ProSadGuru.com

Wieloletnich kwiatów dla klombów, pachnące przez całe lato

luksusowy łąki kwiatowe stały się integralną częścią obszarach podmiejskich. Oni nie tylko dekorować okolicę, ale także dać pozytywny nastrój. Kup kwiatów wieloletnich na klomby, kwitnące przez całe lato, trudne, ale można odebrać kopie w rozsądnej cenie z długim kwitnieniem. Większość z nich zachowują dekoracyjny wygląd przez całe lato. Tworzenie kwietników bylin, brać pod uwagę wystąpienie i czas trwania kwitnienia, wysokość i kolor płatków każdego przedstawiciela. Ta praca jest ekscytujące i ważne, że nie zajmuje dużo czasu.

Kwiat łóżko z bylinami

Kwiat łóżko z bylinami

Projektując grządek ciągłego rozkwitu, ważne jest, aby nie zapomnieć o pierwiosnków, daylilies, jesień kwiatów i traw ozdobnych, które przyciągają uwagę swoim prostym i skromnym. Honorowe miejsce może zająć różę, piwonie, lawenda, chryzantemy. Będą mieli swój urok okrywowe wieloletnich przedstawicieli - do szydłowaty Floks, młody, skalnica. Wśród kierowców popularnych kwiatów wieloletnich, które nie wymagają konserwacji. Odporne osobniki uważane irysy sentyabrinki, Iberis, Liatris, gospodarze, Sedum. wiedząc, jak zrobić łóżko z tego zakresu, można eksperymentować bez końca, zbierając różne odmiany i odcienie kolorów.

Dlatego korzystne są bylinami?

Jednoroczne - doskonałym rozwiązaniem do tworzenia kwitnący trawnik Wraz z nadejściem lata i aż do mrozów. W bylin kwitnących wiek nie jest długa, ale oni wolą posadzić ogrodników z kilku powodów:

 1. Większość przedmiotów może być uprawiana bez przeszczepów w jednym miejscu dłużej niż 3-10 lat.
 2. Pozwala to na tworzenie nietypowych kompozycji do kilku kolejnych sezonach.
 3. Wytrzymałość i odporność charakterystyczną wielu odmianach.
 4. Wieloletnie kwiaty ogrodowe są uważane za budżecie na domki. Sadzonki nie trzeba kupować co roku, możliwe jest, aby propagować rzadkich i ulubionym odmian siebie.

Skutecznie będzie wyglądać w ogrodzie kwiaty, zebrane w wielowarstwowej kompozycji. Niewymiarowe okazy Jest miejsce na skraju klombu lub wzdłuż ogrodniczej dorozhek- średnia wysokość - pod oknami, wokół werandy wokół willi besedki- wysoki - w środku klombów. Nie zapomnij o połączeniu koloru i kształtu kwiatów.

pierwiosnki Taczki

Wczesną wiosną i na początku czerwca, kiedy wiele roślin są dopiero zaczyna się budzić i pokryte liśćmi, ogród zmienić wygląd fiolkami. Po pierwsze, jego kolory zachwycą Scilla Difolia i przebiśniegi, krokusy i hiacynty. W następstwie ujawnia swoje pąki przetargowych Pulsatilla, albo sen-trawa. Roślina ta jest ceniona nie tylko na początku kwitnienia, ale liście koronkowy. Nieco później, zadowolony ze swojego piękna tulipany, pierwiosnka, skalnica, stokrotki i Niezapominajka przetargu. Zostały one posadzone w pniach drzew lub na obrzeżach klombów. Można je dodać pachnące lilie. Kwitną później, ale będzie to długi czas, aby zaimponować swojej lakierowanego liści.

W sprawie wyboru zakresie opisanym w filmie.

Kwitnące byliny skutecznie wygląda grup. Ilość sadzonek zależy od rozmiarów klombu, odległość między roślinami jest w związku z rozprzestrzenianiem systemu korzeniowego. Grupa należy uwzględniać typ żarówki 2-3. Wysokie żonkile umieszczone w tle, z przodu miejsce powinno być dla niskich odmian winorośli.

