ProSadGuru.com

Dyspozycja podmiejski obszar 15 ar z domem i ogrodem

To wymaga fundamentalnej obszarze Układ 15 akrów z domu i wanną, domu terytorium, aby wyglądać dobrze i prezencji na wszystkich porach roku? Wtedy praca musi zaczynać się od projektu, który uwzględni wszystkie szczegóły. Przy opracowywaniu planu, można zobaczyć, jakie potrzebne są budynki, a które mogą być usunięte, aby dokonać najbardziej korzystnego wykorzystania terytorium.

Planowanie działce - jest odpowiedzialny, wymagający cierpliwości i pewnej wiedzy. Szczególnie spektakularny jest projektowanie krajobrazu miejscu z gradientem, z okien domu otwiera się panorama wspaniałym kontemplować. Najpierw musimy zdecydować, gdzie będzie znajdować się dom. Najlepiej jest umieścić w północnej części ogrodu do okna wychodzącego na wschód lub zachód, w tym przypadku, że pokój nie będzie gorąco. Prysznic lub łazienka powinna być wysłana do części południowej do miejsca przeznaczenia był zawsze ciepły i przytulny. Na południu racjonalnie zorganizować taras lub weranda, gdzie można zjeść za o każdej porze dnia. Na północnej stronie zaleca się wykonać szafę lub pokój do celów domowych, w których ludzie spędzają trochę czasu, ponieważ zawsze będzie chłodniej.

Kryteria planowania terytorium

Część dystrybucja 15 ar z domu

układ działki

Wideo: działka 15 ha, tarasów, ogród w stylu japońskim

Dyspozycja działce jest kompletna bez selekcji zieleni. Ważne jest, aby wiedzieć, co można sadzić od strony północnej. W tej części ogrodu jest trochę promieni słonecznych, więc konieczne jest, aby wybrać lądowanie skromny. Doskonały wybór dla północnej części są jabłka, porzeczki i maliny. Wszystkie inne kultura jest lepsza umieszczone na stronie, gdzie większość słońcu.

Można opracować dość nietypowy ogród, korzystając z łóżka nie tylko prostokątne, ale zaokrąglone. Ważne jest, aby rozważyć ogród obok obecności źródła wody, jak trzeba kultura być podlewane często i regularnie. Blisko domu powinien zrobić ścieżkę w ogrodzie z rąk, ozdobić go ładnie z kamieni lub innych elementów dekoracyjnych, to było wygodne, aby przenieść. Na granicy skutecznie wprowadzone będą wyglądać rosnące żywopłoty berberysu, głogu, dzikiej róży i hortensji.

układ witryny powinien zawierać część relaksacyjną, gdzie właściwe byłoby zorganizować plac zabaw, teren piknikowy i grill dla dzieci. Upiększyć miejsce przeznaczenia może być piękne ogrody kwiatowe, kwietniki i wiele imponujących liczb, wykonane własnymi rękami. Na etapie planowania ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie elementy, aby zorganizować je tak, aby w przyszłości nie kolidują one z właścicielami.

plac zabaw dla dzieci może być niezabudowane w ciekawy sposób. Należy umieścić piaskownicy mały rozmiar, piękne huśtawki, poziome paski i różnych figur, które będą z pewnością zainteresowani dzieci. W strefie rekreacyjnej można ustawić mały basen. Obok niego, leżaki do wygrzewania się na słońcu w czasie upałów. Opracowanie terenu działki 15 ha może być również na komputerze z programów specjalnych. Będą one wyraźnie zobaczyć model przyszłego ogrodu.

Wideo: architektura. Część projekt 15 Komórki

projekt stylistyczny

Jeśli weźmiemy pod uwagę odcinek przykłady układ można podzielić je na kilka stylów. Popularne wśród właścicieli podmiejskich nieruchomości następującym stylistycznych odmianach:

 • Zwykły styl - działka z lokalizacją obiektów w ścisłej symetrii. Każdy element musi być ściśle dopasować do kształtu i położenia do drugiego.
 • Krajobraz - idealna do kreatywnego i niezwykłym temperamentem. Na miejscu wszystkie obiekty są umieszczone w chaotyczny, nie posłuszne prawom symetrii. Taki styl implikuje dużą liczbę roślin ozdobnych i drzew, które są rozmieszczone w niezwykły sposób. Na przykład, możliwe jest, aby zasadzić ogród, w którym wszystkie drzewa są umieszczane w półkolu, lub innych ciekawych kształtach.

 • Mieszany - lokalizacja obiektów najbardziej niezwykły sposób. elementy symetryczne można rozcieńczyć twórczych chodników z dużą liczbą zwojów. Mieszane styl jest śmiałe rozwiązania konstrukcyjne. Ten układ będzie wyglądać niezwykłe i jasny. Wskazane jest, aby używać podczas domek nabył z istniejących budynków, które nie może zostać usunięta lub przeniesiona do innej lokalizacji.

