ProSadGuru.com

Stylowy wygląd stawu na daczy

projekt staw - szlachetna sprawa, ale kłopotliwe. Będzie musiał wybrać odpowiednie rośliny i obszaru wokół dobrze zorganizowany. Ale warto. Ozdobny staw w kraju, jest idealnym miejscem do odpoczynku i samotności. studnia i ma uspokajający wpływ na osobę. Popularność stawach ogrodowych nigdy nie będzie pracować na sucho.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i narzędzi funkcjonalnych, można stworzyć swój własny staw w ogrodzie, a praca nie zajmie dużo czasu. Bez względu na wielkość terenu, zgodnie z zasadą minimalizmu, można stworzyć naprawdę raj. podmiejski fitoprojektowanie, własnymi rękami zorganizowany, można dostać się nie gorzej niż w domu, jeśli włożysz trochę wysiłku i wyobraźni.

Staw Projekt: eksperymenty z roślinami i kamieniami

projekt staw

Staw w daczy

Dokonując opierają się na ogólny obraz krajobrazu. Projektowanie ogrodów z organizacją sztuczny zbiornik może być utworzony jako indywidualnie zaprojektowane i zgodnie z podstawowymi trendami.

Staw w stylu formalnym jest prostokąt, owal lub wielobok. Jest to dość rygorystyczny stylizacji, które dobrze łączy się z innymi elementami ekonomicznymi podobnej formie. Wody umownie podzielić na pracy i teren rekreacyjny. Rośliny takie oazy należy odebrać w małych ilościach i tylko dekoracyjny. Na przykład, odpowiednie nimfy i irysów będzie oryginalny wygląd tsiperus. Aby zakończyć zalecamy użycie kamienia czy mozaiki.

Pomimo powagi konturów formalne oaza pozwala na eksperymentowanie z każdym wystrojem i doboru roślin o podobnym stylistycznego zabarwienia. W tym akwenu można rozpuścić nawet małe ryby. Oryginalny wystrój z mostów woli i fontanny. Niewielki wodospad przyczyni się również do rejestracji wzoru.

Druga opcja nazywa konstrukcję, woda jest już przeznaczone do długotrwałej pracy. Aby utworzyć żądany obszar 6 m. Kiedy rośliny przesadzania może odejść od ścisłych zasad i stosowania oryginalnych i odważnych kompozycji. Kiedy wolny organizacja tworzy efekt naturalnego stawu.

Przestrzeń Waterfront również nie będzie zbędne do dekoracji. Można utworzyć strumień, podobiznę suportu alpejskiego. Orgia wyobraźni w stylu takiej decyzji należy przyjąć z zadowoleniem.

Do kadrowania krawędzie staw powinni zakupić płyty z piaskowca, granitu, dolomitu. Przed umieszczeniem narzutem kamiennym, skały, rośliny, eksperci zalecają, aby górna krawędź tarasu do 30 cm głębokości. Nie dać się „perełki” efekt, rozmieszczonych okrągłych kamieni o różnych rozmiarach. W dolnej części gontu mogą rozpraszać i głazów narzutowych z pokrywkami mchu połowy zanurzone w wodzie. Kamienie staw zawierający lepiej nie wysyłać, jak szybko pojawiają się glony.

Wideo: Oglądaj strefie podmiejskiej interesujący projekt

Jak odebrać i wysadzić roślinę?

Aby prawidłowo zorganizować własne ręce stworzył oazę wody, wystarczy wiedzieć, że rośliny do stawu są wybierane przez innych parametrach niż normalnie. Z pewnością powinno zadowolić oczy od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dodaj do tego harmonijne połączenie roślin wodnych i za oceanem z otoczeniem, a następnie staje się jasne, jak ważne jest, aby zwracać uwagę na szczegóły, aby sielankowego obrazu z oazie niedaleko domu. Nie zapomnij o konserwacji. Musimy kontrolować głębokość wody, jej warunki temperaturowe, prawo do zorganizowania zimowych roślinność wodną.

Krajobrazu staw - fascynujący proces. Na stawie można wybrać pewien rodzaj kaktusa, polustepnye ziarna, które dobrze rosną w warunkach jazdy. Głównymi mieszkańcy są wszystkie rodzaje lilii wodnych i kapsułek jaj. Oni doskonale czują się w sąsiedztwie z innych roślin zielnych, mogą wybrać kolor i wielkość kwiatów. fit hiacynt, jego korzenie służyć jako naturalny filtr do wody. Na suchej strefy na brzegu będzie doskonałą Cattail czuć i zbóż, jak i przysłoną, sitowie i grot.

Oprócz tych wymienionych dla krajobrazu staw lilii można kupić telorez i glewiki. Należy zauważyć, że wiele ulubionych lotosu preferuje dobrze oświetlone obszary powierzchni wody, którego głębokość jest mniejsza niż 0,5 m. Interesujące koronkowy dywan woda może tworzyć azol zherushnik Wolff.

