ProSadGuru.com

Architektura krajobrazu obszar podmiejski: technik projektowania

Gdy wszystkie prace budowlane zostały zakończone, przejdź do poprawy sąsiedniej działce. Krajobrazu mały obszar, pomimo skromnych rozmiarów, pomoże realizować śmiałe pomysły, zbyt. Projekt powinien być taki, że obszar wydawało się optycznie większa i masywniejsza. Z dużym ogrodem łatwiejszych w tym sensie, że nie jest konieczne, aby odkryć techniki i pomysły na rozbudowę przestrzeni. Ale nie wszyscy urlopowicze są posiadaczami akrów, więc nie będzie więcej niż wstępnie zapoznać się z tajemnic zoom optyczny podmiejskiej przestrzeni.

Krajobrazu mały obszar

Architektura krajobrazu w stylu hi-tech

Aby prawidłowo rozmieścić działkę, należy zwrócić uwagę nie tylko na wybór stylu, ale także do stref przestrzeni, jako ścieżki, ogród drzew i klombów. Ipomoea purpurea, petunie, żarówki będą wyglądać doskonale na każdej stronie. Pierwsza zasada - mniej proste, wysokie drzewa wzdłuż ogrodzenia i monotonii. Drugim kryterium poprawy - brak niefunkcjonalnych oddalonych miejscach.

Jaki styl wybrać dla wąskich obszarach?

Dla wydłużonego lub małej stoczni klasycznej wersji z prostymi ścieżkami i zadbane trawniki oczywiście nie nadaje, zagospodarowany ogród z naturalnej harmonii form raz tutaj. podmiejski obszar projekt powinien uzyskać naturalny i wygodny do zamieszkania. Następujące style są odpowiednie dla małych domów przyległych działek:

 • Minimalizm z jego lakoniczne i powściągliwości pozwoli przestrzeń, aby dostroić się nowy sposób. Konstrukcja wykorzystuje kopce trójwymiarowe i podniesionych grządek, duże głazy, pionowe ogrodnictwo, abstrakcyjnych form, wyraziste zaczepów. Przeznaczenie gruntu uzyskuje się ze względu na różnice w kilku poziomach. Rośliny nie powinno być dużo, posadzone im reprezentacyjny kompozycje, wybierając kształt i rozmiar. Pięknie będzie wyglądać niebieski świerk, sosna czarna, kasztan, brzoza, płacząc. W ogrodzie powinny rosnąć paprocie, hosty, Spirea, mchy, dziewczęce winogron. Staw w domku zaleca się zorganizować podniesiony z szerokim strumieniem. Jeśli nie ma ochoty na budowę zbiornika, jest ona zastąpiona przez drewnianą lub utwardzonej patio, małej altance.
 • Jak wyposażyć działkę w stylu hi-tech? Konieczne jest użycie małych form architektonicznych, nietypowe konstrukcje i rośliny. Ulubione materiały - kamień, beton, drewno i szkło wysoce teksturą. Ten ogród jest łatwe, nie wymaga stałej opieki, idealny właścicieli zajęty. Dla budynków krajobrazowy tle wybrać światło z jasnymi akcentami zielonym, pomarańczowym i niebieskim. klomby zorganizować małe, ale kolorowe. Odpowiednimi gospodarzami są barwne, dekoracyjnych słonecznik, kosmeya, duże dalii.

 • Orientalny styl jest uważany za jednego z przytulnych i żywych, bogatych i oryginalnych elementów. Wybierz swoją postać z filozoficznego myślenia, woli samotność z naturą. mała część konstrukcji nie jest kompletna bez płynie linie zaokrąglone stawy fontanny lub małego wodospadu. Korzystne są skały, mchów. Patio zaleca się zorganizować w przestrzeni między domem i letnią kuchnią, okrągłe zabaw konstruktu lub po przekątnej. Na planie terytorium kute ławki, pergola, namiot altanką.