Tajemnice skutecznego planu

Przy planowaniu, można korzystać z niektórych wskazówek, które pomogą uczynić prawdziwie piękny i niezwykły wariant rejestracji:

 1. Nadzwyczajne ogrodu uzyskuje się, gdy wszystkie drzewa i krzewy nie były sadzone w ścisłej symetrii, a w wolnym czasie.
 2. Do dekoracji terenu, na granicy, można dokonać Ogrodzenia dekoracyjne, które są łatwe do wykonania własnymi rękami. Skutecznie będzie wyglądać i żywopłoty.
 3. Nie ma potrzeby stosowania ogrodzeń, składający się z ogrodzeniem z ostrymi końcówkami, nie dając dać piękno. Takie konstrukcje mogą powodować negatywne wrażenie na innych.
 4. Jeśli witryna jest w kształcie prostokąta, wewnątrz jest lepiej używać okrągły kształt. Wskazane jest, aby umieścić altanie okrągły kształt, posadzone krzewy i klomby, aby twórcze bez ostrych zakrętów. wiedząc, jak zbudować altanę w kraju, można uniknąć kłopotów i zaoszczędzić sporo pieniędzy.
 5. Sadząc jest niezbędne do korzystania z różnego rodzaju kolorach kontrastowych odcieniach. To daje witrynę jasności i mimośrodowości.

Korzystanie niektóre z tajemnic planowania, można stworzyć zupełnie niezwykły i kolorowy wygląd terytorium która zachwyci nie tylko właściciele, ale również do wszystkich sąsiadów.

Zasady lokalizacji obiektu

pomysły na ogród

Dekoracja ogrodzenia

Jeśli planujesz utworzyć projekt witryny własnymi rękami, ważne jest zapoznanie się z zasadami umieszczania wszystkich obiektów w celu uniknięcia przyszłych problemów różnego rodzaju:

 • Pit kompost powinien być umieszczony z dala od domu lub na terenach rekreacyjnych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zapachów.
 • Odległość między sąsiednimi budynkami wynosi nie mniej niż 10-15 m. Jest to obszar, aby uniknąć bałaganu.
 • Woda, która spływa kanalizacji nie powinien być wylany na sąsiedniej działce, konieczne jest rozważenie bezpiecznego systemu zlewni.
 • Sadząc drzewa najlepiej jest, aby odległość między nimi wynosi 3-4 m. Jest to najbardziej pozytywny wpływ na wzrost roślin.
 • Jeśli masz zamiar zrobić z toalety na ulicy, to nie powinno być zainstalowane w pobliżu plac zabaw, pokojem relaksacyjnym lub werandę.
 • miejsce na grilla jest umieszczony z domu 10 m lub więcej, należy pomyśleć wcześniej niż narzucać piekarnika, tak aby było bezpiecznie i estetycznie.
 • Jeśli nie jest dobrze na miejscu jest konieczne, aby zabezpieczyć go zablokować budowę w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Korzystanie z dość prostych zasad przy planowaniu ziemię, można uzyskać w końcu piękny Hacienda, gdzie można odpocząć i spędzić rodzinne wakacje.

Dworek w nowym Mishutino 140 m.kw.: Video na działce o powierzchni 15 arów

Dyspozycja strefie podmiejskiej - to całkiem interesujący zrobić, ale jednocześnie wymagające szczególnej uwagi. Ważne jest, aby przemyśleć wszystkie szczegóły, aby rozwinąć rozmieszczenie obiektów, zapewnienie warunków zabudowy. Powinniśmy wziąć odpowiedzialność za dobór roślin, które będą rosły w tym obszarze.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Projektowanie, planowanie i wykonanie ozdobnych kwietników - łóżka z ogroduProjektowanie, planowanie i wykonanie ozdobnych kwietników - łóżka z ogrodu
Jak zrobić plan miejscuJak zrobić plan miejscu
Projekt planowania pionowej majątek - pionowy układ ogroduProjekt planowania pionowej majątek - pionowy układ ogrodu
Konstrukcja i układ pole bramkowe do ogroduKonstrukcja i układ pole bramkowe do ogrodu
Układ działkiUkład działki
Projekt strefie podmiejskiej azaProjekt strefie podmiejskiej aza
Instalacje oświetlenioweInstalacje oświetleniowe
Saldo na terytoriumSaldo na terytorium
Klasyczny styl w projektowaniu krajobrazuKlasyczny styl w projektowaniu krajobrazu
Błędy w miejscu zabudowania na działceBłędy w miejscu zabudowania na działce
» » » Dyspozycja podmiejski obszar 15 ar z domem i ogrodem
© 2022 ProSadGuru.com