Nie zapomnij o sprzątaczki roślinnych, które intensywnie pochłaniają dwutlenek węgla z wodą, zapobiegając rozprzestrzenianiu się glonów. Wśród nich m.in. puszyste mieszkańców glewiki, Elodie.

W słupie wody wzrośnie Bog, gwiazda wodę, Urrutia i Turchi. Mieszkańcy są to dobre Cleaners naturalnym środowisku wodnym, ich nasycenia tlenem.

Można zrealizować najbardziej oryginalny układ z gałęzi i liści. Dobrym pomysłem na eksperyment z połączeniem kwiatów i kamieni w pobliżu można zrobić wzgórze alpine z rękami. Kolor i kształt każdej element dekoracyjny powinien wtopić wyglądu ogrodu. Rośliny dają estetyczny wygląd i jednocześnie pomoc w samoregulacji, poprawy składu wody.

Rośliny w pojemnikach do stawu

Waterweed Pond

Waterweed

Jak zrobić oryginalną staw? Czasami używać specjalnych pojemników kwiat dla dając elegancja staw. Są wygodne i można je łatwo utrzymać, jeśli objętość zbiornika nie jest tak wielka. Najczęściej rośliny sadzone są w pojemnikach siatkowych wypełnionych ziemią i piaskiem. Idealny Podłoże - mieszanina ziemi gliniastej, drobnego piasku i torfu. Wybrany stosunek 7: 2: 1.

Rośliny posadzone w dobrze rozgrzany stawie słonecznym. Gleba użyta do sadzenia jest mokra. Zbiorniki są wypełnione glebą do 2/3. Lepiej kupić grubo garnki, korzenie zostały dokładnie umyte wodą. Aby być bezpiecznym, które można umieścić w podłożu pojemnika konopie to nie zostanie zmyty. Krajobrazu staw w tym przypadku będzie bardziej wydajne.

Montaż w stawie przygotowany pojemników mieszkańcy posadzone ozdobne wygodniej wykonać razem. Pojemnik z roślin, powoli zanurzono w wodzie i stabilnie na dnie. Pierwszy zasadził wysokich roślin, a następnie - w porządku malejącym. Jako nawóz, można użyć specjalnych tabletek lub granulatu. W przypadku wszystkich znanych lilii i Lotus będą wystarczające, aby w 100 g w 30 litrach gleby. Nawóz jest wymagane przy sadzeniu i w środku sezonu. Ważne jest, aby upewnić się, że zakład nie został dotknięty chorobą, podczas gdy na powierzchni wody może kontemplować obrazy pachnącymi kwiatami przez długi czas.

Zimowania roślinność wodną

Przed rozpoczęciem pojemniki zamrażania wyjęciu z wody roślinności wyciąć martwe łodygi i liście. Pojemniki umieszcza się w torebkach polietylenowych i wysyłane do piwnicy gdy znak termometr nie spada poniżej +1 ° C Nie wszyscy mieszkańcy stawu będzie szczęśliwy tej zimy. Na przykład, tropikalne lilie wymagają innego podejścia. Aż do wczesnych mrozów są przesadzane w małych doniczkach i wysłany do akwarium.

Wideo: Tworzenie 10-hektarową wielkość Staw w ich domku letniskowym. Część 1 (09.01.2016)

Niektóre dekoracyjne mieszkańcy mogą zostawić na zimę w stawie, jeśli są stosowane odmiany odporne na mróz.

Kosze z przystankami w tym przypadku zostanie przeniesiony na środek stawu i pogłębić nie mniejszej niż jeden metr. lilie wodne są w lewo, jeśli woda jest wystarczająco głęboki. Jeżeli warunek ten nie jest spełniony, wówczas są one przesyłane w beczce z wodą zawierającą w piwnicy w temperaturze + 10-15 ° C Ogrodnicy użyć innej sztuczki, wysyłają kosze roślin na zimę w najbliższej naturalnej bagnie lub jeziorze. Można wymyślić jej wyłącznej opcji.

Prawidłowo zaprojektowane i urządzone ze stawem w kraju własnymi rękami będzie trwać wiele lat i będzie zadowolić całą rodzinę, zachęcając do wypoczynku w okresie letnich upałów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Uwagi Grumpy Old Men - staw i mostUwagi Grumpy Old Men - staw i most
Zimowania staw w ogrodzieZimowania staw w ogrodzie
Staw w moim ogrodzieStaw w moim ogrodzie
Staw z rękamiStaw z rękami
Staw, zbudowany własnymi rękamiStaw, zbudowany własnymi rękami
Mini-staw pod rurą spustową opony samochoduMini-staw pod rurą spustową opony samochodu
Styl staw i roślin wyborem dla jego rejestracjiStyl staw i roślin wyborem dla jego rejestracji
Twórczy staw z dawnych łaźni i oponTwórczy staw z dawnych łaźni i opon
Pond PompaPond Pompa
Ogród nad jezioremOgród nad jeziorem
» » » Stylowy wygląd stawu na daczy
© 2022 ProSadGuru.com