ProSadGuru.com

Dekoracje ogrodowe: mixborders bylin

ozdoby ogrodowe ogrodnicy używać różnych klombów, granic lub mixborders bylin, schematów i nazwiskami takich preparatów są tak różnorodne, że można uznać za dzieło ogrodnika. Mixborders zwane krzewy, drzewa, kwiaty i zioła, zebrane w jednej kompozycji. Szczególnie imponujące rozważane kombinacje różnych wysokościach roślin. Mixborders niezbędne do naturalnej projektu strony, są one doskonale współgra z trawniki, drewnianych i metalowych podporach.

Dlaczego ogrodnicy wybrać mixborders? Rośliny w ogrodzie kwiatowym znakomicie uzupełniają się wzajemnie i kwitną w różnym czasie, tak mixborder przyjemny wygląd przez cały sezon, od wczesnej wiosny do późnych przymrozków, w obecności drzew iglastych - przez cały rok. Wybór jest zawsze różnorodna roślinność na mixborders. Ten kwiat może zawierać karłowatych drzew, krzewów, niemal wszystkie rodzaje ziół, a nawet rośliny ozdobne trawy. Jeśli ogród jest urządzony w stylu Prowansji, lub kraju, do dekoracji klombów mogą być wykonane płot z rękami. Wtedy będzie wyglądać bardziej zadbane i kolorowe.

Mixborders bylin

Mixborders bylin

Służyć jako podstawa do sadzenia roślin wieloletnich, jak również jako dodatek rozstawione uprawach jednorocznych. W rezultacie, można zmieniać treść i kolor, aby utworzyć kombinacje uderzające. Rosną imponujące utwór pod wpływem siły nawet początkujący ogrodnik.

Rodzaje i wybór mixborders

Mixborders podzielono na 3 typy zależności od wybranego składu kompozycji i roślinnych:

 1. Krzewy - Ciekawą opcją, z której można ukryć brzydkich budowli ścian, dekoracji ogrodową ścieżką. Krzewy do mixborders wybranych dekoracyjny predysponowane do strzyżenia, długi okres kwitnienia.
 2. Mixborders z drzew iglastych będzie ozdoba ogrodu przez cały rok, które nie wymagają szczególnej opieki. Różnorodność odcieni igły stworzy elegancką mieszankę które zdobią ogrodową ścieżką lub stać się oddzielnym elementem w ogrodzie. dostępny sadzenie świerk, jałowiec i tui.
 3. Opcja kwiatowy jest najtrudniejsza do opieki, ale jedyne w swoim gra kolorów. Kolorów wybrany o podobnych właściwościach i metodach opieki, posadzonych stos. Takie kompozycje wymagające gleby.
 4. W połączeniu kwiat ogród - przestrzeń dla indywidualnej kreatywności. Jeśli wybierzesz mądrze i rośliny lądowe, to jest możliwe do osiągnięcia ciągłych kwietniki kwitnienia.

Które przypadki zdecydować się na ogród kwiatowy?

Dobór roślin kwiatowych i ich kombinacje są zawsze wspaniałe, można stworzyć piosenkę na każdy gust. Dla krzewów jest głównym kryterium zwartości. Doskonałe dopasowanie w liliowy skład, pięciornik, kaliny, Hortensja, piwonie drzewo, rododendron, berberys. Między krzaki posadzone zaleca niewymiarowe bylin takich jak stokrotka, irysa, pierwiosnka.

Mixborders krzewów i bylin - najbardziej powszechne i łatwe w pielęgnacji.

Tuja, jałowiec, jodła, pełzanie cedru, sosna, świerk karzeł są odpowiednie dla praktycznie każdej kompozycji. Oprócz odpowiednich roślin iglastych z błyszczących liściach, jak i żonkile, irys, jaśmin, hortensji. mixborders Kwiat składa się głównie z niewymagających kolorach. Do sadzenia, można kupić me-niezapominajki, astry, chryzantemy, piwonie, irysy, chabry, jaskry, bratki, goździki, żonkile, Floks i inne. Róże i inne kwiaty, które potrzebują schronienia na zimę i dodatkową opiekę, lepiej nie zawierać w składzie i posadzone oddzielnie.

Ziołowe przypadki wypełnić luki i daje niezbędną pompa ogród kwiatowy. Agastache, nawłoć, włosy trawa, Żurawka i piołun dobrze nadaje się do tego celu. Punktem kulminacyjnym ogrodu może stać mixborder z ziół. Do sadzenia, można wybrać szałwi, mięty pieprzowej, tymianek, melisa, lawenda, ziele dziurawca, Oman, kocimiętka.

Jak zrobić mixborders w kraju?

