm piasku lub pokruszone cegły. Odległość pomiędzy roślin z gatunku wybranego dla wysokich i rozprzestrzeniania przedstawicieli wartości minimalnej - 2 m średnia głębokość sadzenia. -. 70 cm sadzenia otwór wykonany 2-3 razy większy system korzeniowy. Pracować pełną podlewania i rozdrabnianie. Jako ściółki odpowiednim trociny, torf, liści, wiórów drzewnych.

Więcej informacji na temat opieki w filmie.

W trosce o młodych plantacjach i hodowanego

Iglastych mieszkańcy skromny, ale cierpią z płonących wiosna igieł i choroby grzybowe. Większość gatunków są wrażliwe na odczytach różnica temperatur, ciepłe wiosenne słońce, a oni potrzebują schronienia przed słońcem w marcu. Inaczej igły otrzymał oparzenia na koronie pojawiają się brązowe plamy. Aby korona pozostał jasny nawet w ostrej zimy, nawóz powinien być prawidłowo stosowane. Juniper Pielęgnacja takich wartości, dlatego jest dekoracyjny przez cały sezon.

Wraz z pojawieniem się sprężyny ściółkę usunięte z cylindra, aby zapobiec jego rozkładu, pod wzbogaconej NPK krzewów, w ilości 40-50 g na 1 m. Bandaż może być powtórzona w sezonie letnim.

Podlewanie powinno być tylko w gorące dni, 2-3 razy w sezonie. Ponieważ większość z tych gatunków, które nie tolerują suchego powietrza, jest niezbędne, żeby zorganizować rozpylania. Jest możliwe, aby ograniczyć wszczęcie procedury raz w tygodniu w godzinach wieczornych. Taka pielęgnacja zapewni obecność jałowca pięknej i delikatnej koronki. Roślina nie wymaga cięcia, na tyle tylko sprężyny suszy się i usunąć odsłoniętą oddział. Jeśli efedryny jest uprawiana z żywopłotu, będzie musiał przyciąć wystające pędy. opieka bloodroot Wymaga to nieco inaczej, w sąsiedztwie jałowca, ona zawsze wygląda świetnie.

W pierwszej zimy młode rośliny mają do ukrycia grubą warstwę ściółki i przyniósł z lasu gałęzi świerkowych. Rośliny z koroną rozprzestrzenia potrzebnej przed hibernacji sznurka przywiązać do limitem gęsty śnieg młodych gałęzi nie odłamywane. Są to podstawowe zasady opieki, których należy przestrzegać, że jałowiec w okolicy o każdej porze roku wyglądał reprezentacyjny.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Juniper dywan poziomaJuniper dywan pozioma
Jałowiec wysokiJałowiec wysoki
Powielanie sadzonki jałowca w domuPowielanie sadzonki jałowca w domu
Juniper!Juniper!
Juniperus żółty omszałyJuniperus żółty omszały
Juniperus - i piękne, i przydatneJuniperus - i piękne, i przydatne
Juniper będą ozdobą ogrodu w okresie letnim i zimowymJuniper będą ozdobą ogrodu w okresie letnim i zimowym
Chaber górski: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i…Chaber górski: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i…
Jakie typy jałowca stoi posadzone w ich domku letniskowym?Jakie typy jałowca stoi posadzone w ich domku letniskowym?
Jak uzyskać Juniper w fotografii i nie tylkoJak uzyskać Juniper w fotografii i nie tylko
» » » Juniper w obszarze: sadzenie i dobór partnerów
© 2022 ProSadGuru.com