ProSadGuru.com

Jak rośnie jałowiec dziewicą?

Gdy chcesz zmieniać owoców i roślin jagodowych w swoim ogrodzie z czymś niezwykłym i interesującym, można spróbować rosnąć w strefie czerwonego cedru (sadzenie i pielęgnacja poniżej). Rodzaj wiecznie rodziny cyprys obejmuje ponad 70 gatunków jałowca mogą rosnąć na drzewie lub krzaku, a może stać się puszysty dywan z drewna sosnowego.

Juniper jest idealnym miejscem na zorganizowanie zabezpieczenia i jedno lądowanie przy wejściu lub obok ścieżki w ogrodzie. W zależności od pożądanego rezultatu odległość między sadzonkami może wynosić od 1,5 do 3,2 m. Nie należy zapominać o właściwościach leczniczych owoców, które są nazywane „guzki i jagody.” Z nich można gotować pyszne dżemu lub konfitury.

Virginian jałowca i jego warianty

czerwony cedr

Igły wyskalowane jałowca

Virginia Przedstawiciel (jałowiec wirginijski) pochodzi z Ameryki Północnej, rozłożone szeroko tam. Wcześniej jej drewno było wykorzystywane do produkcji ołówków, więc to nadal nazywa się „drzewo ołówek”. Ze względu na prostotę opieki i ich zimno twardo, zyskał popularność w rosyjskich szerokościach geograficznych.

Rośliny reprezentują krzewów lub wiecznie zielone drzewka z igłami w kształcie igieł lub łuszczących, którego barwa zmienia się od ciemnej zieleni na niebieski, szary. Jałowiec wirginijski szybko rośnie, niektóre odmiany osiągają do 30 m wysokości. Reaguje na korzystny plon jest w stanie zachować swój kształt przez długi czas, tak niezbędny w ozdobnych lądowania. Niektóre gatunki w młodym wieku mają wąską koronę, później ona rośnie. Odporne na suszę, mróz i szkodniki, mało wymagająca do gleby, sadzenia i pielęgnacji są przeprowadzane dość łatwo.

Jałowiec wirginijski ma korzeń z silnym rozgałęzieniem bocznej, więc kolejny przeszczep niemożliwe bez śpiączki ziemi. Posadzone rośliny zaleca się po słonecznej stronie, w cieniu rośnie gorzej, ma luźne igieł. Trudno jest przecenić efekt dekoracyjny przedstawiciela, ze względu na swoje właściwości, Juniper jest niezbędna w parków, lasów, lubił też amatorów ogrodników. On wygląda ładnie na jesieni, kiedy jego korona ozdobiona kolorowych owoców.

Juniper jaskra i Skyrocket w projektowaniu krajobrazu

Juniperus virginiana jaskry (Glauca) lub szare, rośnie do 5 metrów wysokości ma grube nici kolumnowy kształt. Niebieskawe igły wymagały specjalnego koloru, bliżej zimy w nim pojawiać atrakcyjne odcienie brązu. Okres wzrostu wynosi około 200 lat. Shishkoyagody niebieskawy odcień wyraźne, okrągłe. Reszta jaskry nie jest gorsza od innych typów, ma taką samą odporność na suszę i mróz. Propagowane przez nasiona i sadzonki zwykle. To jest szybko rośnie z każdym rokiem zyski do 25 cm wysokości. gałęzie koronowe rosną równomiernie w górę pod ostrym kątem w stosunku do cylindra, przy czym średnica korona jest większa niż 2 m. hodowanych na tej reprezentatywnej części jedynie w celach dekoracyjnych.

Wideo na dobór odmian.

Rakieta (Skyrocket) - jest wystarczająco wysoka (do 8 metrów) smukłe drzewo. Roślina ma kształt stożkowy, wygląda jak rakieta rzucili się, stąd takie nietypowe imię. Igły są łuszczenie, shishkoyagody niebieskawe zabarwienie z odcieniem niebieskawym. Rakieta cechą jest to, że może on zmienić kolor na niebieskawy kolor igieł letnich lub szaro-zielone, zimą jest ciemno czerwony. Głębokie korzenie poprawić stabilność tego rodzaju jałowce do Porywy wiatru. Rakieta absolutnie nie toleruje cień, bo to jest tylko idealne słoneczne miejsca. Reszta jego cechy są podobne do innych jałowce: Hardy, odporna na suszę, nie może tolerować wysoką wilgotność gleby.

Hets i Grey Owl - niskie przedstawiciele iglastych do ogrodu

Virginia odmiany Hets (Juniperus virginiana Hetz) - jest niskie krzewy, 10 lat wzrasta nieznacznie powyżej 1 m Crohna miały średnicę około 2-2,5 m, na rozłożenie go owoce ciemnoniebieską barwę .. Igły są łuszcząca się, potem staje się igła niebieski kolor szary. Virginia Hets odporne na mróz i szkodniki, preferuje słoneczne otwarte przestrzenie, ale również czuje się dobrze w półcieniu od stojącej wody może umrzeć. należy umieścić w żyznej glebie w otworze sadzenia powinny być dodane do Hetz drenaż. Korona zima może cierpieć z powodu dużych opadów śniegu.

Aby zapobiec łamaniu gałęzi jesienią należy powiązać ramkę i ustawić jako zapasową.

Juniperus Grey Owl (Grey Owl) - .. jest niska roślina z rocznym wzrostem o około 10 cm Crohna rozłożystą szerokości do 4 m są płytkowe branże tips igły, ale jest u podstawy igły pięknym srebrzysto-szarym odcieniu. Czasami virgin Grey Owl może mieć szaro-zielonych igieł. Gałęzie krzewu ułożone prawie poziomo do ziemi, a czasem lekko podniesiony, ale brzegi są wygięte konsekwentnie w dół. Od Crohna rozprowadzania, odległość między sadzonkami do nie mniej niż 1,5 m. Dół docelowej wymagane jest warstwa drenażowa.