Lądowanie klombów nie wymagają specjalnych umiejętności, ale aby mixborders swoje ręce, trzeba znać kilka zasad kształtowania krajobrazu:

 1. Od lądowania wykonane dość ciasno, trzeba brać pod uwagę charakterystykę każdej rośliny. Dla połączonego kwietnik doświadczeni ogrodnicy nie zalecamy wybranie kapryśny przedmiotów z różnych cech i wymagań dotyczących opieki. Na przykład, przykłady wilgoć kochający nie mogą być łączone z odmian odpornych na suszę. Jeśli udoskonalane terenu działki na skarpie, rośliny wilgoć kochający najlepiej umieszczony na dole. Nie należy wybierać gatunki agresywne, że ich system korzeniowy nie jest zdominowany w okolicy i nie przeszkadza w rozwoju wszystkich roślin w kwietnik.
 2. Kwiat jest ważne skład gleby, jej rozluźnienia i przepuszczalność wody. mixborders kwiatowe złożone z roślin z tego samego poziomu występowania systemu korzeniowego.
 3. Kwiat łóżko należy chronić przed przeciągami i dobrze oświetlone.
 4. Lądowanie jest jasno wynika z programu, biorąc pod uwagę wysokość każdego mixborders szczebla. Rośliny nie powinny przesłaniać sobą.
 5. sadzenie miejsce powinno być w wystarczającej odległości, jak w miarę upływu czasu będą rosnąć, a łóżko może stracić estetyczny wygląd. We wczesnych latach bylin wzrostu pustek pomiędzy nimi może sieją jednoroczne.
 6. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko piękno kwiatów, ale także dekoracyjną arkusz.

mixborders jazdy

Sporządzanie schematu mixborders - jest to pierwszy krok w tworzeniu długoterminowych ozdoby ogrodowe. Główną zasadą wielopoziomowych kompozycji - utrzymywanie wysokość każdej rośliny. Które rosły w ogrodzie wspaniały ogród kwiatowy, należy uznać czas rozkwitu każdej rośliny kwitnące skład cieszyć przez cały sezon.

mixborder własne ręce

mixborders

W tle jest istotne lądowania wysokich krzewów i drzew iglastych. Tworzą wspaniałe tło dla niskich uprawy roślin i kolorowych kwiatów. Bukszpan, mock pomarańczowy, karłowate bzy nie wymagają żmudnych opieki, ale istnieje wielka różnorodność kwitnących bylin cieniu. Iglaki nie powinny być sadzone w pobliżu budynków i niedaleko zielonego drzewa, tak aby nie zakłócać ich wzrostu.

Wideo: Opcje dla pięknych kwietników: mixborders, Rockeries i kwiat łóżko w programie naszego ogrodu

Drugim krokiem jest wyładunku rośliny sredneroslye. Najbardziej popularne są uważane sąsiedzi chaber, dzwon, aster, jaskier, wilczomlecz, piwonia. Uprawa róż Jest również możliwe, ale bliskość kwiatowych sąsiadów niedopuszczalne. Potem przychodzi kolej na niewymiarowe. Uzupełnienia obsady Galanthus kwiaty, Dianthus, bratek, piołun, kostrzewa, tymianek. Dobre połączenie będzie z tych samych roślin typu. Drewno iglaste zespół nie będzie nudny z powodu różnych wysokościach drzew iglastych i koloru. Kolorowe kwiatowe są dobre układy w okolicy z ziół i krzewów, a także siebie. Dowolna kombinacja będzie imponująca, jeśli jest wykonana z inspiracji.

Mixborders przeznaczone do dekoracji zabezpieczenia składa kondygnacje. Jeśli kompozycja znajduje się w centralnej części, powinno być idealnie oglądany z obu stron. Przetwarzać ścieżek ogrodowych, można użyć kombinacji roślin nisko rosnące ozdobić budynki rosną wysoką klasę.

Wolnostojąca kwiat łóżko może być ozdobione ozdobnymi kamieniami.

Jeżeli wszystkie zasady dbania o ogród kwiatowy nie jest problemem dla ogrodnika były brane pod uwagę podczas lądowania. Standardowe elementy opieki:

Wideo: Przedszkole dla bylin

 • poliv-
 • poluzowanie pochvy-
 • wycięte krzewy
 • propolku-
 • Kompleks nawozu.

Ogród - wygodny obiekt dla kreatywności. Wybór roślin, ich kombinacje, układ Flower Garden - wszystko to jest indywidualna dla każdego ogrodnika. Tworzyć własne unikalne mixborders dość proste, jeśli spojrzeć na niektóre z zasad i połączyć wyobraźnię.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Klombów i kwietników Flower - jaka jest różnicaKlombów i kwietników Flower - jaka jest różnica
Mixborder planu: pracujemy z wysokościMixborder planu: pracujemy z wysokości
Phlox paniculata w klombuPhlox paniculata w klombu
Mixborders dzwonkami i gospodarzyMixborders dzwonkami i gospodarzy
MixbordersMixborders
Flower Garden: Zdecydowane z pomysłemFlower Garden: Zdecydowane z pomysłem
Dolgotsvetuschy mixborders na miejscu słonecznej w domku w stylu wiejskimDolgotsvetuschy mixborders na miejscu słonecznej w domku w stylu wiejskim
Naturalny styl małych ogrodówNaturalny styl małych ogrodów
Historia mixbordersHistoria mixborders
Kompozycje roślin iglastychKompozycje roślin iglastych
» » » Dekoracje ogrodowe: mixborders bylin
© 2022 ProSadGuru.com