Architektura krajobrazu obszar podmiejski: mała przestrzeń techniki projektowania

Okrągła układ nadaje się do skromnej powierzchni 6-10 arów. Krzywe gładkie, okrągłe grządki pergoli daje powierzchnię komfortu i przestrzeni. Aby ukryć niedoskonałości działki, aby skupić się na reprezentacyjnych częściach ogrodu, trzeba przestrzegać kilku zasad:

 • Przyległego pomieszczenia musi być podzielona na co najmniej 3 części rozróżniając ich kwiatów pergole, łuki róż wspinaczka, ozdobnymi kratkami. Jeśli to nie wystarczy, można utworzyć wykresy dwupoziomowe wizualnie ukryć podłużną przestrzeń. Krzyż utwór, żywopłoty, ekran kwiat również sprawi, że obszar większą objętość.
 • Konstrukcja małą ilością (mniej niż 10 akrów) nie pociąga za sobą obecność masywnych konstrukcji. Jeżeli te już istnieją, powinny być umiejętnie ukryć się za krzaki, żywopłoty. Alternatywna konstrukcja powinna być teren rekreacyjny, gdzie znajduje się altanka, grill lub samodzielnym ławki.
 • wodospad własnymi rękami

  Wodospad w ogrodzie

  Głusi wysokie płoty i drzewa sadzone wzdłuż obwodu, a nie dodawać uczucie lekkości. Projektowanie wąskiej części tych elementów nie będzie akceptować. Alternatywą stałe ogrodzenie - płot z siatki z roślin lub barwione płotem wspinaczki.

 • Na pierwszym planie są zwykle obsadzone roślinami o jasnych liściach. Może to być berberysu z czerwonymi liśćmi. W tle, miejsce ciemnych drzew iglastych. W najdalsze zakątki ogrodu mogą być wykonane za pomocą zapalniczki żółte i białe kwiaty. Pojemnik sadzenie użyteczny, umieszczony w pobliżu altance, na stopniach ganku lub tarasu. W tym przypadku, projekt witryny ogrodzie dostanie naturalny wygląd i zaczarować swój urok.
 • Zaleca się, aby zorganizować okrągły trawnikach o różnych średnicach. Mogą być umieszczone oddzielnie i pojedynczy łańcuch, dodając kuliste krzewy, półkoliste stawy lub witryn.

Jeśli obszar krajobrazu z rąk nie próbowali stworzyć, trzeba zacząć od szkiców na papierze. Po pierwsze, podstawowe akcentami są umieszczane, a drugorzędne. Można grać z kształtem i kolorem kwiatów, krzewów, akcesoriów ogrodowych. Szczególna uwaga jest zalecana do zapłaty na żywopłoty i miejsc do wypoczynku z grillem i ławeczkami. Wybierając odmianę do projektowania małej działce, ważne jest, aby śledzić swoje własne preferencje i techniki projektowania w oparciu o kreatywne pomysły.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Plan krajobrazuPlan krajobrazu
Style projektowania krajobrazu stylu chińskimStyle projektowania krajobrazu stylu chińskim
Pomysły Projekt: stworzyć iluzję przestrzeniPomysły Projekt: stworzyć iluzję przestrzeni
Projekt strefie podmiejskiej azaProjekt strefie podmiejskiej aza
Tuja na zdjęcie projektu projektowania krajobrazuTuja na zdjęcie projektu projektowania krajobrazu
Klasyczny styl w projektowaniu krajobrazuKlasyczny styl w projektowaniu krajobrazu
Korzystanie z trawników w połączeniu z wiejskim stylu - czy to możliwe?Korzystanie z trawników w połączeniu z wiejskim stylu - czy to możliwe?
National Award w dziedzinie architektury i projektowania krajobrazu „kvitucha Ukraina…National Award w dziedzinie architektury i projektowania krajobrazu „kvitucha Ukraina…
Zorganizować swoją przestrzeń serwisuZorganizować swoją przestrzeń serwisu
Angielski ogródAngielski ogród
» » » Architektura krajobrazu obszar podmiejski: technik projektowania
© 2022 ProSadGuru.com