Niektórzy hodowcy wolą być w kolorach wiosny kwiat łóżek. Głównym roślina może służyć jako różowe tulipany i komplementarne - niebieski Niezapominajka. Na wiosnę rejestracji krawężnika dopasować niewymiarowych bordowy tyulpanchiki i białe stokrotki. Nietypowo wygląda skład irysów otoczony pierwiosnka. Wielu ogrodników wolą tworzyć oddzielne łóżka róż i irysów. Podczas tworzenia ciągły pola kwitnących musi brać pod uwagę okresów kwitnienia roślin zastąpić kilka innych przyszedł kwitnienie przedstawicieli. wiedząc, jak zrobić plac zabaw, nie zapomnij o kwiaty, doskonale ozdobić rogu żadnych dzieci.

Ogródek letni kwiat łóżko

Wszelkie ogrodnik może znaleźć arsenał zasad, których używał, aby trzymać się kwiatowy ogród bylin całe lato, aby zadowolić swój urok. Główne to:

 1. W pobliżu posadzone kwiaty o podobnych warunkach hodowli
 2. Po wylądowaniu, aby zmienić lokalizację sadzonek może być nie wcześniej niż jeden rok.
 3. Cebulki są sadzone w grupach, aby były widoczne. Pojedyncze sadzenia nie są mile widziane.
 4. Wszelkie łóżko powinno mieć jasną granicę kamienie, ogrodzenia lub ozdobnym ogrodzeniem.

Bliżej lata po bulwiasta CSW piwonia, szałwia, bratek, lilie, Ostróżka. Prawie cały sezon letni, pachnące pelargonie, kocimiętka, ostróżka. klomby, kwitnące w lecie, doda kombinację omanowy i sedum z ciemnych liści. W ogrodach skalnych w kraju będzie wyglądać doskonale Thrift Alyssum przybrzeżnych i morskich.

byliny, kwitnące przez całe lato

Urok bylin

Wśród wymagająca, wymagający minimum wysiłku, są następujące:

 • geranium,
 • nawłoci,
 • piżmo malwa,
 • rozchodnika,
 • niektóre rodzaje maku et al.

Jeśli zdecydujesz się wyposażyć owalnych lub okrągłych kwiat łóżko, wysokie rośliny lepsze miejsce na cześć centralną lokalizację. Wokół można sadzić okazy średniego wzrostu i karłowate wypełnienia pustych miejsc. Wskazane jest, aby kilka wysokich roślin na pierwszym planie lub naciskać aby przyciągnąć uwagę. W doborze piosenek jest bardzo ważne, aby uniknąć ostrych kątów i prostoliniowości.

jesień kwitnienie

Wieloletnie kwiaty nie jest tak trudne, aby kupić do ogrodu, ale ważne jest, aby zastanowić się, które z nich będzie kwitną jesienią. We wrześniu udekorować strefie podmiejskiej późnych odmian floks, nawłoci, helenium. New England astry stanowić podstawę kompozycji, w październiku, nie boją się nawet pierwszym mrozem. Chryzantemy znany również niezwykle długim kwitnieniem. Blue Balls Echinops przynieść umiar w jesiennej zespół i feverweed giganta z duże kwiaty przypominają piony.

Bylin, można tworzyć niesamowite kawałek raju, które urzekają swoim kolorach do rozmrożenia do pierwszych przymrozków.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Rośliny okrywowe są kwitnące przez całe latoRośliny okrywowe są kwitnące przez całe lato
Calamagrostis niepewnyCalamagrostis niepewny
Jak prawidłowo posadzić wieloletnich kwiatów dla klombówJak prawidłowo posadzić wieloletnich kwiatów dla klombów
Wieloletnie kwiaty w ogrodzie: film o pielęgnacji i żywienia letniegoWieloletnie kwiaty w ogrodzie: film o pielęgnacji i żywienia letniego
Niskie uprawy wieloletnie kwiaty, które kwitną przez całe latoNiskie uprawy wieloletnie kwiaty, które kwitną przez całe lato
Co jednoroczne kwitną przez całe lato?Co jednoroczne kwitną przez całe lato?
Róż kwitnących przez całe latoRóż kwitnących przez całe lato
Jaką wybrać kwiaty na łóżkuJaką wybrać kwiaty na łóżku
Doradzić trawnik kwiaty, które kwitną przez całe latoDoradzić trawnik kwiaty, które kwitną przez całe lato
Floks w krajuFloks w kraju
» » » Wieloletnich kwiatów dla klombów, pachnące przez całe lato
© 2022 ProSadGuru.com