Juniper Grey Owl

Juniper Grey Owl

Sadzenie i pielęgnacja niewiele różni się od innych członków jałowce. Grey Owl preferuje słoneczne otwarte przestrzenie. W cieniu mogą rosnąć luźne i tracą dekoracyjne odwołania. Virginia Grey Owl wytrzymały i odporny na suszę, ciepło i szkodniki. Nadaje się do lądowania na trawniku, a także w nasadzeń grupowych. Przedstawiciel świetnie wygląda w połączeniu z sosny, wrzos. jeśli Tui reprodukcja Wiesz, możesz rozwijać sobie kilka egzemplarzy i umieścić obok Grey Owl.

Chmura dla ogrodów alpejskich i nie tylko

Virgin gatunek Niebieski Cloud (chmura). - To niskie krzewy podgatunków jałowca, dorosły roślina osiąga wysokość 50 cm Kron został zupełnie rozwalony o średnicy do 1,5 m Igły łuszcząca, piękny odcień niebieskawo-szare, chociaż młode pędy są jasne. -vyrazhenny trawiasta zieleń.

Dolne gałęzie są podstawa rośliny rosną i rozłożone równomiernie na ziemi, inne pędy są ułożone poziomo, od czasu do czasu lekko podwyższone w łuku. Juniper chmura, jak również innych krewnych, hardy, skromny w wyborze gleby, odporne na suszę. Rakieta jałowiec i chmura iść idealnie ze sobą, najlepiej spojrzeć na tle ogrodzenia i zadbanych trawników. Jeśli zastanawiasz się, co posadzić byliny w klombie, pierwszeństwo należy dać karłowatych odmian jałowca.

Sadzenia i pielęgnacji wskazówki dotyczące sezonu

Podczas przeszczepu zaoszczędzić na korzenie grudki ziemi. To sadzenie będzie chronić ważne dla iglastych Mikoryza grzyb, który rozwija się na korzeniach. Otwór do uprawy należy lepsze odwadnianie górnej warstwy piasku należy wypełnić. dziura sadzenie pogłębienie około 80 cm, biorąc pod uwagę fakt, że 20 cm trwa drenaż. Gruda ziemi na korzeniach podczas transportu łatwo zapisać przy użyciu worka lnianego. Roślina może być sadzone w torbie, po chwili położył na ziemi.

Sen posadzone rośliny, koncentrując się na poziomie glinianym gruźle, szyja korzenia jednocześnie nie zostawić wpuszczone.

Mieszanka do sadzenia:

  • próchnicy miesza się z piaskiem w ilości od 1 / 1-
  • próchnicy miesza z piaskiem, igieł sosny lub w stosunku 2/1/1.
opieka jałowiec

Owoce jałowca

Częstotliwość podlewania i ilość zależy od rodzaju i wielkości sadzonek, karłowate krzewy wymagają mniejszej ilości wody niż wyższych klasach. Przeciętnie, mają od 10 do 40 litrów wody na nawadniania. Nie trzeba pereuvlazhnyat gleba nie jest wymagane. Im starsza roślina jest przeszczepiony, tym trudniej będzie być dostosowane do gleby. W efekcie rośliny po transplantacji wymagają częstszego Podlewanie: Wiosna - raz w tygodniu, zwłaszcza w okresie letnim lub gorących miesięcy - 2 razy. Wiosna podlewanie odbywa się ciepłą wodą, ważne jest, aby zwolnić śnieg od pnia głównego. Więc ziemia nagrzewa się szybciej i roślina zacznie zużywać wodę z gleby.

Iglastych może być obfite rozpylanie i korzeń karmienia. Po 2 tygodniach po przesadzeniu rośliny należy nawozić przy użyciu specjalnych rozwiązań dla drzew iglastych. Zabrania paszy obornik, humus i mocznik, będzie to prowadzić do śmierci rośliny. Spray jałowca igły trzeba obficie się wilgoci kapanie. W tym podejściu roztwór „Aline” (jedna ampułka w 5 litrach wody) lub „cyrkon” (po jednym na każde 10 litrów wody). Procedura ochrony igły przez wystawienie na działanie promieniowania ultrafioletowego.

W okresie od lutego do kwietnia, budowa powinna być pokryta jałowiec zielonej siatki, ale luźno, to zapobiec wysychaniu igieł. Środek ten jest konieczny tylko w pierwszym roku po transplantacji. Później, gdy sadzonka będzie silniejszy, pokrywa nie jest wymagane. Jeśli przestrzegać wszystkich zalecanych reguł, jałowiec szybko się zakorzenić w ogrodzie i docenić jego dekoracyjny.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak rozwijać jałowiec w krajuJak rozwijać jałowiec w kraju
Juniper dywan poziomaJuniper dywan pozioma
Jałowiec wysokiJałowiec wysoki
Terapia jałowcaTerapia jałowca
Juniper!Juniper!
Juniperus - i piękne, i przydatneJuniperus - i piękne, i przydatne
Jakie typy jałowca stoi posadzone w ich domku letniskowym?Jakie typy jałowca stoi posadzone w ich domku letniskowym?
Jak uzyskać Juniper w fotografii i nie tylkoJak uzyskać Juniper w fotografii i nie tylko
Jałowiec HolgerJałowiec Holger
Jałowiec skalnyJałowiec skalny
» » » Jak rośnie jałowiec dziewicą?
© 2022 ProSadGuru.com